Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изпускателният разпределителен вал CRV 2002г. КА20А4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изпускателният разпределителен вал CRV 2002г. КА20А4

    Колеги, и аз извадих късата клечка, днес тръгнах да регулирам клапаните на КА20А4, на разпределителният(изпускателния) по гърбицата на първи цилиндър(само) има подбито и кълцано и то от станата където вече отпуска кобилицата и на върха. За реглаж нямаше нищо - всичко беше в норми. А и колата върви на пушка, освен,че от време на време светка чека и грешката е кнок сензор - няма сигнал от него, което като се замисля, може и да е от това че този(първи цилиндър) може и да не се изхожда изцяло.
    И естествено въпросите;
    1. колко може да се кара така?
    2. за смяната на вала трябва ли да се сваля и веригата, че там е един ужас, ако има чалъм да се измъкне без да се сваля веригата, ще съм ви благодарен да споделите?
    Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

  • #2
    От: Изпскателният разпределителен вал CRV 2002г. КА20А4

    Не знам точно при тебе как е ,но повечето вериги са с обтегач и успокоител,обтегача трябва да се разхлаби,след което се сваля зъбното колело на разпределителния вал и след това вала,като долу коляновия не трябва да мърда .Всичко това на позиция първи и четвърти горе в горна мъртва ,на центровка,с проверка през свалените свещи на мотора с отверка ,най лесно е .Може и по белези.Не е добре да се кара така може да изрони гърбица много бързо и ако буталата нямат защита ,става мармалад.При проблем с клапани или вал се чува пукане когато спускаш на скорост,но това не е много важно при положение ,че си открил видими щети по гърбица.Успех!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Изпскателният разпределителен вал CRV 2002г. КА20А4

      Вчера купих вала, той е само пръчка без зъбното колело,

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:val1.jpg
Прегледи:1
Размер:106.3 КБ
ID:5755977

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E__1100.gif
Прегледи:1
Размер:14.7 КБ
ID:5755984номер 5 е нашия

      което ме кара да си мисля, че се отделя от зъб.колело и може да се свали и без да се охлабва веригата, но това са само моите надежди, на практика....... не знам. Все още чакам някой който го е правил, да сподели.
      Последно редактирано от zmiata29; 06-06-17, 07:35.
      Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

      Коментар


      • #4
        От: Изпскателният разпределителен вал CRV 2002г. КА20А4

        Точно на този мотор не съм ,но на много други и с вериги и с ремъци принципа е сходен.С това си вадех успешно парите бая години и мога отново.Проблема е че трябва да охлабиш веригата за да освободиш зъбното колело на въпросния вал ,без да осигуриш безпроблемно излизане на вала,трудна работа.Веригата трябва да се охлаби макар и леко ,като извадиш вала колелото може да си остане на веригата ,просто го привържи с тел да не се отцепва от нея,след това вала ще го фиксира в шпонковите шлици.Задължително си свали свещите ,по лесно ще въртиш мотора при контролните превъртания на ръка след смяната,2 превъртания на центровка,а и за следенето на положението на буталата 1 и 4 ти цилиндър,ако е с четири ,ако е с повече се следят работните на центровка.Всеки четирицилиндров е фиксиран на центровка 1 или 4 ти.Преди да сваляш каквото и да било виж на кой от двата е зацепен мотора по положението на гърбиците .При въртенето на ръка внимавай ,има случаи на подпрени клапани при въртене на ръка.Виж кой вал за кои клапани е ,смукателни ,изпускателни.Ориентация по колекторните тръби.
        Последно редактирано от faster; 06-06-17, 14:12.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Изпускателният разпределителен вал CRV 2002г. КА20А4

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CRV.jpg
Прегледи:1
Размер:218.1 КБ
ID:5756110Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CRV1.jpg
Прегледи:1
Размер:259.0 КБ
ID:5756111 Не е добре по принцип , принципно да си приказваме общи приказки в техническите форуми.В този мотор не се търсят ГМТ с отвертки.Прави се по тези белези.Преди да се разглоби се слага по белези , обтегача се връща и блокира , щото после ще сглоби на върбин ден.Не е сложен този ремонт , но тази коза си сака пръч ( и друг път е споменавано).
          Успех на автора на темата!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Изпускателният разпределителен вал CRV 2002г. КА20А4

            http://www.youtube.com/watch?v=DYUF1CtyyOQ
            HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

            Коментар


            • #7
              От: Изпускателният разпределителен вал CRV 2002г. КА20А4

              но тази коза си сака пръч
              Благодаря за прЪча на всички, сега остава да се оЯриме и ще докладвам със снимки.
              Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

              Коментар


              • #8
                От: Изпускателният разпределителен вал CRV 2002г. КА20А4

                Колега, би ли дал малко повече информация с какво масло си карал колата, на колко км си го сменял и на колко км си правил реглаж на клапани? Интересно ми е да разбера какво е довело до износването на вала. Ако може да дадеш и малко инфо от къде и какъв вал си взел?
                HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                Коментар


                • #9
                  От: Изпускателният разпределителен вал CRV 2002г. КА20А4

                  Информация, бедна работа, колата купих преди месец, по картинка в Ебей в Англия, по документи колата е карана от жена, когато се качих в колата беше на 107К мили, което е 170К километри(реални). Маслото го смени мой приятел в Англия и каза,че било катраница, по лепенка на капака имам подозрения,че е карана над 15Кмили без смаяна и близо две години. Аз сложих Лики моли 5В30, мотора е глътнал 5литра, но той(моят човек) твърди, че когато са го източвали колата е била под силен наклон. Докарах я до България на ход, без никакви индикации за проблема, среден разход на гориво 7,5/100 и за близо 3000мили, не беше пипнала маслото. Тук вече, смених масла на диф и скоростна кутия(бяха чисти кат сълза) и тръгнах да регулирам клапаните, тогава установихме проблема. Всички клапани бяха в норма.
                  Какво е довело до износването на вала, само мога да гадая, допускам дори и калпав вал, вредата е само върху гърбицата на 1ви цилиндър, на изходящия и прилича на силно намачкан станиол. По посоката на въртене на вала, износването е от задната част на върха до средата на работната зона на гърбицата, демек когато вала вече е отпускал клапана на 1ви цилиндър. Другите гърбици дори нямат и следа от работа.
                  Вала(това горе е снимка от обявата), купих от Ебай за 55паунда +25 доставка от Обединените Арабски Емирства от където се кълнът, че е свален от J(японски КА20). Моят човек в UK, го е получил и каза,че по него няма следи от работа в двигател. Ако някой реши да купува от този търговец, останаха още три вала да пише на арабеската, при изпращането до UK,във фактурата да пише, максимум 18пауна, за да не се плаща мито за вала в Англия.
                  Последно редактирано от zmiata29; 09-06-17, 06:44.
                  Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изпускателният разпределителен вал CRV 2002г. КА20А4

                    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]917479[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]917480[/ATTACH] Не е добре по принцип , принципно да си приказваме общи приказки в техническите форуми.В този мотор не се търсят ГМТ с отвертки.Прави се по тези белези.Преди да се разглоби се слага по белези , обтегача се връща и блокира , щото после ще сглоби на върбин ден.Не е сложен този ремонт , но тази коза си сака пръч ( и друг път е споменавано).
                    Успех на автора на темата!
                    Не казвам че трябва с отвертка ,а че може ако няма белези и не ти се изравняват гърбици с блокиращи скоби щото не всеки има.Извинявам се за уточнението .Много мотори нямат белези ,а мотора се блокира на центровка с болтове през отворите на основните зъбни колела,трябва да знаеш обаче кои ,как и къде.Мнение давам защото са ми минали доста двигатели и скоростни кутии през ръцете ,включително и едни от най -извратените.Между другото на много ДвГ горна мъртва при разтеглен ремък или верига се разминава белег и мерене с отвертка или друго през свеща.Да не коментираме ако мотора е пипан и е зацепен не на фабричния цилиндър и ако не гледаш гърбиците става малко кофти.Работил съм и скоростно сглобяване на ДвГ и това е бърз метод за проверка на цялото фиксиране на газоразпределителната група след като си фиксирал на другите индикации.Иначе да ,работи се по белези писал съм,ако няма даже съм слагал на такива които нямат нищо ,трябва да работиш по гледане на групата.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изпускателният разпределителен вал CRV 2002г. КА20А4

                      На тази кола, това си е проблем. Същия вал другата седмица ще сменям, вчера пристигна вала с поръчка-оригинален.
                      0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изпускателният разпределителен вал CRV 2002г. КА20А4

                        Аз не бих казал, че това е проблем, просто се кара от някои хора като за последно! Двигателя е конструиран перфектно и при подходящо обслужване съм сигурен, че ще надживее собственика си. Просто има много тънки маслени магистрали и при каране с неподходящото масло и/или ненавременната му смяна се стига до запушване на магистралите и маслен глад. Както знаете този двигател си иска и реглаж на клапани, така че едни нерегулирани клапани + маслен глад води до това износване! Аз имам над 100 хил.км с този двигател и си мърка като коте, но слагам масло 5W30, сменям го мах на 8500 км. и правя реглаж на 40 хил.км. К серията на хонда са страхотни и супер надеждни двигатели, но да ти служат дълго и безпроблемно си искат регламентираната от производителя поддръжка.
                        HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изпускателният разпределителен вал CRV 2002г. КА20А4

                          Аз и затова на мои коли слагам профилактични добавки за мотора,защото почистват и смазването е по -добро,подпомагат мазането при студен старт и въобще вършат работа.При повечето мотори не се прави периодичен реглаж на клапаните и това води често до подобни проблеми.Няма обаче нищо вечно,понякога нещата стават от раз въпреки добра подръжка,техника кво да се прави.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изпускателният разпределителен вал CRV 2002г. КА20А4

                            И ето доклада, сменен вал. Клипа на руснака по горе е най добрия урок, но не пропускайте нито едно действие показано в него и се получава. Ние не вързахме веригата и колелото за разпъващата греда и ни увисна - разкачи се от колелото на коляновия вал, но слава богу ,че бяхме белязали всичко и после по белега на шайбата и наще белези от третия път го уцелихме. Ако се разминат зъбци, светка чека и изписва грешка за датчик колянов вал и същия на разпределителен вал, това е знака. че не сте го уцелили, иначе колата си работи добре и даже върви добре. Не правете това сами в къщи!
                            Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изпускателният разпределителен вал CRV 2002г. КА20А4

                              Радвам се, че все пак се е получило! Моя съвет е, ако не сте правили промивка на двигателя/понеже каза, че е излязла някаква катраница/ след 2-3000 пак да смениш маслото, следващото след 5000 км. и след това да го сменяш мах на 8000 км., да регулираш клапани на време и съм сигурен, че повече проблеми с вал няма да имаш!
                              HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X