Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 39 от 39

Тема: Да си купя ли е ML230 w163?

Място
    София
    Публикации
    4,818
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране От: Да си купя ли е ML230 w163?

Цитат Мнение на Аndro 160 Преглед на публикациите
    А който е карал автомат трябва да знае, че автомата качва разхода с около 2 л. извън градско, градско с 4 .....
    ...
    Андро, това е цената на удобството, а за извънградското разлика почти няма, но е въпрос на стил на управление, както и на градско де, щото имам познати които карат малоумно и освен идиотският разход изкъртват съединителите на всичко, без значение от марката, а не са с книжки от вчера щото са на по 50г.

... а за убиването, който е настоятелен винаги успява.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    109
    Точки (при гласуване)
    11

Карам 320 на газ ,дребни ел проблеми ,разход 15-20 на 100км, струва си . А 230 идва слабичък мотора....

Място
    София
    Публикации
    6,937
    Точки (при гласуване)
    21

Има си разлика в конструкциите, които си казват думата - ръчната скоростна кутия е 6 ст, автомата се води 5, ама май само се води, сега не ми се рови.
    Тоест, най малкото, ако на магистралата си с 130 км/ч, с ръчната кутия, ше си на 2500 об. С автомата ще си на 3000, примерно.
    Отделно, хидротрансформатора заключва при скорост над 50-60 км/ч и на градско ще стои все отключен, тоест загубите на градско в трансмисията са много големи.
    Това само при сравнения на модела 270, щото само там реално има ипълнение с ръчка и автомат.
    А човека явно не е паралия и търси нещо евтино, надеждно и с нисък разход, без да му е приоритет вървене и лукс като атомачична кутия, което според мен напълно се покрива с модела 230 на МЛ.

Място
    Перник
    Публикации
    20
    Точки (при гласуване)
    0

А човека явно не е паралия и търси нещо евтино, надеждно и с нисък разход, без да му е приоритет вървене и лукс като атомачична кутия, което според мен напълно се покрива с модела 230 на МЛ.
    Много точно казано!

Относно другите коментари отново съм раздвоен някой от нещата който бях събрал като информация явно се потвърждават от думите ви и не знам.... очевидно колата според някой от Вас не е "чак толкова зле".... Ще го мисля още и същевременно ще наблюдавам пазара за някой по читав екземпляр.

На хората който ме съветват да си взема 320 или 270 ами момчета изрично казах че няма да карам автомат и дизел

Концепцията ми е за един СУВ който няма да ползвам за офроуд и ще си карам основно градско и същевременно с това трябва да е и бюджетен вариант с нодка на престиж и лукс което според мен стария ML донякъде олицетворява поне в мойте очи. В момента търкалям 3 коли Е39 528i(бензин) с което мисля да се разделя имам и Трибют 2.0i(Газ) и Rocky 2.0i(Газ) така че съм свикнал и на бързо и на бавно и на много бавно

Място
    София
    Публикации
    4,818
    Точки (при гласуване)
    16

...
    Цитат Мнение на Tribute Преглед на публикациите
    Много точно казано!
    ...
    Ето какво попитах още в началото:

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите
    Това е най-куция вариант ...
    Не случайно 230 са за без пари, освен ако това не е причината за избора.
    ...
    ...
    Концепцията ми е за един СУВ който няма да ползвам за офроуд и ще си карам основно градско и същевременно с това трябва да е и бюджетен вариант с нодка на престиж и лукс което според мен стария ML донякъде олицетворява поне в мойте очи.
    ...
    Щом се търси "вид на изглед", купуваш най-тънкия, слагаш едни 20"-ки, и си ти.

Място
    Перник
    Публикации
    20
    Точки (при гласуване)
    0

Ами не съм много съгласен че са "без пари" ако погледнеш реално обявите за w163 в момента ще видиш че от 6000 до 8000лв може да намериш и от трите вида(230,320 и 270) като 320 и 270 също се намират и то не един два за под 7000лв. "вид на изглед" ще се търси разбира се (никой не си купува умишлено грозна кола или поне не си купува втори път такава ) но първо исках да разбера що за кола е и какви са и "детските болести" и когато избирам вече ще се гледа и външен вид и всичко останало което съм събрал като инфо.

Място
    София
    Публикации
    6,937
    Точки (при гласуване)
    21

Май не си се ровил в сайтовете за продажби!?
    Ще се учудиш, че 230 държи цена колкото 320 и 270.

Място
    Карлово
    Публикации
    728
    Точки (при гласуване)
    10

Човека не е паралия пък иска сув и то Мерцедес!
    Тоя филм е мн.добър.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

Място
    София
    Публикации
    4,818
    Точки (при гласуване)
    16

... никой не си купува умишлено грозна кола или поне не си купува втори път такава ...
    Аз съм тоя никой !
    Постоянно си взимам такива като ми изпадат, щото са под секва цена, особено ако имат и друг проблем.
    Никога не съм разбирал как може два тона желязо да са ти фетиш ?!

Миналата година двама познати си купиха 230 за по около 5, щото ем искат да изглеждат, ем нямат пари, а 230 бяха най-евтини, абе нещо като "На гол гъз чифте пищови".
    Къв гъзар може да си с нещо за десет бона, а и в София отдавна никой не се впечатлява от доста по-скъпи неща, виж ако е нещо за 50-100€, и/или с як тунинг, може и да събираш погледи, ама и това не го разбирам, но пък е чудесно за търговията.
    От страстите и страховете на хората се печели най-добре.

Място
    Перник
    Публикации
    20
    Точки (при гласуване)
    0

Мислех да си замълча защото темата отиде далеч от това заради което я пуснах нооо

1-во определението за "паралия" е въпрос на гледна точка и е индивидуално виждане и не виждам защо да не искам нещо което ми е достъпно.
    2-ро за много хора включително и за мен автомобилът не е просто предмет и в много случай ми е носел много много приятни емоций и изживявания което лично аз не пренебрегвам вярно е че има хора който просто си "карат" независимо какво НО аз не съм от тях.
    3-то къде написах че искам да съм "Гъзар" със стар МЛ и че една горе долу добре изглеждаща кола за годините си ще ме направи гъзар ??!?!?! наистина много ме учуди от къде извадихте тези изводи може би от това че написах че исках колата да носи малко престиж и лукс...хъм еми на фона на Трибюта който карам който е в същия ценови клас и като години на пройзводство също то МЛ е много ПО според мен.
    4-то Много ама много НЕ СЕ вълнувам и не ме интересува от какво се впечетляват в София. И ми е ясно че няма да събирам погледите със стария МЛ НО се опитвам да Ви кажа че това не е целта ми!
    5-то От страстите и страховете на хората се печели най-добре мога да добавя и от мераците им тук съм съгласен това е ФАКТ и си е въпрос на личен избор

Място
    Athnes, Велико Търново, Габрово
    Публикации
    267
    Точки (при гласуване)
    8

Той щото МЛ-а една гъзарска кола.... едно Х5 е 10 пъти по-тежкарско и гъзарско и паркетно и направено.. МЛ-а си е точно там където трябва да бъде и проблема му е че качеството не отговаря на Мерцедес и си е чист жмелец според мен. Ама само според мен да уточня да не наскачат пиленцата сега. Взимай колега ако ти харесва, цените им са смешни и мотора който искаш с ръчка е здрав и муден разбира се, но откъм разход на газ ще си под всеки мотор на модела като пари.
    `89 126 260se; `88 e30 318i
    `79 e12 525-sold; `92 e32 735i-sold; `97 e38 735i-sold; `80 e21 alpina c1/2.3/170hp- crashed
    Успехът идва с отдаденост и самопознание.

Място
    Русе
    Публикации
    113
    Точки (при гласуване)
    11

Аз със мойте 490 хил трябва да съм хвълил 2 кутии значи. А съм още с първата и тя се държи учудващо добре - 722.6 е.
    GRAND CHEROKEE 4.7
    Добромир Добрев
    O898633718

Публикации
    21
    Точки (при гласуване)
    0

Колега , истината ,е че каквото и да вземеш все си има кусури.Като човек имал МЛ320 нямам забележки.Имайки в предвид колко е струвал нов и колко струва сега пак бих си го купил.Проблеми не съм имал,а го карах 2г.Верно ти гледаш друга конфигурация,но щом не си състезател не виждам проблем.МЛ320 ми гореше 15 бензин.Твоя избор е по икономичен отвсякъде.Ако намериш поддържана със сервизна история взимай.И най-важното вземи каквото искаш.Всичко се прави и не струва милиони.Успех

Място
    Перник
    Публикации
    20
    Точки (при гласуване)
    0

Ами ще се взима реших го пък каквото сабя покаже.... голяма истина е това което каза колегата geshev: Всичко се прави и не струва милиони(като изключим евентуалната ръжда която също се прави но до следващата зима). Така че ще наблюдавам търпеливо обявите за 230 и като излезе нещо читаво ще скачам и квото дойде....

Благодаря за споделената информация и отзиви!

Публикации
    268
    Точки (при гласуване)
    4

Мотора 230,150коня иначе е здрав монтира се в много модели на марката,но за ML идва слаб.По добре вижте някой ML320,218коня с газов инжекцион.Иначе за мен ML W163 си е повече джип от колкото сув имат и бавни.
    Nissan Terrano 3.0 DI-turbo 3door.
    Mercedes-Benz S500 W220 AMG pack. Продадена.
    BMW 530d E60 M57D30.
    BMW 318tds Compact E36 M41D17.

Публикации
    21
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на nissan_1978 Преглед на публикациите
    Мотора 230,150коня иначе е здрав монтира се в много модели на марката,но за ML идва слаб.По добре вижте някой ML320,218коня с газов инжекцион.Иначе за мен ML W163 си е повече джип от колкото сув имат и бавни.
    Доколкото разбрах се търси минимум разход и ръчни скорости.МЛ320 май само автомат имат.Иначе и аз мислех това да предложа

bullet_pk е офлайн
    Павлин Кръстев
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Пловдив
    Публикации
    1,987
    Точки (при гласуване)
    14

Понеже всички хвалите МЛ 320 бензин ... Може ли някой да даде примерни цени на ремонти и обслужване:

- цена на бобини и свещи
    - цена на верига с прилежащите обтегачи, банани и т.н.
    - обслужване и ремонт на автоматика
    - цена на амортисьори и носачи
    - Вярно ли е че харчи 20/100 градско
    Nissan Terrano 2,7 TDI

Място
    Самоков
    Публикации
    3,289
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    18

Глупости на търкалета.Моя автомат и на 420к.по километра ж,да момента е безпроблемен.722.6 е здрава работа.На газ и карам последните 110-120к.

Място
    София... за сега
    Публикации
    1,202
    Точки (при гласуване)
    14

Да.
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Код за радио ML W163
    От HTR във форум MERCEDES
    Отговори: 9
    Последно мнение: 26-12-15, 16:02
  2. Продавам: Купе + рама от ML W163
    От Аndro 160 във форум Архив
    Отговори: 3
    Последно мнение: 20-05-15, 09:21
  3. Печка на ML W163
    От kasparovski във форум MERCEDES