Обява

Свий
Няма добавени обяви.

S.O.S. относно бензинова помпа на УАЗ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: S.O.S. относно бензинова помпа на УАЗ

    Другия вариант е тази Линк помпа от карбураторен Самурай. Има варианти като марки и налягане там.
    Последно редактирано от CarTest™; 07-06-17, 09:07. Причина: Рекламен линк
    Тел. 0889531237

    Коментар


    • #17
      От: S.O.S. относно бензинова помпа на УАЗ

      На УАЗика бензина може да се спре от кранчето за прехвърляне на резервуарите.
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #18
        От: S.O.S. относно бензинова помпа на УАЗ

        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
        На УАЗика бензина може да се спре от кранчето за прехвърляне на резервуарите.
        Това е аварийно средство.

        Коментар


        • #19
          От: S.O.S. относно бензинова помпа на УАЗ

          Преди години Опел Кадет с газ му бях сложил ел. помпа от Заз , която е за печката. Бях я вързал към ключа за бензин-газ без никакви релета и нямах никакви грижи.Включваш на бензин , отваря ти бенз. клапан и заработва помпата , пълни карбуратора. И за да не започнат споровете ,,как така без реле,, ключа беше от старите модели , въртящ се с 4 те положения с яки контакти/котви/ , а газовото не с ел. управление а с вакуум. Слагай тази ел помпа , която си харесал и ако си с ел. управление изпарител вземи ток от бенз. ел. клапан и за всеки случай реле. И за какви запалвания говорите ............???
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • #20
            От: S.O.S. относно бензинова помпа на УАЗ

            Аз съм сложил 4-5 бензинови помпи като от снимката, преди 3години първите, работят си. Тока от клапана за бензина им стига, не съм връзвал излишно гориво, като напълни и спира да "цъка". Слагай смело!
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #21
              От: S.O.S. относно бензинова помпа на УАЗ

              Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
              И за какви запалвания говорите ............???
              За неприятни. Ама е обсъждано много пъти и ми писна от "нема проблеми".

              За справка можете да видите как е направено на колите които фабрично са с такива помпи защото на мене ми писна да обяснявам едно и също.

              Коментар


              • #22
                От: S.O.S. относно бензинова помпа на УАЗ

                Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                Може и без реле, направо на мястото на бензиновия клапан.
                Е аз говоря да се свърже заедно с бенз. клапан и то с реле , не , че не става и без реле , но авариите биха били по чести.Минаваш на газ и помпата спира да работи. А там разни подробности изкл.на помпа когато двигателя загасне , не е от първостепенно значение. Когато няма консумация и карба се напълни помпата спира да работи.
                Единственно ако по някаква причина възникне пожар ще е хубаво когато двигателя загасне помпата да спре да работи за да не продължава да качва гориво и да подклажда огъня , но това са подробности .
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #23
                  От: S.O.S. относно бензинова помпа на УАЗ

                  Момчета не спорете Колегата Ясен е прав! Аз тази Ужаска я карам много повече горско от колкото по асфалт и както се сещате не празна, а при нас са малко местата с равен участък. Само баири, както с надлъжен така и с голям напречен наклон. Много пъти съм полегвал на каросерията и ако е без релето за което говори Ясен, знаете ли какво става? БЕНЗИНА Е ОТ РЕЗЕРВОАРА В КАРБУРАТОРА, НА КОЙТО ИГЛАТА НЕ ЗАТВАРЯ, "ПОРАДИ ТОВА ЧЕ НА ТЪПАТА УЖАСКА И СЕ Е ДОСПАЛО И СИ Е ПОЛЕГНАЛА" И ПОСТОЯННО ТЕЧЕ БЕНЗИНА - ДО КАПКА ---- ЕДНА ИСКРА ИЛИ КАПКА НА ГОРЕЩИЯ МОТОР И МОЖЕ САМО ДА СЕ ПОСТОПЛИШ ЗА ПОСЛЕДО ДО НЕЯ И ДА СЕ ПРИБЕРЕШ ПЕШКОМ И ДА ТИ ПРИКЛЮЧАТ МЪКИТЕ, А МОЖЕ И ДА НЕ СЕ ПРИБЕРЕШ!!! Та това реле за време изключва помпата и затваря клапана, ако са вързани заедно, за да не се СТОПЛЯМЕ БЕЗ ДА ИСКАМЕ.
                  Ще се слага такава помпа, но задължително и реле. Говорих с колега от форума, който имал помпа излишна, от японски автомобил, която била направо с ДОБРЕ КОМЕТИРАНОТО РЕЛЕ, и спира, когато има изтичане на гориво. Каза ми, че ако няма нещо като иглата на карб. да спре горивото, помпата спира на около 400мл. изтекъл бензин.
                  Ще го направя както си му е реда!!!
                  Последно редактирано от vankata__098; 07-06-17, 11:29.
                  http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1288641910

                  Коментар


                  • #24
                    От: S.O.S. относно бензинова помпа на УАЗ

                    намерих едно реле но трябва да се посъветвам дали ще ми свърши работа. Ето сники на релето и спецификацията му:

                    "Релето за време 1M е в продължение на релетата за време КИТ-В206 и КИТ-В206A в SMD изпълнение.
                    Захранване:
                    + ЧЕРВЕН
                    - БЯЛ
                    Защита против обратно подаване на напрежение.
                    Контакт нормално отворен ДВА ЕДНОЦВЕТНИ /Оb и Not/
                    Ако е необходим контакт, нормално затворен, използвайте Ob и Nzat
                    Времето на задържане от 1 до 70 s.
                    Релето се захранва с 12 VDC.
                    Контакти на релето 15 А / 12-125 V, 10 А / 250 VAC
                    Размери: 22x20x23 mm"
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от vankata__098; 07-06-17, 12:03.
                    http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1288641910

                    Коментар


                    • #25
                      От: S.O.S. относно бензинова помпа на УАЗ

                      Ако ще има толкова силно напречно пресечени терени та чак ,,полегнала ми Тодора на възнак,, е ясно ,че може да стане тази беля да се запалиш , не знаех , че чак такива изпълнения стават при теб в твоя роден край. При мн. силен страничен един карбуратор почти винаги спира да работи правилно. В смисъл , променя се положението на поплавъкът в поплавковата камера и тогава поплавъкът не може да регулира /иглата не може да затваря/ точното ниво и камерата се препъва , а горивото изтича или от отдушника или през друг отвор и , както е яко загрял мотора не дай боже да стече по колектора. Лошото найстина е , че процеса става необратим и горивото не може да се спре по никакъв начин освен ръчно кранче или подобно реле , което да прекъсне захранването на ел. помпата , иначе ужаската ще си изгори та и джендема покрай нея.
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • #26
                        От: S.O.S. относно бензинова помпа на УАЗ

                        Пробвал съм при загрят двигател 80гр. пускам бензина от карбуратора върху колекторите и само се изпарява без да се запали. Другия опит пускам запалена цигара в резервуара и гасне веднага.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #27
                          От: S.O.S. относно бензинова помпа на УАЗ

                          На витарата бях с такава помпа ,без клапан само помпа ,карах я 6 години и с нея си замина . Без реле ,тя е вибрационна и не е кой знай какъв консуматор,командваше я копчето газ бензин ,все едно си е клапан за газ или бензин . Помпата има два клапана с пружинки и трябва налягане за да премине през нея бензин ,на самотек е трудно да премине . Ама ако искате и литяща чиния си сложете на тавана ,за по сигурно да не падне гръмотевица и да се запалите


                          пп Задължително и един синджир за земно ,да се сурка по земята като на газка бензиновоз от моите детски години
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • #28
                            От: S.O.S. относно бензинова помпа на УАЗ

                            Първоначално публикуван от vankata__098 Преглед на мнение
                            Момчета не спорете Колегата Ясен е прав! Аз тази Ужаска я карам много повече горско от колкото по асфалт и както се сещате не празна, а при нас са малко местата с равен участък. Само баири, както с надлъжен така и с голям напречен наклон. Много пъти съм полегвал на каросерията и ако е без релето за което говори Ясен, знаете ли какво става? БЕНЗИНА Е ОТ РЕЗЕРВОАРА В КАРБУРАТОРА, НА КОЙТО ИГЛАТА НЕ ЗАТВАРЯ, "ПОРАДИ ТОВА ЧЕ НА ТЪПАТА УЖАСКА И СЕ Е ДОСПАЛО И СИ Е ПОЛЕГНАЛА" И ПОСТОЯННО ТЕЧЕ БЕНЗИНА - ДО КАПКА ---- ЕДНА ИСКРА ИЛИ КАПКА НА ГОРЕЩИЯ МОТОР И МОЖЕ САМО ДА СЕ ПОСТОПЛИШ ЗА ПОСЛЕДО ДО НЕЯ И ДА СЕ ПРИБЕРЕШ ПЕШКОМ И ДА ТИ ПРИКЛЮЧАТ МЪКИТЕ, А МОЖЕ И ДА НЕ СЕ ПРИБЕРЕШ!!! Та това реле за време изключва помпата и затваря клапана, ако са вързани заедно, за да не се СТОПЛЯМЕ БЕЗ ДА ИСКАМЕ.
                            Ще се слага такава помпа, но задължително и реле. Говорих с колега от форума, който имал помпа излишна, от японски автомобил, която била направо с ДОБРЕ КОМЕТИРАНОТО РЕЛЕ, и спира, когато има изтичане на гориво. Каза ми, че ако няма нещо като иглата на карб. да спре горивото, помпата спира на около 400мл. изтекъл бензин.
                            Ще го направя както си му е реда!!!

                            Това малко на научна фантастика докарва
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #29
                              От: S.O.S. относно бензинова помпа на УАЗ

                              Е заради такива акъли винаги съм твърдял че джип на газ е идиотия.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: S.O.S. относно бензинова помпа на УАЗ

                                Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                                Това малко на научна фантастика докарва
                                Научна или не реле трябва да има и ще има колега jimito с летящите чинии!

                                Аз до момента съм правил всичко както му е реда и тази процедура ще е така. Всеки си решава сам за себе си! То умните глави са го измислили преди нас и са сложили на всеки автомобил с ел. помпа предпазен клапан или устройство, а ние сега """ЩЕ СЕ ПРАВИМ НА ПО-УМНИ И ЩЕ МИСЛИМ НА НОВО ТОПЛАТА ВОДА""" ! Колеги благодаря за насоките, ако има нещо по-темата, което го пропускам пишете , ако ли не МНОГО ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРЕН ДА НЕ СЕ СПАМИ. Все пак тази тема може да потрябва и на някой друг на моето положение, а съм сигурен, че има такива хорица. Ще пусна снимки на резултата и ще пиша
                                Последно редактирано от vankata__098; 08-06-17, 09:14.
                                http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1288641910

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X