Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риза "за гората"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Риза "за гората"

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Ако искам да направя нещо за напролет, времето започва да ме притиска. Трябва ми месец, за да доставя плата, така че да се съсредоточим върху него, а после да бистрим модела. Давайте впечатления от плата. Трябва вече да сте го прали и носили по 5-6 пъти.

    Категорично мнение нямам. Моята САХАРА се опитах да я боядисам с БРИК, но след като ги бях прал и двете по 2-3 пъти, ама отделно. Не ми се получи. Пералната, където ги боядисват, препоръчват САХАРАТА да се изпере с бялото пране (чаршафи, калъфки, покривки, бельо) БЕЗ ДА СЕ ОБРАБОТВА ПРЕДВАРИТЕЛНО С ВЕНИШ и подобните му. Пробвай и кажи какво става.
    Първото им пране ги пуснах само двете, с препарат за цветно, 40°С. След като се оцвети сахарата я прах още един път, след това я киснах във вениш и пай пране... ама тоя брик и е влезнал в нишките.

    Ще се ползва за лов и аутдор
    Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
    Mercedes w212 E350 4matic
    Ducati Monster 600
    O888795575

    Коментар


    • От: Риза "за гората"

      Платът (дебелият) си е супер. Малко е изгубил мекота ама то е ясно че няма дядо мраз.

      Коментар


      • От: Риза "за гората"

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        ... Моята САХАРА се опитах да я боядисам с БРИК, ... Не ми се получи.
        Първоначално публикуван от torozoff Преглед на мнение
        ... тоя брик и е влезнал в нишките.
        Ще се ползва за лов и аутдор
        Ще си имаш уникална като мене.

        Коментар


        • От: Риза "за гората"

          Някой- нещо? Разпрани шевове, протрити лакти... Пак от същото или да е друго? Айде, че пролет пукна, а мартенският капацитет е пълен.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Ще си имаш уникална като мене.
          Я, кажи ти какво пострада и какво става в сушилнята, че ми е интересно.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Риза "за гората"

            Ризите са кучета. Зелената я разпрах от носене (май трябваше да си взема две зелени), не мърда.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Риза "за гората"

              Брик - плат и шевове добре, боята още пуска. Велкрото на джобовете е удобно.
              Нещата които не използвам: двойните джобове, даже ми пречат. Този на рамото - забравих че съществува. Копчето на яката също е излишък.
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • От: Риза "за гората"

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                ...
                Я, кажи ти какво пострада и какво става в сушилнята, че ми е интересно.
                Не съм пострадал, моята е уникална с това че не е боядисана.

                В сушилнята не става нищо ненормално. Ако я извадиш навреме има опрятен вид и без гладене.

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                ...разпрах
                Не шашкай Храбрия Шивач с такива думи.

                Коментар


                • От: Риза "за гората"

                  Мен ме интересуват евентуални слаби места, на които да обърна внимание в следващата серия. Ясно е, че ще има преработки, поне да обърнем внимание на затяжки, тигели... аз си знам какво. Ако получа по куриер, за моя сметка естетствено, някоя наистина разпрана или протрита от носене бройка, ще е много полезно и за ползвателите на следващата серия. Прекалено съмнително ми изглежда да сме хванали точната вакса на плат, конци, шев, пране, боядисване... от първия път. То и времето е малко, де. Тая дреха би трябвало да издържи поне 40-50 пранета без да мръдне, да ги докара до 100 запазвайки приличен вид и да започне да издиша след 150- 200. Вече съм събрал варианти на платове за "Риза за гората II" и дори имам някои предварителни разчети, които клонят към цена 75- 80 лв. Ще бъде огромна издънка, ако се получи някой боклук. Вие сте тестерите и от Вас също зависи това да не се случи. Ако някой премълчава проблем, да знае че не ми прави услуга, а ако се притеснява, че ще ми навреди на репутацията, имам и ЛС, но предпочитам тук.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Риза "за гората"

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Тая дреха би трябвало да издържи поне 40-50 пранета без да мръдне...
                    Аз наистина нямам никакви забележки към здравината на ризите, плат, конци, боя и прочее, но всъщност съм далеч от това число цикли. Повече нося зелената (тя другата е идентична освен по цвят) и да е прана 10-ина пъти, хайде 15. Ама пък от друга страна, се явявам на около четвърт от бройката, без никакви индикации ризата да е на четвърт от ресурса си.
                    Всичките ми забележки, доколкото има, са по кройката/конструкцията и по същество, дребни детайли и вече съм ги изложил. За времето, през което нося ризите, други неща не са се появили.

                    Следващи серии ризи, си ший колкото си искаш. Тука пускай вече тема: "Панталон за гората"!
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Риза "за гората"

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Аз наистина нямам никакви забележки към здравината на ризите, плат, конци, боя и прочее, но всъщност съм далеч от това число цикли. Повече нося зелената (тя другата е идентична освен по цвят) и да е прана 10-ина пъти, хайде 15. Ама пък от друга страна, се явявам на около четвърт от бройката, без никакви индикации ризата да е на четвърт от ресурса си.
                      Всичките ми забележки, доколкото има, са по кройката/конструкцията и по същество, дребни детайли и вече съм ги изложил. За времето, през което нося ризите, други неща не са се появили.

                      Следващи серии ризи, си ший колкото си искаш. Тука пускай вече тема: "Панталон за гората"!
                      Понеже е петък и взимам участие по една тема за нови / стари автомобили... да разбирам ли следното:
                      1. Ти от новите ризи няма да си купиш, щото тия, дето ги имаш ти вършат работа и са вече изпитани.
                      2. Бих те накарал да си купиш нещо от мен, ама да не е риза, а панталон.
                      3. Следващите ризи ще са по- капризни от първите по отношение на поддръжка и третиране.
                      4. На всичкото отгоре, тоя джендър ще ми иска 80 кинта, а предните ги даваше за 60...!!?
                      Да си кажа честно, ще очаквам някакви реакции в тази тема, за да знам дали да се захващам отново с нея.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Риза "за гората"

                        1. Изпитани и ми вършат работа е една част, но същественото (евентуално да не си купя), е че защото не съм ги скъсал. Защо да не си купя една от втората серия, но не повече от една, за да има мегдан и за една от третата. Щот в края на краищата, тия ризи не са ми за диплене, а за носене.
                        2. Непременно и панталон. (От първата серия два за отскок)
                        3. Тва не го разбрах. Заявление ли е, декларация ли? Предположение, че аз така предполагам? Некво правило от бизнеса?
                        4. Двайсе кинта са си двайсе кинта, но не са дето ще съборят работата. Обаче има и конкуренция. Ся, аз баш съм арнаутин и бих си купувал на принципа: "Защото са от наш Тропчо", ма не залагам на съществено количество (осигуряващо смисъл на галимацията) такива като мен.

                        Нещо имаш колебания за резултата от експеримента ли? За панталон настоявам от презумпцията, че е успешен (в частта риза) и може да си правиш тиражите "за широкия свят". Съответно е време за следващ етап и развитие на експеримента тук. Разбира се, ти си знаеш хавата най-добре.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Риза "за гората"

                          Ризата - брик я нося редовно, минава за "официална" даже. Нещо като дефект - разшириха се илиците и излизат по-лесно копчетата. Трябва да се глади по-често, за да държат.
                          Двойния джоб е излишен. Ще си купя от всичките цветове, даже по две като излязат.
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • От: Риза "за гората"

                            Сиреч, използувайки инструментите на мултилевълмаркетинга, мога да разчитам на положителни отзиви. Остава да се спазарим, колко да платя на всеки от вас.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Риза "за гората"

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Сиреч, използувайки инструментите на мултилевълмаркетинга, мога да разчитам на положителни отзиви. Остава да се спазарим, колко да платя на всеки от вас.
                              Дайте ми някой отпран ръкав или цепнат джоб (скъсани копчета не са в гаранция) ама, като се замисля, май и гаранционна карта не съм ви дал. КЗП трябва да се произнесе тук.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Риза "за гората"

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                ...мултилевълмаркетинга...
                                Гола вода и кал в ушите съм по въпроса. В тематичните теми, се говори за близо 200 000 (двеста хиляди) членове на форума, за намколко си хиляди "уникални посещения на ден" (или как ли е там лафът/терминът) и т. н. и т. н.
                                Всъщност, в този форум има около 1000 (хиляда) души реални, активни участници. Измежду тях, ти "реализира" 100 ризи за половин година (като все си мисля, че можеше и повече - определено). Това са фактите, какво те означават през призмата на професионалните ти реалности - ти ще кажеш.
                                Последно редактирано от davc; 26-01-18, 23:56.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X