Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вихрен - кончето - х.Яворов?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

    Мисля да е Юли, понеже доста от мненията са, че юни не става!
    Каква ми е идеята: целта е да не е лудницата която Август става в Пирин, да спим с жената на х.Вихрен (най вероятно ще е четвъртък вечер) и Петък сутрин рано да тръгваме към заслон кончето (имам идея за нощни снимки-а там е най удобно), спим там-на другият ден шетаме по билото и на обратно! Говорих със Злати, че до х. Яворов няма смисъл да слизам, красотите са горе по билото-все още обмислям точно как да го направя Но със сигурност датите ще са според прогнозата, и най-вече ще гледам да е през работен ден! Ако искаш прати един тел. номер на Л.С. като имам яснота да се чуем . Любашки и той иска да се включи но не знам с неговата работа как ще е!
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #17
      От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
      Еииии тоя знак още ли стои там?... Ние сме го слагали там през 1980-и някоя си година. Група Стършел от Пазарджик. Аз, Асен, Ванката Илчев, Наско поета и Доктора. Задигнахме го от пътя някъде преди Банско, качихме го горе и го завързахме с тел за първият кол на въжето от към Кутело. Май повече от 15 години вече не съм минавал от там. Не очаквах, че още ще стои знакът.
      Там си е, и всеки който ходи специално да минава Кончето се снима с знака.Има доста разочаровани обаче, минават по подсичащата пътека, горе търсят знака да се снимат а той мистериозно е изчезнал .

      Коментар


      • #18
        От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

        Според мен добре си го решил с нощувка на Кончето(заслона) и обратно. На отиване може да качите Вихрен, а на връщане да си го спестите, като от премката м/у Вихрен и Кутело слезете към Бъндерица.
        Малко е спартанска обстановката в заслона, но пък какви красоти вечер и по изгрев...Ако случите на време де
        И не е толкова плашещо с водата, литър-два за заслона, някой плод, краставичка, домат.

        Коментар


        • #19
          От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

          Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
          Мисля да е Юли, понеже доста от мненията са, че юни не става!
          Каква ми е идеята: целта е да не е лудницата която Август става в Пирин, да спим с жената на х.Вихрен (най вероятно ще е четвъртък вечер) и Петък сутрин рано да тръгваме към заслон кончето (имам идея за нощни снимки-а там е най удобно), спим там-на другият ден шетаме по билото и на обратно! Говорих със Злати, че до х. Яворов няма смисъл да слизам, красотите са горе по билото-все още обмислям точно как да го направя Но със сигурност датите ще са според прогнозата, и най-вече ще гледам да е през работен ден! Ако искаш прати един тел. номер на Л.С. като имам яснота да се чуем . Любашки и той иска да се включи но не знам с неговата работа как ще е!
          ....................... Края на юни може да има останали тук там снежни петна по подсичащата пътека. Макар и малки по няколко метра, може да са опасни. Преди 5 години в края на юни се уби един младеж точно там на два метра сняг по пътеката. Може да се минат като се *бият* стъпки в снега, но ако човек се притеснява от подобни изпълнения е по-добре да заобиколи снега, който често ако е усойно мястото рано сутрин юни месец е по-скоро като лед, а ако не може да се заобиколи или издрапа право нагоре към билото е по-добре да се върне човек. Горе на билото където го пече слънцето със сигурност ще е стопено............................Планът с преспиването на Кончето и обратно към хижата е добър и лош. Добрите му страни са ясни, а лошите са че първо доста хора мислят като теб че в петък вечер ще е свободно и доста от тях си взимат свободен ден в петъка или забягват по-рано от работа и става така че в петък вечер често е тарапана по билото на Пирин. В неделя в късния следобяд обаче не съм виждал жив човек горе, така че по-добре си вземи понеделника като почивен ден и спете в неделя вечер на заслона или го направи през седмицата-понеделник, вторник, сряда..., ама петък вечер не бих отишъл, защото може и да е препълнен заслонът. Другият проблем е водата. Вода само съвсем в началото над хижа Вихрен от рекичката(Елтепска вода) и километър след нея ако минете на отиване през Казаните, а не през върха. В горещ ден ще изпиете поне по два литра до заслона, а там ще хапвате и пак ще пиете, а и на другия ден мислите цял ден да ходите наоколо и пак няколко литра. Хубавото на това да се мине целия маршрут между х.Яворов и х.Вихрен е че в края те чака пиене, лошото е че е много ходенето.........................................Можете да направите вместо кръг една осморка, на отиване през Казаните и връх Кутело и през цялото Конче до заслона, на връщане през половината Конче, подсичащата и през връх Вихрен и Кабата да слезете на хижата или пък някаква друга комбинация.

          Коментар


          • #20
            От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

            Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
            Мисля да е Юли, понеже доста от мненията са, че юни не става!
            Каква ми е идеята: целта е да не е лудницата която Август става в Пирин, да спим с жената на х.Вихрен (най вероятно ще е четвъртък вечер) и Петък сутрин рано да тръгваме към заслон кончето (имам идея за нощни снимки-а там е най удобно), спим там-на другият ден шетаме по билото и на обратно! Говорих със Злати, че до х. Яворов няма смисъл да слизам, красотите са горе по билото-все още обмислям точно как да го направя Но със сигурност датите ще са според прогнозата, и най-вече ще гледам да е през работен ден! Ако искаш прати един тел. номер на Л.С. като имам яснота да се чуем . Любашки и той иска да се включи но не знам с неговата работа как ще е!
            Юли си е супер за лятно, пак може да видите сняг някъде, но едва ли ще ви пречи. И август и септември първата половина също. Ако искате да е най-голям шанса за хубаво време разбира се, иначе всички сезони стават.
            Дълбоко уважавам мнениетпо на г-н Златев, но да знаеш, че част от пътя към Яворов може да минете по зимния път (по билото) и гледките не са за подценяване. Изобщо както и да решите маршрута те съветвам навсякъде да катерите билните маршрути, а не лятната пътека. Освен това, ако решите да се връщате през Вихрен може на слизане да хванете Джамджиевия ръб и да слезете направо в Бъндерица - това е един от най-красивите маршрути и ще можеш да поснимаш еделвайси наволя Това разбира се, ако нямате притеснения с малко подскачане по камъни...
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #21
              От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

              Той Злати това му каза, от заслона тръгва по билото до Каменитишки превал
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #22
                От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                Той Злати това му каза, от заслона тръгва по билото до Каменитишки превал
                М даа, а не до самата хижа
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #23
                  От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

                  Точно, така спестяваш бая ходене и реално пропускаш само гледката към Стъпалата. Пък и по-лесно се връщаш до колата. Абе, ако избереш делнични дни, може и аз да се навия да дойда да водя.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #24
                    От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    Точно, така спестяваш бая ходене и реално пропускаш само гледката към Стъпалата. Пък и по-лесно се връщаш до колата. Абе, ако избереш делнични дни, може и аз да се навия да дойда да водя.
                    Да, точно така е, пък и ще може да направи различни маршрути през Вихрен
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #25
                      От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

                      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                      Юли си е супер за лятно, пак може да видите сняг някъде, но едва ли ще ви пречи. И август и септември първата половина също. Ако искате да е най-голям шанса за хубаво време разбира се, иначе всички сезони стават.
                      Дълбоко уважавам мнениетпо на г-н Златев, но да знаеш, че част от пътя към Яворов може да минете по зимния път (по билото) и гледките не са за подценяване. Изобщо както и да решите маршрута те съветвам навсякъде да катерите билните маршрути, а не лятната пътека. Освен това, ако решите да се връщате през Вихрен може на слизане да хванете Джамджиевия ръб и да слезете направо в Бъндерица - това е един от най-красивите маршрути и ще можеш да поснимаш еделвайси наволя Това разбира се, ако нямате притеснения с малко подскачане по камъни...
                      Не бих дал с такава лекота предложение за слизане по Джамджиевия ръб.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

                        Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
                        Не бих дал с такава лекота предложение за слизане по Джамджиевия ръб.
                        Прав си, трябва да се внимава, не искам да подвеждам никого, че този маршрут е разходка в парка. Реално, обаче, според мен, през лятото! слизането по Джамджиев ръб с нищо не се отличава като сложност или опасност от Кончето. Човек с добра координация, липса на притеснение от височината и опит ходи с съце в джобовете, човек без достатъчно опит или не достатъчно уверен в себе си и за двата маршрута е желателно да си вземе за компания, някой който знае къде ходи. Ето, Злати вече се предложи
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #27
                          От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

                          Така е по-добре
                          Мартин, извинявай ако считаш последните постове за встрани от темата ти. Но форумът се чете от много хора и мисля, че уточнението в последния пост на icerunner задължително трябва да се има предвид от хора с по-слаба планинарска подготовка.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

                            няма проблем! Всяко мнение е добре дошло
                            Относно Джамджиевия ръб, най вероятно няма да го минавам защото ще бъда натоварен, статив 2кг, фото 2кг, спален чувал дрехи, вода около 3-4л-много много няма да съм за катерене , А и януари претърпях счупване на кракът и все още не съм възстановен напълно
                            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                            Коментар


                            • #29
                              От: Вихрен - кончето - х.Яворов?

                              Можем да разпределим товара по равно
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X