Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аудиосистема за телевизор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аудиосистема за телевизор

    Колеги напрегнах се....
    Купих си телевизор ( и най-вероятно се преебах), от големите но май от най-ниския клас....
    Взех един Панасоник, който вади звук като от консервна кутия. Никога не съм бил от залитащите към кристалния звук, бас и т.н и в повечето случай дори колонките на лаптопа са ми ок, но тв-то е трагедия. След като преглътнах факта, че струва една торба пари, а свири зле се заех да избирам нещо, което да му вържа за по-качествен звук. Въпроса е какво? Едни казват, че нямало качествен саундбар за под 450лв. Да съм вземел колконки за компютър щяло да вади същият звук.
    Кажете как да го направя да е адекватно, да вади що годе приличен звук и да не се налага да ползвам 100 дистанционни и една макара с кабели.
    Аудио техническите му данни са това;
    Изводи
    Приемане с цифров тунер DVB-T/T2/DVB-C
    Аналогов тунер Д
    HDMI HDMI*9 1 (отстрани), 2 (отдолу)
    HDMI (4K 60/50p с HDCP2.2) 3
    Поддържащи функции Възвратен аудиоканал (Вход 2)
    USB 2 (2 отстрани; USB 3.0 x 1, USB 2.0 x 1)
    LAN порт 1
    CI (Общ интерфейс) 1 (CI Plus, Версия 1.3)
    SD карта
    Конектор Scart
    Вход за компонентно видео, споделен с композитно RCA фонотип x 1 (отзад)
    Дигитален Аудио Изход (Оптичен) 1 (долна част)
    Извод за слушалки 1 (отстрани)

  • #2
    От: Аудиосистема за телевизор


    Взимаш едно усилвателче с оптичен вход. И колони колкото желаеш. Всичко може да се вземе втора ръка. Погледни дали тв има оптичен изход...

    Коментар


    • #3
      От: Аудиосистема за телевизор

      С подобен проблем съм.И май е вярно за саундбар-а.Чакам да се изкажат миналите пътя.
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • #4
        От: Аудиосистема за телевизор

        И аз имам смарт Панасоник от примоция,звук вади ,картина също ,но софта и смарт групата са пълна трагедия,един ю туб го зарежда все едно инсталирам 2гб игра.И на мене ми се върти идеята за прикачване на допълнително аудио,което няма как да стане добре без усилвател .Мощноста по избор колоните също.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Аудиосистема за телевизор

          Ами аз съм от "миналите пътя". Със смарт Панасоник съм. Звука си е перфектен от вградените колони, смарт функциите са си екстра. С изключение, че мъника като отвори ютуба и телевизия не се гледа поне няколко часа
          Та, по стечения на обстоятелствата се сдобих с едно усилвателче СОНИ(старо без екстри). Пак така, се сдобих и с едни колони 2 СОНИ към 30 см високи 3-лентови. И така и така ги имах тези неща викам, чекаи да ги включа към ТВ да си направя домашно кино. Забележки нямам, за мен звука е перфектен...
          Сега обаче ако ще си градя система, още повече специално за ТВ, ще започна от 5 каналн усилвател с оптичен вход, и после колони 2х2....

          Коментар


          • #6
            От: Аудиосистема за телевизор

            Не съм виждал (чувал) Панасоник с толкова лош звук, както го описваш Да не би нещо настройки, филтри, екстри, бля?!
            Ако ли пък е така, то усилвател втора ръка става, но колони в никакъв случай - ще изгориш за втори път, гаранция.

            Коментар


            • #7
              От: Аудиосистема за телевизор

              Моят е JVC-смарт. Всичко си му е екстра,ама звука беше ........никакъв. Един приятел ме снабди с усилвател,стар модел,ама е як. Сега с две колони по 80W става дискотека! Звука си го коригирам с дистанционното на телевизора. Вече ми е кеф да гледам телевизия! А за филми какъв се е утрепало .......!
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #8
                От: Аудиосистема за телевизор

                Саунд бара е бахти марктинговия шит, всяка що годе уредба бие по всякакви показатели освен пестене на място всеки саунд бар, ИМХО.

                Както те съветват, оптичния кабел, усилвател някъде скрит, че са едрички и после колонките по спецификация поставени и удриии, кеф на душата
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  Re: Аудиосистема за телевизор

                  Усилвател с колони. Има втора употреба супер прилични. Стари са но свирят.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Re: Аудиосистема за телевизор

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    Усилвател с колони. Има втора употреба супер прилични. Стари са но свирят.
                    Имам някакво Сони бравия,кърти мивки,обаче като гледам футбол или бокс,гарантирам че всеки удар се е чувал в отсрещния блок,имам съраунд за компютър със бас и колони,нещо 300-400 лв. нещо логитек ми се върти,обаче виж първо какви изходи има.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Аудиосистема за телевизор

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Не съм виждал (чувал) Панасоник с толкова лош звук, както го описваш Да не би нещо настройки, филтри, екстри, бля?!
                      Ако ли пък е така, то усилвател втора ръка става, но колони в никакъв случай - ще изгориш за втори път, гаранция.
                      Що така. Моите са втора ръка, никакви забележки нямам. То естествено и как са ползвани де. Ако някои ги е надивал на МАКС естествено, че няма да са ОК. Има доста магазини за техника втора ръка където може да идеш и да чуеш...

                      За СоундБара съм на същото мнения като колегата. Я помисли малко как със 4 малки пищялки ще докараш качествен звук. За хубав звук ти трябват поне 2 ленти една са Бас и една за високите...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Аудиосистема за телевизор

                        Най-евтино и елементарно е компютърна съраунд система 5+.1 - демек сателити и съб. Панели няма да буташ, но ще е по-добре от сега. Логитек/лоджитек са прилична марка. Втора ръка също стават стига да имат цифров вход, ъпстрийм и да свирят без забележки.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Аудиосистема за телевизор

                          Creative също. Creative*Inspire T6300 5.1 е около 130 лв, но ги чуй първо не знам какви са ти представите за саунд. За мен за цената си са перфектни.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Аудиосистема за телевизор

                            Това с марките е сложен казус. Това със субективното усещане е още по- сложен. Щом звукът от лаптопа те кефи, а от ТВ-то не, постави поне някаква обща "летва". В случая, една флашка с музика. Пробваш я през лаптопа, после я пробваш на телевизора. Разгледай си и менюто за виртуален звук, 5.1, да не си настроен за 5 канални колони + суббуфер, а да искаш само от предните да чуеш всичко...? При неправилни настройки и усилвател няма да ти свърши особена работа.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Аудиосистема за телевизор

                              Заложил съм на аналогово, двуканално и доста мощно аудио. Телевизорите ми са средна ръка и са просто още един вход. Не чувствам нужда от съраунд. При желание се чува много.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X