Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    А допустимо ли е да се спи в кемпер или каравана извън къмпинги?
    Според закона, цитиран в статията, която Ясен показа, е забранено разполагането и на кемпери, и на каравани, в извънкъмпингови зони. Един познат беше преди около месец с кемпер на диво, и каза, че минавали патрули, но просто ги предупреждавали да не вадят маси и столове и т.н. покъщина , преди 8ч. вечерта, а след като вечерят- отново да ги прибират. Целта е да изглеждат "паркирали" един вид, а не "къмпиращи" ...
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

      жмъц
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Божем, намериха се и двама българи арестувани за диво къмпиране в Гърция.
        https://offnews.bg/obshtestvo/dvama-...ia-661995.html

        Рагииин, къде сте?
        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
        Е да де.
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

          Къмпирането стана твърде модерно...
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

            Проблемът не е колко е модерно а колко мръсотия остава.

            Коментар


            • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

              И модерното и мърсотията са си проблем!
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Проблемът не е колко е модерно а колко мръсотия остава.
                Това е едно на ръка. С модерното идват и недоразбрали как точно става тая работа. Количествени натрупвания, какво да правиш.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                  Да споделя и аз малко от своя скромен опит за горивата. По добре е да НЕ пренасяте гориво в туби, особено пластмасови, като това е свързано с вашата лична безопасност. Возя с мен 3,5м. лодка с резервоар, който винаги зареждам на място в Гърция. Доколкото не навсякъде по марините може да се зареди бензин, (по-точно на малко места) миналата година си взех една 10л. туба, за да не ходя до бензиностанцията, най близката от които беше на 12км. всеки ден. Зареждам резервоара 12л. и тубата 10л. и това обикновенно ми стига за 3-4 дни. Тубата задължително свалям някъде на сянка през деня, когато не е в лодката. Тази година обаче в Порос, нещо се занюнях и оставих пълната туба за 3 часа в багажника. Когато отидох да си взема нещо след обяд от колата, отварям и брех мама му стара, нещо страшно мирише на бензин. Помислих си, този охлюв на бензиностанцията е забравил да ми завие капачката! Но не приятели. От жегата въздухът в тубата, който макар и малко беше останал, се беше разширил и тя нали е с добре завинтена капачка се беше цепнала и горивото леко се процеждаше в мокета на багажника. Естествено, изсипах останалото в резервоара на колата, тубата в боклука, а от местните си взех алуминиев резервоар 6,5 галона (Щатски). Така че изборът си е ваш. А иначе на марината във Вати, Итака има ето такава бензиностанция, в която горивото е на същата цена, както за колите на пътя. По бензиностанциите пък имат едни малки камиончета-цистерни, с които зареждат дизел за моторните и ветроходни яхти.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150906_180822.jpg
Прегледи:1
Размер:204.0 КБ
ID:5764100

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150906_180837.jpg
Прегледи:1
Размер:189.0 КБ
ID:5764101

                  Коментар


                  • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                    Затова истинските туби имат свободен обем и са оребрени което позволява разширяване на съда при нужда.
                    Естествено китайските и руските копия нямат много общо с немския оригинал.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                      Не само въздуха - и бензина се разширява доста от топлината.
                      Пренасянето на бензин обаче стана проблем, защото е акцизна стока. При последното ми пътуване ме държаха на границата /Кулата-Промахон/ около 15 мин и искаха да ме глобяват заради фабричния резервоар на двигателя от 25л, който си беше сложен вътре в лодката до двигателя... Дойде някакъв началник погледна и сърдито каза на митничарката нещо, която тя преведе "Next time 1500EUR fine!"
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                        N+1: бензинът и нафтата в гръчко са забранени главно заради пожарите. Акцизът е второстепенен проблем и за него санкциите са от друг, по-скромен мащаб.

                        Коментар


                        • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Затова истинските туби имат свободен обем и са оребрени което позволява разширяване на съда при нужда.
                          Естествено китайските и руските копия нямат много общо с немския оригинал.
                          Забравяш и друга основна причина - не се спазва предписаният обем гориво в конкретната туба: 'ей го на - тубата ми е 10 литрова, пък колонката на бензиностанцията ме излъга поне с литър-два и зареди 12л - ЛЪЖАТ МЕ НА БЕНЗИНОСТАНЦИЯТА!!!' Пък и 'дори да не ме лъжат - тя събира още бе, що да я мъкна полу-празна'
                          Бях правил на времето сметка с горивен резервоар на кола 50-60л... При разлика в температурата около 40С (например от +10С до +50С) при бензина май разликата в обема бе около 3-4л (забравил съм точните сметки)... Просто има доста голям коефициент на температурно разширение...
                          При нафатата порядъка бе много надолу (например вместо 3-4л за бензин - под 1л за нафата).
                          Независимо какво оребряване има, ако не е оставен този свободен обем, ВСЯКА туба би се сцепила - налягането на течността е ОГРОМНО, ако няма свободен обем газ да компенсира ...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                            Това ясно. Просто оригинала на практически всички метални туби е сметнат за всичко. До степен да не потъва пълна. Отделно, понеже е немски, фактора свръхзапасеност е голям. Като резултат туба от 1940 работи безупречно с нула поддръжка. Което не е така при СССР и китайски копия.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                              ...
                              Пренасянето на бензин обаче стана проблем, защото е акцизна стока. При последното ми пътуване ме държаха на границата /Кулата-Промахон/ около 15 мин и искаха да ме глобяват заради фабричния резервоар на двигателя от 25л, който си беше сложен вътре в лодката до двигателя... Дойде някакъв началник погледна и сърдито каза на митничарката нещо, която тя преведе "Next time 1500EUR fine!"
                              Я пак, глоба за фабричен резервоар?

                              Коментар


                              • От: Внимавайте с гориво и алкохол в Гърция

                                Фабричен, ама преносим
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X