Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся помощ и насоки за да мога да подменя вече стар драйвер на Web Camera в лаптоп ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся помощ и насоки за да мога да подменя вече стар драйвер на Web Camera в лаптоп ?

    Компютъра ми е Toshiba Satellite L500-1EK с Web Camera /USB2.0 UVC/ със следната характеристика:
    1./ Версия на драйвера - 6.1.7601.18208
    2./ Доставчик - Microsoft
    3./ Дата на драйвера - 21.6.2006 година.
    4./ Цифров подписващ - Microsoft Windows
    5./ Файлове на драйвера:
    a./ C:\Windows\system32\drivers\ksthunk.sys
    б./ C:\Windows\system32\drivers\usbvideo.sys
    6./ Версия на файла - 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)
    7./ Авторски права: Microsoft Corporation.All rights reserved.
    Лаптопът ми е с ОС Windows Home Premium 7 /64 битов/.
    Тези дни публикувах тази тема в KALDATA и SOVTVISIA, но там нивото вече е паднало толкова ниско
    /не случайно се твърди от НСИ че 1/3 от младежта в страната ни е неграмотна/ че в тези
    специализирани форуми, не успях да получа и един свестен отговор . . . !

    За това се надявам че поне тук /макар че форума има друга насоченост/ ,бих могъл
    да намеря отговор на проблема си !?

    От консултациите си със "специалистите" до сега се сдобих само с тази "отровна змия"
    /с тези два троянеца в нея/, който файл естествено унищожих незабавно:


    1./ http://www.toshiba.e...rivers/laptops/

    2./ https://www.kaldata....fc0174feeb80525

  • #2
    От: Търся помощ и насоки за да мога да подменя вече стар драйвер на Web Camera в лапт

    1.1.1.429338Wed Dec 02 16:31:00 GMT 2009Toshiba

    Това ти е най-новия драйвер .

    http://support1.toshiba-tro.de/tedd-...1202163100.zip

    Коментар


    • #3
      От: Търся помощ и насоки за да мога да подменя вече стар драйвер на Web Camera в лапт

      Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
      ...
      Не е зле
      (1) да разкажеш какво искаш от новия драйвер и защо старият не те устройва.
      (2) да не си позволяваш да плюеш задочно други люде от които си искал помощ - независимо получил ли си я или не.

      Коментар


      • #4
        От: Търся помощ и насоки за да мога да подменя вече стар драйвер на Web Camera в лапт

        Не е зле
        (1) да разкажеш какво искаш от новия драйвер и защо старият не те устройва.
        (2) да не си позволяваш да плюеш задочно други люде от които си искал помощ - независимо получил ли си я или не.


        Благодаря ви, за бързата и компетентна помощ която получих от вас !
        ***Това не е плюене /задочно/ от моя страна, а дълбоко възмущение от факта че форумите
        в страната ни се напълниха с всевъзможни посредствени хора, с ниско възпитание
        /да не кажем че у някои то въобще липсва/, деформирани и занижени морални устои и
        "професионална квалификация" придобита по кръчмите и дискотеките !
        Всичко това съм го изказвал винаги гласно и публично /без да се крия/, поради което се и изявявам и
        като най-близък съратник на Йоло Денев и Николай Колев-Босия:
        - Единствените хора които познавам отстояващи твърдо житейските си принципи, без някога да са се блазнели от богатство и власт !

        По принцип камерата ми работи добре единствено в Skype, където с нея нямам проблеми до-сега !
        В програмата VLC Media Player например някои от записите ми излизат черно-бели
        и изходящия ми звук е богат на странични шумове, докато пък в програмата ми PhotoBase 4 камерата ми
        се включва само чрез . . . рестартиране на компютъра !
        През останалото време ми излиза следното предупреждението:

        CAPTURE DEVICE WAS NOT DETECTED
        От информацията която прочетох по този въпрос в Интернет преобладават мненията, че за отстраняването
        на този проблем съществуват два пътя:
        1./ Почистване на регистрите
        2./ Подновяването на драйвера на камерата.
        Почистването на оперативната система /в частност и регистрите/ вече го осъществих с CCleaner Pro, но без резултат !
        Затова се насочих към смяната драйвера на камерата ми, който както виждате от данните които съм публикувал
        е от далечната 2006 година.
        Дата знаменателна за мен тъй като през тази година /на 01.09.2006/ бившата ми съпруга ми връчи
        призовка за насрочено бракоразводно дело, когато дъщеря ми бе вече I курс студентка в Техническия университет в София !
        Това съвпадение на датите отприщи в мен желанието ми да пристъпя към смяната на този драйвер /макар и фабричен/ !
        От информацията в Интернет разбрах също че смяната на подобни драйвери може да бъде НЕУСПЕШНА и наново да се наложи
        преинсталирането на стария драйвер.Тъй като тази процедура не съм я вършил никога, то ще ви помоля да ми дадете или насочите
        към информация близка с този проблем . А това е последната информация от раздела "Общи свойства на драйвера", която смятам
        че ще представлява интерес за вас:


        http://forum.skynomad.net/gallery/al...za_drayver.jpg

        Коментар


        • #5
          От: Търся помощ и насоки за да мога да подменя вече стар драйвер на Web Camera в лапт

          Тъй като съм пропуснал да ви посоча "хардуерните идентификатори на камерата" която притежавам,
          ви ги пращам допълнително за справка и уточнение на този драйвер който търсим:

          http://forum.skynomad.net/gallery/al...7_11_20_34.jpg

          Коментар


          • #6
            От: Търся помощ и насоки за да мога да подменя вече стар драйвер на Web Camera в лапт

            Нещо някъде пропускаш в настройките на програмите. Скурето ползва същият драйвер и всичко е ок.
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #7
              От: Търся помощ и насоки за да мога да подменя вече стар драйвер на Web Camera в лапт

              За да не продължавам да пипам по настройките на програмите, постъпих в този случай . . .по-радикално !
              Свалих от Yandex /от там ми посочиха подходящ торент/ програмата Webcam Surveyor 1.7.5 с предварително заплатен лиценз
              и сега вече този проблем съм го забравил !

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X