Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вихрен - кончето - х.Яворов?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вихрен - кончето - х.Яворов?

    Здравейте приятели!
    Имам идея в края на месеца да мина маршрута от х.Вихрен до връх Вихрен -заслона кончето и до х,Яворов! Не съм минавал по този маршрут, понеже все съм 4х4-а там е невъзможно !
    Реших, да пусна 2-3-4 дена отпуск и да мина този маршрут! Имаше пусната тема на Chertoianov, по спомен имаше и трак в темата, но този софтуер с тази търсачка!
    Необходима ми всякаква информация!

    Та по темата:
    Ще бъдем двама човека (аз и жената)!
    Ще оставя колата на х.Вихрен - няма идея после как ще се върна до там или по същият маршрут?
    Ще имам малка палатка!
    Последната вода къде се намира?
    Какво е необходимо, гледам, че някои са ползвали и карабини с помощни въжета?
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

  • #2
    От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

    Трябва ти ятак за колата, който да я прекара! Маршрута е за цял ден ходене по маркирана пътека или може да спите на заслона след Кончето - това е някъде 2/3 от ходенето. Вода си налейте при старта от х.Вихрен, нататък почти няма. Края на Юни сигурно ще има още преспи по трасето, които го правят по-бавно и опасно. Ако няма кой да прекара колата, може да се върнете по същият маршрут - само подсечете Вихрен през Казаните за да не го катерите пак. Гледките си заслужават!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #3
      От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

      Кончето се минава по ръба, независимо в коя посока: отиване или връщане.
      Има пътека, която го подсича, но е измамно "лесна" и е в пъти по-рисковано да се ползва. По-миналата година, в средата на Август имаше останали две преспи на нея.
      Заслона след Кончето ще ви даде повече време и по-бавно темпо да се насладите на гледката.
      На самото Конче по принцип не е наложително да се ползва осигуровка но ако има такава - добре дошло, още повече при недобро време. Самия ръб има две места, на които трябва да се прескочи, за да се продължи, но не е свръх усилие и държейки се за въжето - става лесно.

      Много е красиво! Дано уцелите хубав, безоблачен, слънчев ден!
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #4
        От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

        https://map.bgmountains.org/#map=15/...47/5125653.2/0
        Препоръчвам казаното във втория пост.Проверено лично.И до Яворов съм минавал ама се утрепах от ходене.
        Нека силата да бъде с нас!
        Suzuki Grand Vitara
        +34 642 91 4154

        Коментар


        • #5
          От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

          Трябва да те запозная с Чертоянов, свестен изглежда.

          цък
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • #6
            От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

            Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
            Трябва да те запозная с Чертоянов, свестен изглежда.

            цък
            -Ние се познаваме, а темата му ми трябваше заради трака на Валери
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #7
              От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

              Правил съм обратния вариант - през х.Яворов до над хижа Вихрен. След езерата под върха после чак до хижа Яворов няма грам вода, запасете се сериозно защото иначе ще видите зор Като цяло според мен е приятна разходка, а на връщане ако нямате ятак за колата вариант е да се качите на стоп - все ще случите на някой приветлив да услужи. Инак и аз смятам варианта с преспиване на заслон Кончето за най-приятен - ако случите на хубаво време ще се насладите на страхотни гледки и звездни купове
              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

              Коментар


              • #8
                От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

                За да ви е лежерно:
                Ден 1: Стара загора -> х. Бъндерица/Вихрен или къмпинга на Бъндерица до реката.
                Ден 2: ранно ставане -> Вихрен -> Кончето -> Яворов. Запасете се с вода за целия ден според това как пиете. Екипировка според сезона и прогнозата, но да не тръгнете по къси дрешки. Дъждобран и ветровка задължително.
                Ден 3: денят за придвижване от Яворов до колата. Или пак по планината, или пък слизате в Банско и оттам пак нагоре. Може да ползвате краката си, може стоп, а има и местни които предлагат платена услуга.

                Аз досега не съм случвал на добро време на Вихрен. Съвета ми е да тръгвате само при перфектна прогноза, иначе може нищо да не видите.
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #9
                  От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

                  Вихрен не го препоръчвам през месец Юни - най добро е времето началото до средата на Август.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

                    Марине, звънни ми да ти обясня, че е дъллго за писане. Тоя маршрут съм го минавал десетки пъти и в двете посоки.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Марине, звънни ми да ти обясня, че е дъллго за писане. Тоя маршрут съм го минавал десетки пъти и в двете посоки.
                      ok
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

                        От снимките по-долу може да добиете представа за Кончето. Заслона е една кутия в която бих спал само в крайна нужда. Условията в хижа Яворов са много добри. Спите там и се връщате през Кончето. Както по-горе са писали от Премката между Кутело и Вихрен слизате през Казана към хижа Вихрен.
                        До хижа Яворов има черен път. Ако колата е по-висока и има кой да я закара до там,това е най-добрия вариант.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8930.jpg
Прегледи:2
Размер:180.5 КБ
ID:5755864

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8935.jpg
Прегледи:2
Размер:141.6 КБ
ID:5755865

                        Подсичащата пътека под Кутело. Тя определено е по-опасна от пътеката през върха.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8937.jpg
Прегледи:2
Размер:156.2 КБ
ID:5755866

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_9028.jpg
Прегледи:2
Размер:154.5 КБ
ID:5755867

                        Прочутото стеснения на "пътя" от страната на връх Кутело към Кончето.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_9030.jpg
Прегледи:2
Размер:150.9 КБ
ID:5755868

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_9034.jpg
Прегледи:2
Размер:180.0 КБ
ID:5755869

                        Това е цялото мраморно било гледано от връх Вихрен.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_9010.jpg
Прегледи:2
Размер:120.1 КБ
ID:5755870

                        И едно приятелче,което през август може да бъде намерено на поляната под заслон Казана.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_9047.jpg
Прегледи:2
Размер:120.5 КБ
ID:5755871

                        И една закачка. Старопланинското Конче преди връх Вежен.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8398.jpg
Прегледи:3
Размер:94.1 КБ
ID:5755873

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8399.jpg
Прегледи:2
Размер:83.6 КБ
ID:5755874
                        Последно редактирано от Валери Недялков; 04-06-17, 22:23.
                        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

                          Благодаря Валери
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

                            Кога , точно планираш мероприятието?
                            Ако приемаш гости , имам идея оставяме моята кола в единия край на трасето, отиваме с твоята в другия и готово
                            Ако пък имаш време, правим прехода в двете посоки
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

                              Еииии тоя знак още ли стои там?... Ние сме го слагали там през 1980-и някоя си година. Група Стършел от Пазарджик. Аз, Асен, Ванката Илчев, Наско поета и Доктора. Задигнахме го от пътя някъде преди Банско, качихме го горе и го завързахме с тел за първият кол на въжето от към Кутело. Май повече от 15 години вече не съм минавал от там. Не очаквах, че още ще стои знакът.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X