Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз със Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз със Кия

    Така вчера ми осдтана време да до сглобя колата и да понаместя тампоните. Резултата е направо поразителен, все едно съм си взел друга кола. Разликата е почти 3 см. нагоре, а отдолу се вижда къде купето е лежало върху шасито.

    Коментар


    • От: И аз със Кия

      Забравих да се похваля, та между другото докато се криех на сенка в промеждутъците от стягането на тампоните си дооправих и фаровете и вече всичко е ок. Но пластмасовите стъкла са вече напукани и няма да карат дълго и затова ще се търсят други, ако някой има идея дали продават само стъкла някъде да обажда. Това е окончателният резултат.
      Първо матиране и след това лакиране.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • От: И аз със Кия

        Днес докато беше още хладничко , си викам да взема да сваля радиатора и да промия каквото може. Радиатора се оказа жилав за вадене, но му хванах цаката. сложих добавка да поработи колата 15-на мин. и после източих. Чисто зелен антифриз изтече. Свалих радиатора , закарах го автомивка и направо му разказах играта. От вътре се вижда котлен камък че има ама няма с изчистих го хубаво отвсякъде доколкото може и обратно на колата. Нов антифриз и работа на място докато отвори кръга. Не знам обаче дали има някаква специфика за обезвъздушаването. Утре на студено ще го проверя отново. Термостата ми е на 88 градуса, не знам дали не е много. Нещо се разместиха, втората е след мивката, вижда се че нещата скоро ще тръгнат към нов радиатор.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170702_125807.jpg
Прегледи:1
Размер:322.7 КБ
ID:5758903Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170702_123413.jpg
Прегледи:1
Размер:329.4 КБ
ID:5758902
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от GECATA 73; 02-07-17, 16:34.

        Коментар


        • От: И аз със Кия

          Аз така разсипах този на ферозата. Не че не му се ронеха пластинките и преди мивката, де...
          Днеска се разправях с радиаторите на ситроена. Като гледам снимките, чудя се дали въобще да ги карам на мивка.
          Може и да не ги.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: И аз със Кия

            Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
            Забравих да се похваля, та между другото докато се криех на сенка в промеждутъците от стягането на тампоните си дооправих и фаровете и вече всичко е ок. Но пластмасовите стъкла са вече напукани и няма да карат дълго и затова ще се търсят други, ако някой има идея дали продават само стъкла някъде да обажда. Това е окончателният резултат.
            Първо матиране и след това лакиране.
            Фаровете са станали перфектни!
            Кажи с думи прости как постигна тази хубавиня.
            Та и аз да се хвърля ...
            Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
            "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

            Коментар


            • От: И аз със Кия

              Много лесно става. Взимаш водна шкурка като почваш с 300 или 400, после 800 , 1200 или 1500. Лак гланцов на спрей от най евтиния пръскаш една ръка с.ед малко още една и си готов. Ако те притеснява нещо сваляй а пращай ще ти ги направя за 20 мин.

              Коментар


              • От: И аз със Кия

                Геца - това ще изкара до другото лято и после пак същата маневра. Затова видя аз какво направих - стъклените фарове преди фейслифта заедно с мигачите и докато Кията върви с фаровете няма да имаш проблем
                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • От: И аз със Кия

                  300 - 400 е доста едра. Може да почнете със 600, е малко повече играчка е, но не правите дерюги като с едрата които после лака запълва.
                  Лака задължително с UV защита, иначе си обезмисляте труда.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: И аз със Кия

                    Моите стъкла са доста напукани на малки цепки. С водна шкурка дали е едра или ситна няма никакво значение. Пробвано е много пъти и няма проблеми. Аз ги правя по този начин от години и досега не е имало проблем. На един приятел с такси му ги правих по този начин преди три години и досега няма промяна. Ползвам най-евтиния лак и няма ядове.

                    Коментар


                    • От: И аз със Кия

                      За термостата - 88 е добре. Ако решиш да го сменяш има двоен, който има малък патрон на 80 градуса и голям на 88, т.е. се избягва термалния шок при радиатора и принципно би трябвало да е по-добре. Дефакто обаче няма как да се знае, за 10 лв разлика с нормалния не си заслужава икономията да се слага едностепенен. Радиатора - най-вероятно и вътре не е красота, щом виждаш котлен камък през капачката, 100% и вътре ще има за чистене. С маркуча не става да се изчист

                      За джантите и фланците. Ако ще разширяваш - търси направо изнесени джанти от витара. Ще стане за същите пари като с фланци, ако не и по-евтино и няма да се чудиш дали случайно няма да те изпревари някоя джанта на магистралата.
                      Последно редактирано от McNicko; 04-07-17, 08:11.
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар


                      • От: И аз със Кия

                        Не съм фен на фланците и аз...
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: И аз със Кия

                          Айде да се похваля, най-накрая пристигнаха. Сега преди монтажа да питам дали без лифт отпред няма да опират. Гумите са 235/75/15.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170712_153655.jpg
Прегледи:1
Размер:367.3 КБ
ID:5759603Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170712_153524.jpg
Прегледи:1
Размер:351.1 КБ
ID:5759604Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170712_153511.jpg
Прегледи:1
Размер:321.8 КБ
ID:5759605

                          Коментар


                          • От: И аз със Кия

                            Честито, добър избор. Много безаварийни километри с новите обувки!

                            П. С. Не би трябвало да опират, но да кажат колегите които карат с такива.
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • От: И аз със Кия

                              Геца, с тия гуми на Царев връх само по сухо
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • От: И аз със Кия

                                При завиване опират леко в предната част на подкалника,но само когато завиваш пълен ляв или десен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X