Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз със Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз със Кия

    Тя болестта е много заразна,май и жена ти е в начален стадий?
    Това с джанти-44 ще ми е много интересно,тръгваш по пътя на Соти.Внимавай!
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • От: И аз със Кия

      Не просто от любопитство да видя как ще изглежда. Тая нема душа за по-големи постижения. Ще видим с другата как ще се развият събитията.

      Коментар


      • От: И аз със Кия

        Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
        Не просто от любопитство да видя как ще изглежда. Тая нема душа за по-големи постижения. Ще видим с другата как ще се развият събитията.
        Сега се сетих,че има разлика в диаметъра на полуоските до 2000г. и след нея.
        Ако не се бъркам,все пак?Мисля,че тези до 2000г. са със по-голям диаметър.
        Това само по-спомен,не гарантирам.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • От: И аз със Кия

          Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
          Даже по-скоро отколкото си мислех, но първо ще сменям помпата и тогава уширители, като междувременно ако някой има координати на колегата дето ги правеше ще съм благодарен. Бях си запазил номера му, но не помня къде.
          Геца, да говоря с тоя дето прави моята, ако искаш? Ше ти я върне като нова и готова за слагане.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • От: И аз със Кия

            Проблема със съединителя мисля че за сега е разрешен. Смених долната помпа, вътре беше пълно с утайки и боклуци. Свалих и горната, личеше че е сменяна. Разглобих и я почистих. Пуснах маслото да изтече и доливах докато протече новото и отдолу. След доста мъки по обезвъздушаването се появи и така желаният натиск върху вилката. Вчера я покарах и първоначално отделяше много долу. После леко се качи педала и последно отделя на 30% от целият му ход. Днес ще видя дали има разлика. Поръчах си от Германия и нова вилка с маншончето, че моето се е прокъсало. Ще се пробвам да я сменя без да се свалят скоростите, надявам се да стане. Ако се наложи да се свалят и скоростите ще сменя направо и съединителя та да знам, че всичко е както трябва.

            Коментар


            • От: И аз със Кия

              Мисля, че не може да излезе вилката през дупката на кутията. Вътрешната част е по-широка. Педала трябва да е така - на около 30% от хода да започва да отделя. В горно положение трябва да има около 1.5 до 3см луфт преди да почне да работи помпата.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • От: И аз със Кия

                Радостта ми беше краткотрайна, вчера излизам на работа и тръгвам, да ама не, съединителя отдели почти в най-горно положение. Така цял ден. Иначе си включва прекрасно и не буксува. Ако спре да вали днес ще опитам да го обезвъздуша пак.

                Коментар


                • От: И аз със Кия

                  Не мисля че е въздух,нещо друго има.
                  Ако беше въздух,би трябвало педала да е мек и да не отделя.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: И аз със Кия

                    Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                    Радостта ми беше краткотрайна, вчера излизам на работа и тръгвам, да ама не, съединителя отдели почти в най-горно положение. Така цял ден. Иначе си включва прекрасно и не буксува. Ако спре да вали днес ще опитам да го обезвъздуша пак.
                    Пробвай още веднъж да регулираш педала. След като сменяш помпи или източваш цялата система обикновено минава малко време докато се намести всичко както трябва. Реглажа на педала рядко остава на същото ниво за дълго и иска повторно регулиране няколко дни след процедурата.

                    П.С. Първо пробвай да регулираш само. Едва ли има въздух. Дедо Гошо е прав, няма да включва или ще е трудно!
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • От: И аз със Кия

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      Не мисля че е въздух,нещо друго има.
                      Ако беше въздух,би трябвало педала да е мек и да не отделя.
                      +1

                      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • От: И аз със Кия

                        Така и направих, оказа се че след като го обезвъздуших първият път съм забравил да върна хода на педала от вътрешната регулируема щангичка. Бях я развил докрай за по голям ход и по бързо обезвъздушаване. Сложих я по средата и сега отделя пак в долната част. Днес като я пораздвижа 200км. ще си покаже. Слагам в колата инструмента и работните дрехи за всеки случай. Хубав сняг вали при нас, представям си в северната част колко ще е .

                        Коментар


                        • От: И аз със Кия

                          След разходка до Петрич и обратно, около 200км. съединителя не трепна, отделя си пак в долната част и няма проблем. Дано не създава проблеми.

                          Коментар


                          • От: И аз със Кия

                            Дано да си решил проблема перманентно!
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • От: И аз със Кия

                              Дано, сега ще ида да я отрия от снега и ще я пораздвижа и ще се види дали има разлика от вчера.

                              Коментар


                              • От: И аз със Кия

                                В събота водих жената да се учи да кара. Понеже все още кара курсовете, няма как да шофира по асфалта и ходим по горските пътища. На връщане реших да пробваме кията на една писта за мотокрос. Не знам дали ще може да придобиете представа за наклоните от снимките, но да си призная са доста отвесни. За моя голяма гордост кията се справи без проблем, като изключим че отново ми изпадна едната пружина, на последните снимки.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180512_152733.jpg
Прегледи:1
Размер:445.3 КБ
ID:5789058Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180512_152721.jpg
Прегледи:1
Размер:470.5 КБ
ID:5789057Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180512_152712.jpg
Прегледи:2
Размер:512.2 КБ
ID:5789059Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180512_152730.jpg
Прегледи:1
Размер:467.3 КБ
ID:5789060

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X