Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Платен фиш онлайн

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Платен фиш онлайн

    Здравейте,
    интересно ми е има ли някой, който да си е платил фиша онлайн - през Ипей или през сайта на МВР или просто през онлайн банкирането си и впоследствие да е проверил на сайта на МВР и да е видял че задължението му е погасено и че не дължи нищо на МВР?
    Питам защото аз имам фиш издаден на 18.05, който не успях да платя в седем дневния срок, не бях в страната, платих го на 29.05, но не като фиш, а като влязло в сила НП по сметка на НАП. От Ипей директно ме пренасочиха към тази сметка, като първо отказаха да приемат, че това е фиш. Регистрирах плащането, платих, получих потвърждение, получих имейл от ЦКБ - обслужваща Ипей с номер на референцията и зачаках. Почти всеки ден проверявам на сайта н МВР, но там си виси фиша с въшливите 20 лв. задължение.
    Сега ако ме спрат и проверат на таблета, че имам неплатена глоба, ще ми вземат талона и трябва да ходя до КАТ (едина загубен ден) да се обяснявам, може би ще трябва да си направя официално извлечение от обслужващата банка за превода, за да докажа, че съм платил.
    Споделете вашия опит, ако имате такъв.
    Не бързай ако искаш да стигнеш
    __________________________________
    Discovery II TD5 10P

  • #2
    От: Платен фиш онлайн

    Аз съм плащал, ама отдавна. Не ми е идвало на ум да проверя кое как в МВР. Ще опитам.

    Коментар


    • #3
      От: Платен фиш онлайн

      Сега проверих, имам фиш издаден на 27.04.2017, платил съм го през ипей на 28.04.2017, в сайта на мвр си виси неплатен. Тъпанари!
      124 -> 164
      T4

      Коментар


      • #4
        От: Платен фиш онлайн

        Първоначално публикуван от Сандо Преглед на мнение
        Сега проверих, имам фиш издаден на 27.04.2017, платил съм го през ипей на 28.04.2017, в сайта на мвр си виси неплатен. Тъпанари!
        Споко. Има два силно вероятни варианта:

        Или просто всички фишове ги обработват с приблизително такава скорост, в който случай патрулкаджиите знаят от коя дата натам има проблем, или просто твоите 20лв са погасили задължение на някой приятел на баджанака на оператора по фишовете.

        И в двата случая е разумно да си носиш документа с който си платил.

        Коментар


        • #5
          От: Платен фиш онлайн

          Фиш за 50 лева от 30.01.2016, платен на 25.11.2016 чрез онлайн банкиране Райфайзен, тип превод "Към бюджета".
          Проверка в тази странница https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Port...tService/Index връща: "Няма открити задължения по избраните критерии."
          A Lone Rider

          Коментар


          • #6
            От: Платен фиш онлайн

            Проблемът е, че и на пътя полицая изглежда вижда само това. На гише всичко е точно и добронамереният им съвет беше да се носят платежните документи за по-сигурно. Казаха даже, че могат да спрат автомобила от движение, ако е на проблемния водач. Гаранционният фонд пък търси два пъти препродаван автомобил, а според МВР не би трябвало, всичко били отразили. Но си е губене на време, нерви и... Само хартийката май ще е вечно работеща за всичко тук.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Платен фиш онлайн

              Хартийката създава работни места, хаос и трудности за проследяване и намиране. С компютри всичко е много по-лесно и бързо, а тук не трябва да е така!
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • #8
                От: Платен фиш онлайн

                Компютрите също могат да създават хаос и работни места, особено в администрацията. Ох как могат...

                Коментар


                • #9
                  От: Платен фиш онлайн

                  С платежното отивате в НАП и там на гише получавате заветния документ за недължими суми. Интересното е, че след 4-5 дни получавате по пощата същия документ за недължими суми. Хартиен хаос, както се изрази Ясен.... Докато не отидете в НАП, задължението не се отчита в системата като платено.
                  Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                  Стефан Арзатов

                  Коментар


                  • #10
                    От: Платен фиш онлайн

                    Къде точно ги проверявате задълженията ? Може ли да се провери само по рег. номер или трябва и номера на фиша или акта ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Платен фиш онлайн

                      Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
                      С платежното отивате в НАП и там на гише получавате заветния документ за недължими суми. Интересното е, че след 4-5 дни получавате по пощата същия документ за недължими суми. Хартиен хаос, както се изрази Ясен.... Докато не отидете в НАП, задължението не се отчита в системата като платено.
                      Декември ми написаха фиш за 50лв.Платих го края на януари,около 45 дни по късно и проверката през линка по горе не показва задължения.С една дума е платен,без да ходя никъде другаде.
                      Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
                      Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Платен фиш онлайн

                        Дотук равен резултат, ако писалият преди мен е платил онлайн. Иначе казано може би системата работи, но й трябва време. Въпросът е през това време ако излезеш в таблета на проверяващия пътен полицай „кво праим ся“?
                        Не бързай ако искаш да стигнеш
                        __________________________________
                        Discovery II TD5 10P

                        Коментар


                        • #13
                          От: Платен фиш онлайн

                          Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
                          ... Може ли да се провери само по рег. номер
                          Размечтахме се нещо.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Платен фиш онлайн

                            Не съм ползвал на КАТ-аджиите системата, но ако работят като НАП...

                            Оказа се че имам задължения - няма лошо ще ги погася.
                            Отварям онлайн сайта на НАП и с ПИК можеш да платиш директно от там.
                            Платих си.
                            Две седмици по-късно, трябваше да отида на гише и кажа на една леля, че съм платил онлайн.
                            Тя вдигна телефона и се обади на друга леля да отрази в системата им, че е платено (през същата система съм платил)
                            И след два часа вече нямам задължения.


                            Така че аз лично не бих вярвал, че държавна администрация ще подходи към подобен въпрос в прилично време, но би трябвало след няколко месеца да са наред нещата.

                            П.П. Същото е и с данъците за МПС. Плащам ги онлайн, но оставям няколко месеца преди техническия преглед, за да нямам проблеми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Платен фиш онлайн

                              И аз съм плащал, но хич не ми е минало през ума да проверявам после, камо ли да ходя за някакви доказателства в НАП. Твоето задължение е да си платиш и всички санкции после срещу теб са за сметка на другата страна, Не знам как се процедира при грешка в системата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X