Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Живот в Испания (Барселона)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Живот в Испания (Барселона)

    Здравейте,

    Има ли някой бивш (настоящ) имигрант в Испания, който да може да ми даде малко информация за стандарта на живот в Барселона?

    Има разни сайтове за сравнение на базови неща между два града в която и да е точка на света, но ми се иска да чуя от първа ръка малко информация.

    1. Колко пари са нужни за сравнително нормален живот в Барселона? Колко за сам човек под наем в едно-двустаен апартамент и колко за семейство с 2 деца?

    2. Как е здравеопазването - скъпо/евтино/безплатно. Осигуровки ли се плащат както тук или някакъв тип медицинска застраховка?

    3. Как стоят нещата с дески градини и начални училища?

    4. Притежанието на кола скъпо/евтино в сравнение с ползване на градски транспорт (читав ли е)?

    5. Възможно ли е да се живее около Барселона и да се пътува ежедневно до града за работа? Наемите по-високи ли са или по-ниски в сравнения със самия град?

    6. Месечна заплата от порядъка на 2,000 - 3,000 евро добре ли е или по-скоро ниска за сам човек? А за четиричленно семейство?

    В общи линии това е като за начало мисля. Може и да пропускам нещо. Ако е така моля да допълните.

    Мерси предварително!

  • #2
    От: Живот в Испания (Барселона)

    Има, аз (7 години бях там)

    1. наема на апартамент започва от 700-800 евро. Хрананата ако си я пазаруваш от магазина е по-евтина от София. (ресторантите са скъпи)

    2. Като тук е здравеопазването (само дето не искат рушвети)

    3. Платено е всичко (дори държавните). Цени не мога да ти кажа,защото нямах дете тогава но ако искаш мога да питам, имам кой.

    4. гражданската е доста скъпа сравнение с тука и зависи от доста фактори. (имах голф ГТИ и само гражданската ми беше 1000 евро)

    5. Възможно е, наемите са по-ниски от самия град, навсякъде е синя или зелена зона, приблизитено 2 и нещо евро на час.

    6. 2000-3000 евро на месец е доста висока заплата.

    Приготви се да не виждаш много испанци, преидмно пакистанци,индийци,китайци и араби.

    Ако има нещо друго, питай
    WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

    Коментар


    • #3
      От: Живот в Испания (Барселона)

      Първоначално публикуван от tonizdravkov Преглед на мнение
      6. 2000-3000 евро на месец е доста висока заплата.
      Нето или бруто, че нЕкъде разликата е съществена
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Живот в Испания (Барселона)

        И в двата случая, е добра заплата (нормално работно време през деня) заплатите са към 1000 чисто.

        Иначе и между 2000 и 3000 има съществена разлика
        WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

        Коментар


        • #5
          От: Живот в Испания (Барселона)

          До Барселона има град Мойет де вайес - Mollet de Valles. През 2005-2006 имаше голяма Българска общност, магазин с наши стоки и т.н.
          Черно, мирише и разваля характера!

          Коментар


          • #6
            От: Живот в Испания (Барселона)

            В Йорет също има, даже два магазина -> цък
            124 -> 164
            T4

            Коментар


            • #7
              От: Живот в Испания (Барселона)

              Често ходя там по работа.Доста развит, гаден за живеене индустриален град, с дебел смог. Постоянни задръствания, радари и проверки за няма нищо. Каталунците не са от най-приятните хора. Скъпо е. Освен испански (Castellano) ще трябва да учиш и каталан (месният език). Пренебрежително отношение към всеки който не е каталунец, освен ако не е турист. Несигурност царяща от две-три години, във връзка с опитите на каталунското правителство да отдели областта от Испания.
              За упоменатата от теб заплата (даже и долната граница) силно се съмнявам, освен ако не си с някаква "тясна специализация". Мисля че някой се опитва да те "изпържи".
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • #8
                От: Живот в Испания (Барселона)

                Благодаря много за отговорите!

                Коментар


                • #9
                  От: Живот в Испания (Барселона)

                  Колега, за Барселона не мога да ти кажа нищо, само съм минавал оттам, но ако те интересува за Валенсианско питай. Само за сравнение с по-горния пост - плащам наем за апартамент до главната на Canals, Valencia 250 евро, 3 спални, 2 тераси, напълно обзаведен. Да, знам, Canals не е Барселона. Застраховка на колите - около 220 - 250. За бус - 300. Само задължителното плюс пътна помощ. Нормалните заплати за работници и служители са между 800 и 1200. Ако си намериш работа, разбира се. Почти всички договори вече са само временни. Има и излючения, разбира се, но те са си излючения. Та така....Испания вече не е каквото беше преди десетина години.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X