Резултати 1 до 11 от 11

Тема: Бензинов двигател 2.2 - Мнения

Място
    София,
    Публикации
    373
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране Бензинов двигател 2.2 - Мнения

Колеги, гледах няколко Фронтери с цел закупуване возило до вилата през зимата и се спрях на един екземпляр с бензинов двигател 2.2.
    Без да предизвиквам продължителна дискусия, моля за няколко компетентни мнения за този двигател. От две места вече чух, че давал много проблеми, ама каква е истината ..
    Тук, там по мненията се споменават някои неща, но нищо в смисъла, който питам.
    Благодаря!
    "Ръката на гинеколога е винаги в покой" - доцент Захариев, "Откраднат живот".

Място
    София
    Публикации
    619
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Бензинов двигател 2.2 - Мнения

ОФА КБ X20SE + метан

Място
    София
    Публикации
    6,418
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на SMITH 357 Преглед на публикациите
    Благодаря!
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    Село
    Публикации
    329
    Точки (при гласуване)
    10

Баща ми имаше преди няколко години дълга фронтера с 2,2 инжекцион-екотек-дълга и газов инжекцион БРЦ. Аз го карах около 2-3 хиляди километра.При натиснат докрай педал на газта двигателят се форсираше много мудно и на бензин и на газ. Сравнявам го с ползвания от мен Терано 1 '89 - Z24 с простичка газова. Също позагряваше доста по баирите. В гора не съм го карал, но баща ми не го харесваше именно заради тромавия мотор. Хариза го на един дюлгерин...
    Черно, мирише и разваля характера!

Място
    Габрово
    Публикации
    417
    Точки (при гласуване)
    4

Цитат Мнение на drago_pishinkov Преглед на публикациите
    Баща ми имаше преди няколко години дълга фронтера с 2,2 инжекцион-екотек-дълга и газов инжекцион БРЦ. Аз го карах около 2-3 хиляди километра.При натиснат докрай педал на газта двигателят се форсираше много мудно и на бензин и на газ. Сравнявам го с ползвания от мен Терано 1 '89 - Z24 с простичка газова. Също позагряваше доста по баирите. В гора не съм го карал, но баща ми не го харесваше именно заради тромавия мотор. Хариза го на един дюлгерин...
    Нещо няма да е било в ред.Аз моята Фронтера я пукнах от дране в гората ,не е отстъпвала на никоя машина .Където са вървели другите там и аз,липса на мощност не съм чувсвал никога,дори мога да кажа спокоино ,че 2.0 115 к.с са се задъхвали,а моята переше прекъсвачи като луда.Точно дълга база 2.2 136 к.с.
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

0895шест29410 .

Място
    София
    Публикации
    6,418
    Точки (при гласуване)
    24

Ясно е , че мотора е имал технически проблем . Ясно е също , че баща ти не го е разрешил .
    Не е ясно по каква причина , но то няма и значение за темата .
    Също така не е ясно ( което обаче има значение за темата ) е какво изобщо искаш да кажеш с твоя пример ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    Село
    Публикации
    329
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Vlado_Ts Преглед на публикациите
    Ясно е , че мотора е имал технически проблем . Ясно е също , че баща ти не го е разрешил .
    Не е ясно по каква причина , но то няма и значение за темата .
    Също така не е ясно ( което обаче има значение за темата ) е какво изобщо искаш да кажеш с твоя пример ?
    Ми ясно е на теб за потенциален проблем с двигателя. За такъв нито съм знаел, нито подозирал, щого ми не е работа това.

Май го мернах в тая класация:
    http://auto.offnews.bg/news/Shou_3/1...oga_25711.html
    Последно редактиран от drago_pishinkov ; 10-06-17 в 12:29
    Черно, мирише и разваля характера!

Място
    Перник
    Публикации
    1,224
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на SMITH 357 Преглед на публикациите
    Колеги, гледах няколко Фронтери с цел закупуване возило до вилата през зимата и се спрях на един екземпляр с бензинов двигател 2.2.
    Без да предизвиквам продължителна дискусия, моля за няколко компетентни мнения за този двигател. От две места вече чух, че давал много проблеми, ама каква е истината ..
    Тук, там по мненията се споменават някои неща, но нищо в смисъла, който питам.
    Благодаря!
    Ти първо уточни за коя година и коя генерация на фронтерата става на въпрос.Ако е за фронтера А ще ти напиша доста.
    Румен Николов

0888 358 572

Място
    София
    Публикации
    6,418
    Точки (при гласуване)
    24

... щого ми не е работа това. ...
    С това съм съгласен .

Така че линкът , който си пуснал е чист спам . Такъв двигател на Опел "Фронтера" не се монтира .

Място
    София,
    Публикации
    373
    Точки (при гласуване)
    9

Фронтера Б, 2000 г.
    "Ръката на гинеколога е винаги в покой" - доцент Захариев, "Откраднат живот".

Място
    София тел.0898780604
    Публикации
    676
    Точки (при гласуване)
    12

Има разлика между, Z 22 и X 22
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

Сходни теми

1. Отговори: 7
    Последно мнение: 16-04-15, 09:10
  2. Бензинов или дизелов двигател в офроудъра?
    От rosen700 във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 15
    Последно мнение: 08-04-12, 04:09
  3. Отговори: 2
    Последно мнение: 06-03-12, 19:13
  4. Бензинов или дизелов двигател.
    От gekon12 във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 3
    Последно мнение: 31-07-07, 20:48

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •