Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинов двигател 2.2 - Мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензинов двигател 2.2 - Мнения

    Колеги, гледах няколко Фронтери с цел закупуване возило до вилата през зимата и се спрях на един екземпляр с бензинов двигател 2.2.
    Без да предизвиквам продължителна дискусия, моля за няколко компетентни мнения за този двигател. От две места вече чух, че давал много проблеми, ама каква е истината ..
    Тук, там по мненията се споменават някои неща, но нищо в смисъла, който питам.
    Благодаря!
    Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
    "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

  • #2
    От: Бензинов двигател 2.2 - Мнения

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=216780
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #3
      От: Бензинов двигател 2.2 - Мнения

      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
      Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
      Благодаря!
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        От: Бензинов двигател 2.2 - Мнения

        Баща ми имаше преди няколко години дълга фронтера с 2,2 инжекцион-екотек-дълга и газов инжекцион БРЦ. Аз го карах около 2-3 хиляди километра.При натиснат докрай педал на газта двигателят се форсираше много мудно и на бензин и на газ. Сравнявам го с ползвания от мен Терано 1 '89 - Z24 с простичка газова. Също позагряваше доста по баирите. В гора не съм го карал, но баща ми не го харесваше именно заради тромавия мотор. Хариза го на един дюлгерин...
        Черно, мирише и разваля характера!

        Коментар


        • #5
          От: Бензинов двигател 2.2 - Мнения

          Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
          Баща ми имаше преди няколко години дълга фронтера с 2,2 инжекцион-екотек-дълга и газов инжекцион БРЦ. Аз го карах около 2-3 хиляди километра.При натиснат докрай педал на газта двигателят се форсираше много мудно и на бензин и на газ. Сравнявам го с ползвания от мен Терано 1 '89 - Z24 с простичка газова. Също позагряваше доста по баирите. В гора не съм го карал, но баща ми не го харесваше именно заради тромавия мотор. Хариза го на един дюлгерин...
          Нещо няма да е било в ред.Аз моята Фронтера я пукнах от дране в гората ,не е отстъпвала на никоя машина .Където са вървели другите там и аз,липса на мощност не съм чувсвал никога,дори мога да кажа спокоино ,че 2.0 115 к.с са се задъхвали,а моята переше прекъсвачи като луда.Точно дълга база 2.2 136 к.с.
          РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

          0895шест29410 .

          Коментар


          • #6
            От: Бензинов двигател 2.2 - Мнения

            Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
            Баща ми имаше преди няколко години дълга фронтера с 2,2 инжекцион-екотек-дълга и газов инжекцион БРЦ. Аз го карах около 2-3 хиляди километра.При натиснат докрай педал на газта двигателят се форсираше много мудно и на бензин и на газ. Сравнявам го с ползвания от мен Терано 1 '89 - Z24 с простичка газова. Също позагряваше доста по баирите. В гора не съм го карал, но баща ми не го харесваше именно заради тромавия мотор. Хариза го на един дюлгерин...
            Ясно е , че мотора е имал технически проблем . Ясно е също , че баща ти не го е разрешил .
            Не е ясно по каква причина , но то няма и значение за темата .
            Също така не е ясно ( което обаче има значение за темата ) е какво изобщо искаш да кажеш с твоя пример ?
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Бензинов двигател 2.2 - Мнения

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Ясно е , че мотора е имал технически проблем . Ясно е също , че баща ти не го е разрешил .
              Не е ясно по каква причина , но то няма и значение за темата .
              Също така не е ясно ( което обаче има значение за темата ) е какво изобщо искаш да кажеш с твоя пример ?
              Ми ясно е на теб за потенциален проблем с двигателя. За такъв нито съм знаел, нито подозирал, щого ми не е работа това.

              Май го мернах в тая класация:
              http://auto.offnews.bg/news/Shou_3/1...oga_25711.html
              Последно редактирано от drago_pishinkov; 10-06-17, 12:29.
              Черно, мирише и разваля характера!

              Коментар


              • #8
                От: Бензинов двигател 2.2 - Мнения

                Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                Колеги, гледах няколко Фронтери с цел закупуване возило до вилата през зимата и се спрях на един екземпляр с бензинов двигател 2.2.
                Без да предизвиквам продължителна дискусия, моля за няколко компетентни мнения за този двигател. От две места вече чух, че давал много проблеми, ама каква е истината ..
                Тук, там по мненията се споменават някои неща, но нищо в смисъла, който питам.
                Благодаря!
                Ти първо уточни за коя година и коя генерация на фронтерата става на въпрос.Ако е за фронтера А ще ти напиша доста.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • #9
                  От: Бензинов двигател 2.2 - Мнения

                  Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
                  ... щого ми не е работа това. ...
                  С това съм съгласен .

                  Така че линкът , който си пуснал е чист спам . Такъв двигател на Опел "Фронтера" не се монтира .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бензинов двигател 2.2 - Мнения

                    Фронтера Б, 2000 г.
                    Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                    "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бензинов двигател 2.2 - Мнения

                      Има разлика между, Z 22 и X 22
                      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X