Обява

Свий
Няма добавени обяви.

D-CAT моторите,намери ли се вече решение за дюзите и филтъра?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • D-CAT моторите,намери ли се вече решение за дюзите и филтъра?

    Вчера ходих до ТМ Ауто,да записвам час за преглед. Обаче примечика ми каза,чак след две седмици,и да не купувам D-CAT 177 к.с мотора. Цитирам : "Сега и да видя,че всичко е наред,след два месеца да не ме търсиш че не работи дюза или филтъра е запушен.".
    Естествено,бях в шах. Прозънях и един приятел търговец от Горубляне,същата работа. "Ще ревеш много от този мотор". Пак шах с пешката.
    Поразрових се в нета,и там мненията са да не се купува кола с такъв мотор.Висок разход,много капризни дюзи,филтъра често се поврежда дюзата,и остава отворена и .тн

    Колата е купувана от тук, на 148 000км, но точно с този мотор.


    п.с за 2.2 150 к.с,и двамата казаха че са много хубави мотори,и ако намеря такъв да скачам.

    Каква е разликата в горивната сиситема м/у 150 и 177 к.с?

    Научиха ли тия филтри да ги премахват успешно?

  • #2
    От: D-CAT моторите,намери ли се вече решение за дюзите и филтъра?

    Сигурно си го чел, ама питай чичо Гошо за "toyota d-cat vs d4d".
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: D-CAT моторите,намери ли се вече решение за дюзите и филтъра?

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение

      Научиха ли тия филтри да ги премахват успешно?
      ДПФ филтъра се маха а компа се лъже с емулатор на филтър.
      Малко е сложна самата настройка иска каране с лаптоп и проба грешка но става - струва 400 лв.
      Процедурата колега я прави за същия мотор Д-КАТ при едно момче в София - мога да дам телефон на лични.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: D-CAT моторите,намери ли се вече решение за дюзите и филтъра?

        Чух се днес с Митко Джамбазов.Той е на същото мнение. Ако се кара 20/80 градско-извънградско няма да има проблеми.Този двигател е правен за основно извънградско каране.
        Това да се маха този филтър на D-CAT,категорично каза не. Не могат да се махнат качествено,и започват проблемите.Сколенен съм да му вярвам,инжинерите в Тойота си мисля че повече разбират от всички момчетия с лаптопи.
        Фирмите които махат и дават гаранция,проблеми няма.Имало емулатори и т.н.
        Ама нещо и нямам вяра.

        Явно няма да е тази кола.

        Друг парадокс на който се натъкнах.Нямат централен регистър на сервизните обслужвания,било и то гаранционни.Дори колата да е купена от дилър в Бургас,в София няма да видят нищо за нея. История се пази единствено и само при дилъра който я е продал.
        Какво остава за купена от чужбина.
        При Хюндай,същата работа.

        Коментар


        • #5
          От: D-CAT моторите,намери ли се вече решение за дюзите и филтъра?

          Не съм сигурен дали е добра идея да се премахват тези филтри .....
          Има си технология при която филтъра се сваля и "изпира", след което се връща на автомобила.

          Коментар


          • #6
            От: D-CAT моторите,намери ли се вече решение за дюзите и филтъра?

            Тойота 2.2 с 177кс дизел четох,че са с 400Nm въртящ момент и те убивали ск.кутия.
            Мотора с 136кс страдал от много запушени DPF филтри.Кофти ситуация с тези филтри за регенерация идва един момент,в който остава пепела от регенерацията и като се натрупа компа на колата отчита вече актуална грешка и си требва нов.
            Но ми се кара Avensis 2.0 D-4D след 2006г. с 126кс само да намеря читав,че повечето са над 200хил.
            Мартин Димитров
            УАЗ

            Коментар


            • #7
              От: D-CAT моторите,намери ли се вече решение за дюзите и филтъра?

              Не е проблем въртящият момент. Проблем става от това,че не се чака да си завърши самопочистването.Повечето собственици ги карат градско.Лапмата светне,тъкмо стигнали пред работата и върят ключа.След време колата започва да влиза в авриен режим,и айде в България. Тук знам са корифей да замискарат и замазват.От там се започва и ходенето по мъките.

              Коментар


              • #8
                От: D-CAT моторите,намери ли се вече решение за дюзите и филтъра?

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Не съм сигурен дали е добра идея да се премахват тези филтри .....
                Има си технология при която филтъра се сваля и "изпира", след което се връща на автомобила.
                Доколкото съм гледал има си и технология, при която филтъра се мие на място - сваля се датчика на входа, и през него се пръскат вътре химикалите за миенето... Като се накисне - миеш пак с дюза през същата дупка, палиш и си готов (да, можеш да пуснеш и една принудителна регенерация)..
                Но това - само ако е влязъл в авариен режим - т.е. не можеш да я опънеш на магистралата...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: D-CAT моторите,намери ли се вече решение за дюзите и филтъра?

                  Вече като технология е доста позната.Обаче остава въпроса,дали в Бг сервизите си знаят работата.Да ти вземат парите,ще кажат/направят чудеса. Обаче остава въпроса,после каквъ ще е резултата след време ....

                  Коментар


                  • #10
                    От: D-CAT моторите,намери ли се вече решение за дюзите и филтъра?

                    Днес намерих в София,известен мапер.От няколко места го хвалят,като доста разбиращ. Маха филтри на тези Д-КАТ,и софтуерно и физически. Има доста коли правени,и дава 3г гаранция. Клиентите са доста доволни.
                    Пак шах с пешката....

                    Това са момчетията
                    Последно редактирано от FiveFinger; 08-06-17, 17:12.

                    Коментар


                    • #11
                      От: D-CAT моторите,намери ли се вече решение за дюзите и филтъра?

                      Каква е причината да се интересуваш въобще от този двигател? В рав4 се монтира 2,2 136кс , в аурис 2,0 126кс , в авенсис 2,0 126 и 2,2 150кс . Разбирам изборът да е ограничен само до d-cat , но това въобще не е така. 2,0 и 2,2 без DPF изминават по над 400 000 км без особени проблеми , а d-cat са повечето със сменяни гаранционно двигатели и то под 200 000 км.
                      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                      Коментар


                      • #12
                        От: D-CAT моторите,намери ли се вече решение за дюзите и филтъра?

                        Относно ДПФ вчера усетих, че джипката влезе в регенерация (познавам я по пуснатия вентилатор на радиатора, който иначе не съм го чувал дори при катерене на баири, а двигателя е що годе 'студен')...
                        Та реших да видя какви параметри ще ми 'изплюе' една китайска блутут бъзикня (ама от малко по-скъпите ) през телефона...

                        Резултатът от тежък градски трафик:
                        - филтърът е имал 80% сажди (регенерацията вече бе вървяла около 5 минути докато успея да се включа в компа, и аз видях показание 77%)..
                        - средна дистанция между регенерации - около 270км.
                        - текуща дистанция до предходна регенерация - 110км (нормалното ми шофиране - дистация до 2км - студен двигател, малки улички с много маневриране)...
                        - регенерацията приключи при останали около 7% сажди
                        - средно време за регенерациите - около 15-20 минути (има го в секунди, ама забравих колко бе точно).
                        Довърших регенерацията на място при около 1470об/мин (при малко подаване на газ 'забива' точно тези обороти)... С приключване на регенерацията моментално оборотите спаднаха до празен ход (без да променям натиска на педала на газта), и вентилатора спря...
                        Сутринта врътнах из трафика около 7км, и след това вечерта още около 5км, при което саждите във филтъра за един ден експлоатация скочи на около 14%... Това - при плавно шофиране без юркане..

                        Та ДПФ не му харесва много градското движение
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: D-CAT моторите,намери ли се вече решение за дюзите и филтъра?

                          Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                          Каква е причината да се интересуваш въобще от този двигател? В рав4 се монтира 2,2 136кс , в аурис 2,0 126кс , в авенсис 2,0 126 и 2,2 150кс . Разбирам изборът да е ограничен само до d-cat , но това въобще не е така. 2,0 и 2,2 без DPF изминават по над 400 000 км без особени проблеми , а d-cat са повечето със сменяни гаранционно двигатели и то под 200 000 км.
                          Защото бях намерил Авенсис,купуван тук,с най-високото ниво(ектрите са неща на които много държа) с 177 к.с Колата имаше проследима история,на сравнително малко км(140 000) на примелива цена.
                          Исках да карам Тойота.
                          Метода да сравниш две коли една до друга,е безпогрешен.
                          Обаче, си взех Супърб от представителството на Тойота


                          п.с Имаме в семейството Рав4 2006 2.2 136 к.с. От около 2г тази кола и се сменява само маслото + гориво.Нищо друго.Купихме я на 212 000км.В момента минава 240 000км.Безпроблемен автомобил на 11г.

                          Коментар


                          • #14
                            От: D-CAT моторите,намери ли се вече решение за дюзите и филтъра?

                            Интересна информация , която доста би помогнала на бъдещи собственици на автомобили втора употреба с DPF , които имат намерението да ги шофират само градско.

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            Защото бях намерил Авенсис,купуван тук,с най-високото ниво.
                            За авенсис т25 или т27 става въпрос , защото първият никога не е предлаган в България с d-cat 177кс.
                            Последно редактирано от iovkito; 21-06-17, 12:48.
                            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                            Коментар


                            • #15
                              От: D-CAT моторите,намери ли се вече решение за дюзите и филтъра?

                              т27. Колата е 2011г. Купувана е от София, ТМ Ауто.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X