Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от мнение или съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нужда от мнение или съвет

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    На една лекция на МВР се наслушахме на такива невероятни неща ,че сам не вярвам дали са възможни.Става въпрос за активност на радио модула при наличие на батерия,и изключен телефон.
    Че беше и демонстрирано с една стара Нокия.
    Незнам дали на всички клетки е така,но в тези в които съм бил,имат едни приемници на които всички текущи разговори си се чуват.И понеже за тая клетка която визирам,подръжката на атц в завода се грижеше за кабелните фидери на клетката,познайте дали имаше тайни в завода.
    Антената е антена... ще е активна винаги. Като хлапета слагахме по един говорител (от домофон например) на улуците и слушахме Христо Ботев с отвратително качество. Системата е абсолютно същата, но понеже са дигитални разговорите реално можеш да чуеш всичко, ако си късметлия. Въпроса е, че в най, най ама най-добрия случай ще докараш качество до положението бегло да се разбират звуците - доста под моното например.

    Намирам това по-скоро за забавно. Какво ще чуят? Ако имаш нещо толкова тайно да споделяш не го прави през трети лица - мисля, че системата си е ясна от много преди мобилните телефони и Интернет. Сериозните разговори се водят лично!

    Както и да е - отклонихме се доста от темата - поне за мен или някой е ползвал апарата без знанието на колегата (може да се уточни с разпечатка, ако не се лъжа - все пак някога трябва да са използвани данните!), или от Виваком лъжат и се опитват да го натоварят със сметката. Не изключвам и двете възможности.
    Последно редактирано от господин никой; 31-05-17, 08:28. Причина: смислова добавка

    Коментар


    • #17
      От: Нужда от мнение или съвет

      Интересно. Реално при наличие на захранване от батерията, електрониката може да е на standby и да върши нещо, включително и радиомодула. Обаче както и да го погледнеш, това са сервизни услуги за които не виждам как ще ти начисляват данни.
      Едно време имаше едни джаджички, слагаха се на телефона и когато някои ще ти звъни или когато набираш, почваха да пресвяткат. Ще е интересно на изключен телефон да се тества...
      Колега а всъщност за какви и за колко данни става въпрос?

      Коментар


      • #18
        От: Нужда от мнение или съвет

        Колеги , благодаря за мненията , въпросът е да се докаже ,че телефонът е бил изключен за този период от време.Не става въпрос за пари.

        Коментар


        • #19
          От: Нужда от мнение или съвет

          Аз не виждам начин ти да го докажеш. А те ако искат могат...

          Коментар


          • #20
            От: Нужда от мнение или съвет

            Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
            Колеги , благодаря за мненията , въпросът е да се докаже ,че телефонът е бил изключен за този период от време.Не става въпрос за пари.
            Колега сигурен ли си, че искаш да си го причиниш? Ако става дума за теб самия - окей има начин. Повечето операционни системи имат логове за всяко събитие - с дата и час. Това разбира се не е доказателство за никой друг освен теб - не е голяма драма да се фалшифицират логовете или просто да се заблуди системата, че са с друга дата!

            Трябва ти SDK и софтуер за четене на логове - не е като да няма десет различни вида такива софтуери. Можеш да ги прочетеш и с текстов редактор, но е гадно за четене.

            EDIT: Не се доизясних - трябват ти логовете и това, което искаш да видиш в тях е датата на събитията. Например повечето от тях ще запишат неща, като рестартиране на системата или други по-значими събития. Ако телефона е бил изключен и някой го е включил между датите ще пише кога...
            Последно редактирано от господин никой; 31-05-17, 12:10. Причина: смислова добавка

            Коментар


            • #21
              От: Нужда от мнение или съвет

              Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
              Антената е антена... ще е активна винаги. Като хлапета слагахме по един говорител (от домофон например) на улуците и слушахме Христо Ботев с отвратително качество. Системата е абсолютно същата, но понеже са дигитални разговорите реално можеш да чуеш всичко, ако си късметлия. Въпроса е, че в най, най ама най-добрия случай ще докараш качество до положението бегло да се разбират звуците - доста под моното например.

              Намирам това по-скоро за забавно. Какво ще чуят? Ако имаш нещо толкова тайно да споделяш не го прави през трети лица - мисля, че системата си е ясна от много преди мобилните телефони и Интернет. Сериозните разговори се водят лично!

              Както и да е - отклонихме се доста от темата - поне за мен или някой е ползвал апарата без знанието на колегата (може да се уточни с разпечатка, ако не се лъжа - все пак някога трябва да са използвани данните!), или от Виваком лъжат и се опитват да го натоварят със сметката. Не изключвам и двете възможности.
              Не...Във клетката има приемник,той е част от цялото оборудване.Та на този приемник си усилваш звука и си слушаш който разговор искаш от текущите,избираш си канал.Тука антената няма нищо общо.Особенно на антена приемаща и предаваща цифров сигнал ,може да чуеш само промяната на напрегнатостта на полето.
              Просто служителите на Автоматичната телефонна централа(атц отдела) им е в ресора да поддържат площадката на която са инсталирани антените на клетката и съответно те отговарят за кабелните фидери до площадката.Като такива имат достъп до клетката,те не са служители на мобилния оператор.Съответно от сутрин до вечер разговорите се чуват като фоново радио във супермаркет.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Нужда от мнение или съвет

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Не...Във клетката има приемник,той е част от цялото оборудване.Та на този приемник си усилваш звука и си слушаш който разговор искаш от текущите,избираш си канал.Тука антената няма нищо общо.Особенно на антена приемаща и предаваща цифров сигнал ,може да чуеш само промяната на напрегнатостта на полето.
                Просто служителите на Автоматичната телефонна централа(атц отдела) им е в ресора да поддържат площадката на която са инсталирани антените на клетката и съответно те отговарят за кабелните фидери до площадката.Като такива имат достъп до клетката,те не са служители на мобилния оператор.Съответно от сутрин до вечер разговорите се чуват като фоново радио във супермаркет.
                Според мен много бъркаш. АТЦ отдела може да си слуша всичко, което минава през тях, независимо от технологията на на АТЦ-то, но клетката на мобилен оператор е съвсем друга работа. Много се съмнявам, че оператор е дал неограничен физически достъп до клетка на неслужители (то и на служители не се дава).

                Коментар


                • #23
                  От: Нужда от мнение или съвет

                  http://www.osnews.com/story/27416/Th...y_mobile_phone

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нужда от мнение или съвет

                    Между клетките с релейките как е. Щото доста късно слизат по жиците.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нужда от мнение или съвет

                      //off-topic
                      Първоначално публикуван от Ясен К. Преглед на мнение
                      Колега... всеки има право да слага foil hats колкото си иска - за мен лично това са пълни глупости! "Втората" операциона система е т.нар firmware и, да разбира се, че ще я има на по-"умните" чипове - как ще ги достъпиш без нея? Ако не знаеш в повечето среден и висок клас телефони има вграден хардуерен енкодер (разбирай чип) който отговаря за компресирането на аудиото и видеото. Естествено, че този енкодер има нужда от набор от методи, които ще позволят да работи автоматизирано - не мисля, че е голяма изненада. За base band-а какво да кажа - същата работа. Зад супер якото заглавие "Втора операциона система" седи поредната боза. В моите среди този тип хора, които публикуват/говорят подобни неща ги наричаме attention whores - можеш да си го преведеш, сигурен съм.
                      //край на off-topic-а.


                      По темата - макар, че има начин това, което колегата Ронин каза по-горе да е вярно (напоследък какви ли не глупости виждам) повечето устройства за предаване на информация "на едро" имат някакъв тип криптиране. Лично аз леко се съмнявам хората от АТЦ-то да имат как да декриптират сигнала - но както преди малко казах - малко ли глупости се случват...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нужда от мнение или съвет

                        Ми не могат да имат. Навремето при промяна/приемане на закон за подслушванията се оказа, че в договора с мобилния оператор няма такава клауза. Макар, че производителят на техническите средсва е длъжен да ги произведе с такава възможност и да я/ не предоставя в съответствие с местните закони. То и по шахтите може да чуе какво ли не, ако жена ти е телефонистка и ти си редиш от къщи пак може.
                        Иначе точно по темата не знам, знам, че не е проблем, но няма да ти набие трафик.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нужда от мнение или съвет

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Според мен много бъркаш. АТЦ отдела може да си слуша всичко, което минава през тях, независимо от технологията на на АТЦ-то, но клетката на мобилен оператор е съвсем друга работа. Много се съмнявам, че оператор е дал неограничен физически достъп до клетка на неслужители (то и на служители не се дава).
                          Как да бъркам,като аз също влизам в тая клетка.Служебно,и не,не съм служител на никой телеком.И да,лично съм цъкал по този приемник от техническо любопитство
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нужда от мнение или съвет

                            Това, което може и се чува до входа на клетката няма да е това, дето стрина ти Гюра може да чуе в централата. Иначе принципно си прав, но то не отгаваря на въпроса в темата. А има ли 1 и 0 може всичко.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нужда от мнение или съвет

                              Чакай да съм сигурен какво точно си казваме - разговори на частни лица, които минават през мрежата на мобилният оператор "Х" се чуват свободно през инфраструктурна точка на съответният оператор "Х"? Това сериозно ли е? В смисъл никога не съм смятал това за особено сигурен метод на комуникация, но... Това ли се опитвате да ми кажете? Че 24/7 на съответната точка се чува какво говорят крайни потребители?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нужда от мнение или съвет

                                Да не окаже, че говорим за някоя учрежденска DECT мрежа?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X