Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WR250 2004 проблем с форсирането

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WR250 2004 проблем с форсирането

    Според собственика мотора е започнал да прави проблемите след удавяне. Как и колко е бил одавен не знам а и малко не вярвам. Отново според собственика първо е спрял да пали от манивела и е палел само на бутане а след това и на бутане е отказал.
    Реално мотора си запали от първото ритане, но не работи както трябва. Първо си помислих, че са натегнати клапаните и веднага ги проверих. Оказа се, че един клапан няма никакъв луфт. От 180 пул слезе на 160 за да стане луфта около 15. Другите два ги намалих на 175 и 170 отново от 180. Веригата си беше на белези, гърбиците на валовете седят добре- не са превъртели в колелетата.
    Ритнах го отново след реглажа да видя какво става и си запали, но отново работи само на празен ход, тръгнеш ли да даваш газ и започва да гърми и хвърля огън през ауспуха. Кривката на смукач я направи жълта за няколко секунди, ако го задържиш още малко и направо ще се стопи.
    Според мен проблема е в токовете и затова така става, кажете според вас от къде може да е проблема.
    EXC TPI 2019

  • #2
    От: WR250 2004 проблем с форсирането

    Превъртял маховик? Всъщност това би увеличило предверението и би започнал да рита здраво...
    Все пак един преглед със стробоскоп не е излишен.
    A Lone Rider

    Коментар


    • #3
      От: WR250 2004 проблем с форсирането

      По-скоро работи с закъснение на запалването , с повишаване на оборотите предварението трябва да се увеличава , за това служи електрониката , и може проблема да е в нея. Възможно е и да е нарушена изолацията на някой кабел или намотките .
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: WR250 2004 проблем с форсирането

        Намотките са здрави. Инсталацията още не съм я гледал, това ще го направя тази вечер. Стробоскоп няма как да закача защото лулата е и бобина и става дълга и широка, но и това ще направя ако не открия нищо. Единственото смущаващо засега е че КВ има аксиален луфт поне 1мм и колни към 2мм. Също така като го напъвам и радиално помръдва вала, но не усещам луфт. Та първо ще сваля магнета да видя как е лагера.
        Едно Кавазаки преди време беше скъсало КВ и на празен ход работи, даваш газ и след определени обороти направо гасне. Тогава според мен вала бягаше от датчика и затова гаснеше. Тук обаче електрониката​ може да е друга и да не го гаси ами просто да започва да гърми.... Това при положение, че наистина нещо кара вала да бяга от датчика.
        Споделям какво си мисля за да мислим заедно. Като сваля и магнета ще видя и шпионката дали е на място.

        Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • #5
          От: WR250 2004 проблем с форсирането

          За ъгловата позиция на магнета в статика, може да се приложи и отвертковия метод. През отвора на свеща се опипва буталото с отвертка или друго подходящо приспособление. Намира се реалната ГМТ и се сверява с белега на маховика. В тази позиция (или плюс един оборот) и разпределителните валове трябва да са на белези. Или поне гърбиците да сочат симетрично навън от двигателя, а клапаните да са затворени.
          За казуса лула-бобина. Комбинираната гняс може да се извади навън, а връзката със свеща да се направи с къс високоволтов кабел и нормална лула.
          Последно редактирано от galinvayov; 06-06-17, 11:35.
          A Lone Rider

          Коментар


          • #6
            От: WR250 2004 проблем с форсирането

            А има ли разлика в оборотите при работа на смукач и без? Много вероятно е на дъното на карбуратора да има вода , при подаване на газ тя запушва жигльора и спира притока на гориво , но иначе ще пали и ще работи на ниски.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: WR250 2004 проблем с форсирането

              Белега е ясно, че мога да го проверя спрямо буталото дали е на място, белезите КВ-РВалове отговарят защото вчера съм го зацепвал при реглажа на клапаните. Гърбиците на двата вала сочат навън леко надигнати нагоре. За стробоскопа точно това си мислех и аз.
              Когато дръпнеш смукач вдига оборотите, но отново с прекъсване, но не и гърмене и огън през ауспуха. Огъня и взривовете почват като му подадеш газ и прескочи някакви обороти.
              Вода ако има ще отвия само винта за източването и ще си покаже, но снощи го завалях няколко пъти настрани и течеше само бензин от маркучите. Реално аз съм решил така или иначе да сваля карбуратора да го почистя и проверя, защото ако наистина е давен не се знае какво е вътре. Както и ще сваля магнета за да погледна състоянието на лагера и зъбите на КВ.
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • #8
                От: WR250 2004 проблем с форсирането

                Водата с отвиване на винта няма да я източиш , нито с накланяне , тя си седи на дъното точно под жигльора във вид на капка /капки/ , и при засмукване се "лепва" за жигльора като го запушва. Недей да го разглобяваш повече преди да отвориш и почистиш карбуратора. Мислех , че с това си почнал първо.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: WR250 2004 проблем с форсирането

                  Не почнах с карбуратора защото ако имаше вода според мен при подаване на газ щеше да глъхне и да гасне, а той само гърми и хвърля огън. Както и да е, отворих и карбуратора вчера и се оказа идеално чист, за всеки случай го продухах..... Проверих и инсталацията и всичко беше ОК от страна на протриване, лоши връзки.....
                  Маховика също го проверих и той си е на място и като цяло всичко изглежда ОК. Реших да проверя искрата на свещта как е и няма искра като натискам манивелата с ръка. При рязко ритане вече с крак искрата идва, но не е както трябва. Вече си казах, че проблема е някъде по токовете и се насочих натам. АБ беше паднала и включих зарядното да я възбудя малко за да не ритам защото ще си пробия обувките от толкова ритане и тогава видях светлина в тунела.
                  Някой е закачил фара към контактния ключ като го е вързал да работят и двете светлини, даваш на контакт и фара светва. Натискам вече манивелата на ръка и искра да те "пребие". Откачих фара и искрата си дойде и без да съм включил зарядното към акумулатора. Ритнах и мотора запали от първия път и заработи перфектно, имаше съвсем леко припаткване в ауспуха, но и то изчезна като върнах въртяния ТПС (не от мен) на мястото където е бил.
                  За мен всичко е било съвкупност от събитя. Мотора е бил без фар при закупуването и е палел с докосване на копчето. Някой пишман майстор е сложил фара и го е вързал където му е кеф. Докато е бил зареден акумулатора не е имало проблем, след това са започнали да се натягат клапаните и мотора е започнал да пали по трудно и така докато не е паднал акумулатора. При паднал акумулатор дори и да запали не може да заработи както трябва защото не му достига "ток" за електрониката.
                  Както и да е, проблема е разрешен. Благодаря ви за това, че мислехте с мен за проблема. Така когато няколко човека обсъждат даден проблем по лесно се разрешава.
                  Последно редактирано от chavetoo; 07-06-17, 06:58.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • #10
                    От: WR250 2004 проблем с форсирането

                    Като гледам схемичката, осветление си има (вероятно само къси и габарит) но е на променлив ток.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mm_Yamaha_WR250_wiring.gif
Прегледи:1
Размер:35.2 КБ
ID:5756060 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ce85f3c.gif
Прегледи:1
Размер:42.1 КБ
ID:5756061
                    Последно редактирано от galinvayov; 07-06-17, 09:24.
                    A Lone Rider

                    Коментар


                    • #11
                      От: WR250 2004 проблем с форсирането

                      Точно, а фара в момента беше закачен някъде към акумулатора. Обаче къде точно е за да прави така да няма искра си нямам и на идея. А най лошото е, че беше вързан директно и не може да се изключи. Затова засега ще карат без фар, като си купят ключ за фара тогава ще мисля къде трябва да се закачи по инсталацията за да бъде както го дава производителя.
                      EXC TPI 2019

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X