Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    Я пак, глоба за фабричен резервоар?
    Това по същество е туба със сонда и бърза връзка.

    Коментар


    • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

      Заради акциза е цялата патардия, а не заради пожарите. Ей сега един познат изгоря с 2500 евра ама понеже не слуша и се направи на ударен се опита да мине границата с 20л. ракия, 10л. вино и две каси бира. Взеха му колата със все багажи и му друснаха глобата.. Как да му повярват на завалийката, че това всичкото му е за лична употреба? Внимавайте като ходите там- никаква акцизна стока, спазвайте си пътните знаци и къмпингувайте само на разрешените места! Тези проверки са масова практика само на север! в южната част никой нищо не следи, това е само заради нас и гърците които ходят да си пазаруват стоки от България.
      Real Recognize Real

      Коментар


      • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

        Ако се влезе през Албания с количества "за лична употреба"? Преди това е питането: Албанците сърдят ли се на количества?
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

          Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
          . Ей сега един познат изгоря с 2500 евра ама понеже не слуша и се направи на ударен се опита да мине границата с 20л. ракия, 10л. вино и две каси бира. Взеха му колата със все багажи и му друснаха глобата.. Как да му повярват на завалийката, че това всичкото му е за лична употреба?
          А проверяват ли в обратна посока,
          Последния път се прибрах с 10л домашно узо , ама не са ме спирали.
          Имат прекрасна домашарка и не боли глава, и идва на 10лв литър

          Коментар


          • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
            ....ама не са ме спирали..
            Гаранция - Франция! Аз съм влизал и излизал и с алкохол и с едно мачете в багажника. Извадил съм късмет, щото не са ме спирали и тарашили. Иначе съм щял да го отнеса със сигурност, или поне чета за това...
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

              От май месец миналата година насам (с малко прекъсване зимните месеци), всяка седмица ходя до един къмпинг в Гърция през Кулата. На връщане нито веднъж не ми проверили нещо по-различно от лични карти/паспорти. И то повечето пъти предимно гледат само съвпадат ли като бройка с пътниците в колата...
              На влизане за всичките 30-ина пъти само 2 пъти са ме карали да спра и отворя багажника вече от гръцка страна. Единия път беше дори на тола. Някакъв дядка ми ръкомахаше докато плащах. Отначало реших, че нещо няма евра и ще ме моли да му услужа или нещо такова. Ама той извади някаква карта и ме отби след бариерата.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                Византийците като нация ги мразя, но са надарени със страхотна природа, която няма общо с манталитета на хората. Ходя там на море на палатка вече около 3 години под ред, по няколко пъти в сезона. Единственото важно нещо е да се спазват правилата за движение по пътищата и изискванията стриктно. В такъв случай нямаш никакви проблеми и не се занимаваш с тъпи византийци. В по-близките местоположения до границата има и магазинчета, в които работят българи, така че можеш да си напазаруваш без проблем, въпреки че почти винаги имаме византо-говорящ с нас. Караш с ограничението, НЕ настъпваш двойно пресечена в никакъв случай, махаш теглича ... общо взето караш като на изпит и няма да имаш никаква причина да те спрат и да ти намерят 3-те шишета ракия, стекчето кенчета и т.н.

                Коментар


                • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                  Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                  А проверяват ли в обратна посока,
                  Последния път се прибрах с 10л домашно узо , ама не са ме спирали.
                  Имат прекрасна домашарка и не боли глава, и идва на 10лв литър
                  Проверяват ама българските митничари ако нямаш късмет! И можеш също доволно да загазиш за алкохол, цигари и горива!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                    За да спре писането на глупости, ето правилата за пиячката: позволените за внос в Гърция акцизни стоки на човек са 4 стека цигари, 10 литра твърд алкохол, 110 литра бира и 90 литра вино. Вносът на алкохол без бандерол не е разрешен, независимо от количеството му.
                    Едва ли има човек, който да изпие толкова за едно летуване, а колата за повече трябва да е твърде голяма.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      За да спре писането на глупости, ето правилата за пиячката: позволените за внос в Гърция акцизни стоки на човек са 4 стека цигари, 10 литра твърд алкохол, 110 литра бира и 90 литра вино. Вносът на алкохол без бандерол не е разрешен, независимо от количеството му.
                      Едва ли има човек, който да изпие толкова за едно летуване, а колата за повече трябва да е твърде голяма.
                      Най-вероятно оплакванията са за хваната домашнярка.

                      Коментар


                      • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        За да спре писането на глупости, ето правилата за пиячката: позволените за внос в Гърция акцизни стоки на човек са 4 стека цигари, 10 литра твърд алкохол, 110 литра бира и 90 литра вино. Вносът на алкохол без бандерол не е разрешен, независимо от количеството му.
                        Едва ли има човек, който да изпие толкова за едно летуване, а колата за повече трябва да е твърде голяма.
                        И цигарите трябва да са с бандерол .

                        TT
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                          Някои българи са обременен от мания за мошеничество.
                          Лани в къмпинга до мене бяха семейство, което цяла зима бяха събирали бутилки от уиски, като бяха запазили бандеролите само за да минат митницата с домашна ракия.
                          Последно редактирано от trapper; 17-03-18, 19:28.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                            Ако си аншлуснем Македония (областта) няма да има митнически проверки и ще може яко домошарка да се жули.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                              Проблемът не е в домашарката, щото и гръцката си я бива, а и цената е като у нас. Проблемът за нашенеца е "гръко ли че ми каже мене шо че пием?!?"
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                                Да де, затва бой по византийските манерки и аншлус на нашите си територии.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X