Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

    Според мен проблема не в дебита.Не ще да я включва тая втора скорост от как заредих климатика или поне аз от тогава го забелязах.
    Ръгам си кламера на буксата и тръгва.Датчика отказва да го пали.Иначе релето включва принудително.
    Ще разменя датчиците за първа и втора скорост (директно буксите ако ми стигне дължината на кабелите) и ще видя какъв ще е ефекта тъй като са еднакви.От там ще разбера и какво да поръчвам.
    Промивката на системата така или иначе е хубаво да се направи.Аз съм за бой,че реших да я спестя преди зареждането на климатика.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #17
      От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

      Можеш и и с мултицета , на съпротивление да провериш , дали термошалтера е работещ.Имаш с какво да следиш температурата на мотора.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #18
        От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

        Да споделя от днес.
        Относно меренето с мултицета с моя там дето е наврян датчика нямам как.
        Но!
        Днес направих проба с размяна на буксите.Гледайки през телефона видях как горният датчик(за първа скорост) работи коректно и включва втората скорост без проблем.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20170619-194224[1].jpg
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5756955Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20170619-194417[1].jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5756956
        Та на първо време преди реално да източа водата,промия радиатора и прехвърля долният датчик горе ми е ясно,че ще трябва да сменям датчик.
        Но искам да съм сигурен преди да го направя.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #19
          От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

          Малко фото от днес:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:93.9 КБ
ID:5757216Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:99.4 КБ
ID:5757217Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5757218Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:99.6 КБ
ID:5757219Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:97.6 КБ
ID:5757220Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:98.4 КБ
ID:5757221Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5757222Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5757223Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpg
Прегледи:2
Размер:99.5 КБ
ID:5757224

          Та по реда.
          Прословутият тройник и датчик.
          М/у радиаторите за учудване не беше голяма трагедия.
          Антифриза дето го източих и прецедих е читав без отчайващи утайки.
          Смятам все пак обаче да подменя долният маркуч дето влиза в радиатора да охлажда кутията тъй като виждам,че не му е читава работата.
          Така и така ще го правя сваля и радиатора да мога да го измия по качествено.
          Сега го минах с половин шише мелио и измих външно колкото мога.
          Отивам на следващ етап сваляне на клеясалият датчик и търсене на подобен заместител.
          След това тунинг на тройника и айде пак на колата.

          П.С.
          Искам да благодаря на колегата jeko47 за това,че без да се познаваме намери време да ми помогне с намирането на оригинален датчик.
          Обади ми се от чужбина и дори предложи да ми съдейства при нужда с покупката.
          Голямо евала за което.Имам да почерпя.

          Датчика е на цена от 90 евро без доставката м/у другото от вън.Аз ще опитам да го заменя с лесно заменяем аналог пък,ако има проблем винаги може да викна и оригинала.
          Партномера е : 56022391АА
          Сайта е : en/partacus.de
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #20
            От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

            Полезно инфо. Браво. Но мисля, че е най-удачно да си направиш заместител на оригинала с евтин датчик. 90€ за датчик е леко прекалено, но поне го има, че с тези уникатНи 9-ки...

            Коментар


            • #21
              От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

              PS. Понеже линка към сайта така написан от теб не се отваря,
              ще си позволя да постна коректен линк, на английски език:
              https://en.partacus.de/

              езиците са: немски, английски(USA), руски

              Коментар


              • #22
                От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

                Днес беше сериозно полезен ден.
                Радиатора беше основно промит вчера.
                Излязоха бая гадинки.Вече е чистичко.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:100.0 КБ
ID:5757344Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5757345Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:98.7 КБ
ID:5757346Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:94.9 КБ
ID:5757347Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.jpg
Прегледи:1
Размер:98.2 КБ
ID:5757348Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.jpg
Прегледи:1
Размер:97.2 КБ
ID:5757349Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5757350Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16.jpg
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5757351

                Отзад напред.Радиатора вече измит.
                Свалих и гредичките пред радиатора изчистих им ръждата,минах ги с цинков спрей и след това с черен мат.
                Свалих и двата тройника тъй като имах идея да сложа работещият датчик директно с тройника да управлява вместо първа втора скорост.
                Дам ама се оказва че тройниците са с различно сечение.Вижда се от снимките.
                Черният и по-голям стой долу на радиатора и отговаря за втората степен на вентилатора.
                Другият който почистих и боядисах отново с цинковият спрей по-малък тройник стои на долната страна на радиатора.
                Горният м/у другото е поръждясал което ме навежда на няколко мисли.
                Първо тая кола е имала периоди от време в който е карана само с вода.
                Имала е и такова време в което вода там е нямало което доведе и до свалянето на главите навярно.
                Гресирах си и предницата до колкото можах.
                Щото на биалетките хич и нямам маншони.А на другите места на който имам са леко понапукани.
                Та ще трябва да им се обърне по-сериозно внимание като остане малко време и пара.
                Оправих си и дългите който липсваха през последната година заради братската китайска сглобка която представляват фаровете ми.
                Светят за страх на светло.Като се стъмни може да зачистя хуйявея и да снимам да видите.
                Тунинговах си и захватите на К&N интейка.Сега ляга чисто.Дано и засмукването се пооправи.
                На първата снимка е и причината от бая време да ми светва чека и да ми изписва мисфаери на 8-ми цилиндър.
                Резбата е много разбита.
                Ще трябва или да я залепя(ОЧАКВАМ ИДЕИ!) или да я разширя и направя втулка.Тук газаджиите да помагат.
                То вярно,че е завряна на ........ но и това,че при монтажа някой е икономисал маркуч е помогнал за разбиването на резбата във времето.
                Друг проблем който намерих е разтапящ се тампон на горният носач.Тъй като съм с полиуретанови тампони,а генерацията минава на 1 см от там явно неръждавейката отдава много и е почнала да го разтапя.Ако на някой му е останала 1-2 метра термолента ще се радвам да го отърва за да оправя проблема докато време.
                За сега толкова после още снимки,че се изморих.
                Прикачени файлове
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #23
                  От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17.jpg
Прегледи:1
Размер:99.4 КБ
ID:5757361Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18.jpg
Прегледи:1
Размер:99.8 КБ
ID:5757362Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19.jpg
Прегледи:1
Размер:99.8 КБ
ID:5757363Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20.jpg
Прегледи:1
Размер:99.4 КБ
ID:5757364
                  По реда този път.
                  1.Премахнати неработещи лед дневни светлини и вече нагласена предница.
                  2.Светещи ламби.
                  3.Модерен тройник.
                  4.Ако съм фокусирал правилно това трябва да е дупката на главата от към 8-ми цилиндър за газовият щуцер.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

                    Браво колега, добре си се справил.
                    С деди ли михте еадиатора?

                    Относно биалтеките, ако ти трябват номерата виж тук:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...=217719&page=2

                    Коментар


                    • #25
                      От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

                      Благодаря за което.
                      Не е при Дядо Владо полето за действие,а вкъщи.
                      Работата не е за при майстори щото нещата стават бавно и полека,а аз не бих ангажирал някой с това колата ми да стои и нищо да не се случва.
                      За биалетките благодаря за инфото.Ще я подкарам така като я оправя да видя как е след гресирането и после ще мисля какво да правя.
                      И без това имам разни бръмбъри дето ми говорят за по-големи гуми в тая кола,но има друго за оправяне та всичко по реда си.
                      Като намеря време да потърся подходящ датчик ще пиша пак.
                      Поздрави.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

                        Така.
                        Мина известно време и свърших разни работи.
                        Почистих радиатора,тройниците,датчиците и де що бях свалил.
                        Преди да изхвърля датчика за високата скорост на вентилатора реших все пак да му ударя една проба.
                        Та метнах го в джезвето закачих му една лампа и един акумулатор след което боднах мултицета да меря температура и о чудо пущината работи.
                        И то уж коректно работи.Включва изключва как си му е реда.Изчистих и котленият камък и айде обратно всичко в коша.
                        Палим,гледаме,чакаме,караме и мммм пак същата греда.
                        Не ще да включва тая втора скорост самичко.С кламера забоден в буксата бачка та се къса,а сега де.
                        И тъй като се пак се постъмни реших утре да се насоча към онуй нещо според мен което доведе до тоя проблем.
                        А именно климатика.
                        Защото както споменах в началото на темата нещата започнаха да се случват след като го заредих ама нали викам съвпадение.
                        И попаднах на ей това в нета.

                        ELECTRIC COOLING FAN - 5.9L ENGINE

                        Vehicles equipped with the 5.9L engine recieve a "max" cooling package which consists of a heavy duty radiator and an electric cooling fan. This fan can only be serviced as an assembly.
                        This is a two speed fan (low and high) which is controlled by an ignition relay, low and high speed fan relays , upper and lower hose coolant temperature switches and the A/C high-pressure switch. .
                        The relays and their control circuits are protected by a 15 amp fuse in the PDC. The electric fan motor and its circuits are protected by a 60 amp "maxi-fuse" also located in the PDC Refer to the inside of the PDC cover for exact fuse position.
                        The cooling fan low and high speed relays are mounted to the passenger inner fender next to the battery
                        The relays can be identified by tags on the harness marked "HI" and "LOW".
                        CIRCUIT OPERATION
                        The ignition relay provides battery voltage to the low speed fan relay winding when the ignition key is in the start or run position. It also provides battery voltage to the high speed fan relay winding when the key is in the start or run position and the lower hose coolant temperature switch is closed. This relay is located under the Power Distribution Center (PDC), mounted to the PDC bracket.
                        The low speed cooling fan relay is energized when the ignition key is "on" and the upper hose coolant temperature switch is closed or the A/C is "on" and the high pressure switch closes. This provides battery voltage to the low speed terminal of the cooling fan motor and the cooling fan comes on low speed.
                        The high speed cooling fan relay is energized when the ignition key is on and the lower hose coolant temperature sensor is closed. This provides battery voltage to the high terminal of the cooling fan motor and the cooling fan comes on high speed.
                        COOLING FAN OPERATION CHART

                        -36° - 213°F OFF OPEN OPEN OFF
                        214° - 219°F OFF CLOSED OPEN ON/LOW
                        220°F AND UP OFF CLOSED CLOSED ON/HIGH
                        -36° - 213°F ON OPEN OPEN ON/LOW
                        214° - 219°F ON CLOSED OPEN ON/LOW
                        220°F AND UP ON CLOSED CLOSED ON/HIGH
                        WARNING: THE FAN CAN COME ON AT ANY TIME WHEN THE IGNITION KEY IS IN THE "RUN" POSITION.








                        Тука очаквам и Дядо Владо да се включи тъй като си говорихме разни неща,но утре на светло и свежа глава ще се пробва.
                        За сега толкова.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

                          Ако все още не си, можеш да измериш дали има добра маса на черния кабел на датчика. Спордд схемата, ако е правилната за модела, климатика няма общо с проблема ти. Управлението на втора степен е или през датчика на долния маркуч или през датчика за високо налягане на климатика. Дори и да не работи датчика, втора степен трябва да имаш.

                          Американските инДЖенери от крайслер са странни прици, що се отнася до ел. инсталации... За да си улеснят управлението на редица компоненти управляващите вериги са по (-), а липсата на адекватна маса се проследява много по-трудно, да не говорим, че води до странни отечки понякога и много неадекватно поведение на някои иначе работещи датчици. Братята американци-потребители все още не могат да разберат защо тия коли имат такива странни проблеми... Справка - управлява се почти всичко по (-), а цялото шаси е (-)... Всеки протрит кабел, лоша връзка, лоша маса, пробил към корпос датчик могат да ти докарат нервна криза. Същото е и при единични бройки ретро автомобили, на които шасито е (+). Чисто логично, не е нормално да управляваш по нещо, което пълзи свободно по цялата кола.

                          Пробвай да откачиш датчика за високото налягане от буксата. Ако по някаква някаква необяснима случайност проблема е там, ще се разбере, макар да не виждам по тая схема какво общо ще има...

                          Като цяло, измери дали имаш постоянна маса и то без излишно съпротивление до датчика на маркуча(тази, която идва от g110)

                          Ако можеш, премери и датчика дали затваря верига, когато загрее колата. Не говорим с крушки и акумулатори, а с мултицета и мери какво съпротивление дава. Ако има проблем с датчика, може да не го видиш като го пробваш със затворена верига. Неговата работа е на прост термоключ и не би трябвало да има съпротивление, когато е затворил. Ако има съпротивление, все едно имаш лоша маса и реално намотката на ignition relay няма да запали и няма да включи втора степен.

                          Изобщо... Сбъркана работа е тоя начин на управление...
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • #28
                            От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

                            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                            Палим,гледаме,чакаме,караме и мммм пак същата греда.
                            Предполагам гледате таблото. Видяхте ли компютъра какво показва, че той трябва да включи втора скорост?
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

                              Не гледам таблото ама хич.Гледам температурата през торк про.
                              Нещата са доста заплетени поради неадекватната намеса на разни "майстори".
                              Има доста допълнителни кабели дето не им знам свойствата и смисъла и едно по едно ги изчиствам като проблеми.
                              Поради монтажа и демонтажа на компресора също има разни неща които не съм съвсем сигурен,че са ок.
                              Днес например открих,че имам един тройник на вакуум линия който стои свободен.За къде е бил божа работа.
                              Дали в момента е нужен пак така.Шунтиран е за сега и чака nick1 да се появи с неговият гранд и да сверяваме кола до кола и с правилната техника.
                              Оказа се и че управлението на климатика при мен е комбинация от вакуум и електро.От там започна и търсенето ми на проблеми с вакуума днес.
                              Стигнах до едно положение днес с проверката,но дъжда ме спря накрая.
                              Оказа се че в момента имам проблем и със първа скорост.Релето цъка при шунтиране на горният датчик,но ток не идва до вентилатора.
                              При шунтиране на втора си има коректно захранване и вентилатора си тръгва.За съжаление не остана време да проследявам кабели да видя къде се губи нишката.
                              Другата седмица продължавам с търсенето.
                              Имам сериозното съмнение,че именно проблем с масите ми бърка в здравето та смятам да мина де що видя маса с медна грес и яко стягане.
                              Положителното е че след залепването на щуцера на 8ми цилиндър за газовата мотора вече не дава мисфаери,но пък от дългото стоене вчера при раздвижването ми светна абс-а.
                              Абе да има нещо да се ядосвам,ама ще се оправим здраве да има само.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Термоключ 2 скорост на вентилатор гранд чероки 5.9

                                За проблема с първа скорост - виж бушона, ако е здрав шунтирай релето и пробвай дали ще тръгне първата. Ако стане - релето е сдало багажа. Това, че цъка не значи, че работи.

                                Втора скорост щом тръгва с шунтиране, мери съпротивление на датчика на загрял двигател. Ако имаш нещо различно от 0, разбирай, че може вътре самия датчик да не затваря коректно или да има друг проблем със самия датчик. Въпреки това, можеш и да провериш съпротивления на постоянната маса на буксата на тоя датчик, ако самия датчик има не съвсем добра проводимост и масата не е съвсем добра, ето ти го проблема.

                                Като цяло инсталацията така направена по тая схема е сравнително проста, макар и доста объркваща, ако за пръв път се гледа. В краен слйчай, ако пробелма след всички усилия не се реши, може да се заменят кабели, или да се заменят релетата с външни такива. Решения бол, ама мисля, че ще е нещо простичко при тебе, евентуално камбинация от две неща.

                                Виж по ръководство къде е тая маса G110 и почни с нейнито почистване.
                                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X