Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от мнение или съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нужда от мнение или съвет

    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
    Чакай да съм сигурен какво точно си казваме - разговори на частни лица, които минават през мрежата на мобилният оператор "Х" се чуват свободно през инфраструктурна точка на съответният оператор "Х"? Това сериозно ли е? В смисъл никога не съм смятал това за особено сигурен метод на комуникация, но... Това ли се опитвате да ми кажете? Че 24/7 на съответната точка се чува какво говорят крайни потребители?
    Чуват се само тези които са закачени на тая клетка!Като се чуват и двете страни.И понеже тая клетка обслужва основно един голям завод,хората от Атц то си пускат разговорите на произволен канал,и слушат текущия разговор двупосочно,като затвори,на тоя канал следва следващото ало.Клетката е собственост на един от трите телекома.Нямам намерение да обеждавам никой в нищо.Сигурно пускат хоризонт от клетката пък аз харесвам много вицовете
    За Тея дето още не са разбрали,обяснявам трети път.

    Имам едно много високо място,оператор иска да сложи антените на това място,обаче на това място ,кабелите се скапват от един до три месеца по една непреодолима причина.Няма дори скъпо решение да се запазят кабелите.Аз работя в атц и на същото това високо място,има ведомствени кабели за които ми плащат заплата да ги сменям като се скапят средно на всеки три месеца.Там където се скапват кабелите не може да влиза не обучен,не екипиран,и не минал инструктаж,и без професионална квалификация.Затова аз сменям и кабелите на оператора,поради тази причина имам достъп до клетката и си ръчкам каквото са ми казали и слушам кое как работи и т.н

    В ролята на аз ,е друг служител,аз поради естеството,влизам два пъти годишно само когато нещата са се оср**и напълно.
    Последно редактирано от Roninn; 01-06-17, 19:55.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Нужда от мнение или съвет

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Чуват се само тези които са закачени на тая клетка!Като се чуват и двете страни.И понеже тая клетка обслужва основно един голям завод,хората от Атц то си пускат разговорите на произволен канал,и слушат текущия разговор двупосочно,като затвори,на тоя канал следва следващото ало.Клетката е собственост на един от трите телекома.Нямам намерение да обеждавам никой в нищо.Сигурно пускат хоризонт от клетката пък аз харесвам много вицовете
      За Тея дето още не са разбрали,обяснявам трети път.

      Имам едно много високо място,оператор иска да сложи антените на това място,обаче на това място ,кабелите се скапват от един до три месеца по една непреодолима причина.Няма дори скъпо решение да се запазят кабелите.Аз работя в атц и на същото това високо място,има ведомствени кабели за които ми плащат заплата да ги сменям като се скапят средно на всеки три месеца.Там където се скапват кабелите не може да влиза не обучен,не екипиран,и не минал инструктаж,и без професионална квалификация.Затова аз сменям и кабелите на оператора,поради тази причина имам достъп до клетката и си ръчкам каквото са ми казали и слушам кое как работи и т.н

      В ролята на аз ,е друг служител,аз поради естеството,влизам два пъти годишно само когато нещата са се оср**и напълно.
      Като човек, обиколил немалко базови станции на всички мобилни оператори през последните 10-на години, мога да кажа със сигурност, че аз не съм виждал на нито една подобно нещо. Не го оспорвам като съществуващо, просто е отявлено немасово. Може би се дължи на комбинацията с локално заводско АТЦ. А на една от предишните ми работи в завод, местното АТЦ имаше некои интересни функции, като примерно приоритет на телефона на шефа над всички останали телефони - имам предвид, че при позвъняване се включваше в разговор дори ако абоната, който търси, в момента води друг разговор. Имаше и някаква комбинация, която позволяваше подслушване на водещ се между други абонати разговор. Вероятно и други шукаритети, за които е нямало как да знам. Колежките, чули-недоразбрали, смятаха, че ги подслушват на неработещ телефон и покриваха високоговорителя на апарата с кърпи и салфетки, за да заглушават.
      Последно редактирано от krasen_tr; 01-06-17, 21:22. Причина: Добавяне
      Hyundai Santa Fe, 2.0 CRDi, 4WD, 2005
      Toyota HJ 60, 4.0 Diesel, 1983
      0886500886
      LZ2TDK

      Коментар


      • #33
        От: Нужда от мнение или съвет

        Виждам как(както обикновенно) след конкретен въпрос , отговорите полека отлитат в съвсем друга посока.

        За @krasen-tr- това си бяха стандартни програмируеми функции на заводските бг УАТЦ тип М200, М400 и т.н.
        И такива привилегии в едно предприятие имаха 2-3 човека- директор, зам. директор, телефонистка- по напълно понятни причини.
        А приоритетите бяха-
        - право на получаване на външна линия, дори ако всички са заети- един разговор се прекъсва.
        - Конферентна връзка,
        -право на включване в разговор, ако избраният абонат(вътрешен) говори.
        - Автоматично прехвърляне на входящ разговор към друг номер, ако набраният е зает или не отговаря по-вече от 30 секунди.
        Всички тези права се използваха след набран допълнителен код.


        П.П. може и други да е имало, ама се занимавах с тях преди 30+ години, та съм позабравил.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #34
          От: Нужда от мнение или съвет

          Сходен проблем имаше моята приятелка.При изключен gsm при преминаването от България към Сърбия била използвала интернет.А телефона изключен.Обявиха една цифра мисля 170лв беше.Така и не се разбраха и накрая намалиха на 120 мисля.Нямало какво да направят и те дължали пари на сръбският оператор.Еми плати си ги и така.

          Коментар


          • #35
            От: Нужда от мнение или съвет

            Първоначално публикуван от geshev2000 Преглед на мнение
            Сходен проблем имаше моята приятелка.При изключен gsm при преминаването от България към Сърбия била използвала интернет.А телефона изключен.Обявиха една цифра мисля 170лв беше.Така и не се разбраха и накрая намалиха на 120 мисля.Нямало какво да направят и те дължали пари на сръбският оператор.Еми плати си ги и така.
            За такъв и сродни случаи съм се наслушал. Няколко страни, вкл. Сърбия и Украйна, са прочути не само с високите цени на роуминг, но и с откровени мошенгии в сметките. Нищо не можело да се направи или поне не без сериозна доза инициатива от нашия оператор за разправии с оператора в който е роуминга.

            Другото неприятно нещо е че телефоните станаха особено нагли и настоятелни в опитите си да държат непрекъсната интернет-връзка с кораба-Майка (Майкрософт, Гугъл, Самсунг, Епъл и често до повече от едно място). За целите на това са склонни "неволно" да пренебрегват доста от настройките. Забранен бил роумингът за данни в телефона, как пък не.

            Също, при приближаване на границата не винаги е очевидно в коя мрежа си. Конкретно около брега на гр. Русе често попадаш в места където румънските мрежи работят по-добре от българските. Подобни места има около всички граници, вкл. по пътищата около КПП - и от двете страни.

            ---
            Проблемите със сигурността в baseband софтуера на съвременните телефони не са никакъв майтап. За съжаление, липсва универсална стратегия по въпроса.

            Коментар


            • #36
              От: Нужда от мнение или съвет

              Я да питам,като е изключен телефона ,как сръбския мобилен оператор изобщо знае че този апарат се намира на тяхна територия,демек в роуминг?

              Със същия успех и телефон който не е напускал територията на Пловдив,могат сърбите да го таксуват.Освен ако телефона е бил включен,а дейтата спряна съм съгласен.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: Нужда от мнение или съвет

                Ако не беше зима нямаше и да помисля през Сърбия да минаваме.Впрочем ще направя необходимото да не се повтаря.Още повече щом няма стратегия.

                Коментар


                • #38
                  От: Нужда от мнение или съвет

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Я да питам,като е изключен телефона ,как сръбския мобилен оператор изобщо знае че този апарат се намира на тяхна територия,демек в роуминг?

                  Със същия успех и телефон който не е напускал територията на Пловдив,могат сърбите да го таксуват.Освен ако телефона е бил включен,а дейтата спряна съм съгласен.
                  Зависи кога е изключен. Може да е изключен относително навътре на българска територия, но вече да е влязъл в сръбската мрежа.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нужда от мнение или съвет

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Зависи кога е изключен. Може да е изключен относително навътре на българска територия, но вече да е влязъл в сръбската мрежа.
                    Точно така е станало.И ние си го обяснихме ама със закъснение.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X