Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотора хвърля масло през цилиндъра...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотора хвърля масло през цилиндъра...

    Здравейте колеги, мотора ми хвърля масло през цилиндъра, постоянно цапа свещта, но не мога да разбера през отвора на свещта ли хвърля или е спукан някъде около нея, защото само там е намаслено. Някой знае ли от какво може да е? Карбуратора си ми е на ред. Онзи ден го запалих и започна да пуши през цилиндъра някъде там около свещта, покарах го малко с чисто ново масло беше и пак си пушеше и през ауспуха и през цилиндъра. И като продължих да го карам започна да прекъсва като позагря повече и изгасна, с мъки го запалих пак за да се прибера, но уву тъкмо тръгнах и угасна пак и сега няма палене, върти уж, че ще запали, но не нищо. Отварях карбуратура, чистих го и пак не пали. Много ми е притеснено защото другата седмица ще идват да го гледат купувачи, а е развален, на някой случвало ли му се е? Трябва да го поправя?

  • #2
    От: Мотора хвърля масло през цилиндъра...

    Все пак, какъв е мотора, марка, модел ... снимка.
    А, обикновенно ауспуха е само един и ... само от там би трябвало да пуши.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Мотора хвърля масло през цилиндъра...

      Моторът е Motoland 125 китайски е, но принципно ги пройзвеждат в Австрия.

      Коментар


      • #4
        От: Мотора хвърля масло през цилиндъра...

        Първоначално публикуван от АлексМинков Преглед на мнение
        Здравейте колеги, мотора ми хвърля масло през цилиндъра, постоянно цапа свещта, но не мога да разбера през отвора на свещта ли хвърля или е спукан някъде около нея, защото само там е намаслено. Някой знае ли от какво може да е? Карбуратора си ми е на ред. Онзи ден го запалих и започна да пуши през цилиндъра някъде там около свещта, покарах го малко с чисто ново масло беше и пак си пушеше и през ауспуха и през цилиндъра. И като продължих да го карам започна да прекъсва като позагря повече и изгасна, с мъки го запалих пак за да се прибера, но уву тъкмо тръгнах и угасна пак и сега няма палене, върти уж, че ще запали, но не нищо. Отварях карбуратура, чистих го и пак не пали. Много ми е притеснено защото другата седмица ще идват да го гледат купувачи, а е развален, на някой случвало ли му се е? Трябва да го поправя?
        Разглобявай смело! Трябва да си покаже по натам , няма начин.
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • #5
          От: Мотора хвърля масло през цилиндъра...

          Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
          Разглобявай смело! Трябва да си покаже по натам , няма начин.
          Какво да разглобява???
          Свещта е омазана външно.
          Чекай автора на темата да мъцне пак.

          Коментар


          • #6
            От: Мотора хвърля масло през цилиндъра...

            Авторът да сложи добра и каквато трябва нова свещ с дихтунга, ако въобще може.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Мотора хвърля масло през цилиндъра...

              Разглобих го, имаше 2мм нагар по буталото, защото е 4т а веднъж брат ми му беше сипал бензин смесен с масло за резачка и си мисля, че е от това. Сглобих го и сега е пушка, не цапа свещите нито тече масло, благодаря за отговорите.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X