Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
    Та метнах го в джезвето закачих му една лампа и един акумулатор след което боднах мултицета да меря температура и о чудо пущината работи......
    .....С кламера забоден в буксата бачка та се къса,а сега де.
    Или едно от двете не е така, или не слушаш добре 1-ва, или 2-ра степен включваш.

    Вместо кламера, измери с мултицет колко Ампери минават през тоя датчик. Ако са повече от 1-2 в което няма никаква логика може просто датчика да е дефектирал до толкова че да не прави пълен контакт на пластините. Защо така както си описал ситуацията сложи едно външно реле и си готов.

    Коментар


    • #32
      От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

      Да продължим темата,че бях малко почивка и много болен,но днес остана време и сили да поработя.
      Продължих с инспекцията и открих една клема която бе силно нагоряла съответно беше шунтирана.
      Намазах всички видими маси с медна грес.
      След това на студено тествах и буксите и за двете скорости като вентилатора включи коректно.
      Миналият път не желаеше да включва първа скорост.
      Запалих,оказа се акумулатора е заминал та сложих единия на заряд,а другият от пунтото на негово място.
      Колата запали нямаше грешки в последствие изписа ABS като го отдавам на това,че вече няколко месеца не е карана и най-вероятно е клеясала.
      Мисфаери на този етап няма така,че явно съм залепил щуцера на газовата на 8ми цилиндър да благодаря па на jeko47 по известен като Милен за лепилото.
      Като се пооправя ще звънна да почерпя докато си в България.
      След като поработи пуснах климатика който си включи първата степен на вентилатора,а аз зачаках да загрее.
      И както винаги не дочаках,а си дадох газ след 80 градуса за да се случат по-бързо нещата.
      НО!Тъй като знам,че прави мизериите баш тогава я оставих да видя какво ще стане и както обикновено се случи следното.
      В един момент климатика си блъска,но първа скорост спира и чака.Какво чака един господ знае,но и втора не тръгва.
      Ядосах се и я охладих принудително на втора скорост тъй кат първа не желаеше да включи на топло дори и принудително.
      Оставих я да изстине леко и дадох на контакт и принудителна първа скорост.
      Релето цъка,но вентилатора не може да тръгне.Реших да му помогна леко с ръка за да видя дали ще тръгне и о чудо тръгва.
      Свалих перката разглобих и смазах мотора.
      След това отново същият тест и за сега първа скорост и втора скорост тръгват и работят по мазно на контакт.
      Очаквам домочадието да се събуди,че няма как да спят като запаля и отново ще тествам да видим дали в перката е скрито кучето или в релето отговарящо за нея.
      Имам съмнение че и то може да е нагоряло леко и при загрял мотор да не иска да включва коректно.
      Ако се окаже така ще сменя и двете.
      По късно ще докладвам пак.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #33
        От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

        Остана малко време днес та пак малко тестове.
        Благодаря на Ники за отделеното време,диагностиката и размяната на чаркалаци.
        Оказа се че мотора на перката за вентилатора е почнал да си отива.Не е умрял,но не работи коректно.
        С неговият нещата са песен.Та ще се поръчва нов мотор+букса,че и там е малко интересна играта,но ги има нещата на цена около 130+ долара.
        Източих и 1 кило масло от скоростите дето отдавна му се каня и е беше в повече налято от .....някой си.
        Пийнах да знаете гадно е недейте.
        Та на този етап нещата поне там са ясни.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #34
          От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

          Нещата може да не се случват бързо при мен,но поне надявам се е качествено.
          Пристигна след много чакане двигателя за перката плюс буксата за него.
          А нова букса се налага да се закупи тъй като новият ВДО вентилатор е като старият ама правен в братски Китай та и дизайна му променен.
          И поради тази причина се взима нова букса,реже се старата и се прави спойка м/у тях.
          Снимал съм кое как.
          Освен това си байпаснах втората скорост на вентилатора и си изведох едно ключе в жабката.Така да ми пази страх както се казва.
          Намерих си и почистващ кит за КН филтъра та и него го почистих.
          Остава да подкарам и газовата и всичко ще е наред уж.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:171.7 КБ
ID:5771694Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:170.5 КБ
ID:5771695Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:71.0 КБ
ID:5771696Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:72.3 КБ
ID:5771697Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:173.5 КБ
ID:5771698Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:160.3 КБ
ID:5771699Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpg
Прегледи:1
Размер:165.4 КБ
ID:5771700
          Успехи на всички.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #35
            От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

            Ъъъъъ да добавя развитие.
            Оказа се че и запалването не е баш как ми се иска та смених кабели,свещи,капачка и палец.
            Оправихме мисфаерите.
            Остава газовата.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кабели,свещи,ка&#1.jpg
Прегледи:1
Размер:87.1 КБ
ID:5773345
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X