Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

    Колеги извинете за спама, попаднах случайно на тази тема, но тези разходи на газ които цитирате са ужасно високи за тази кубатура. Грандът ми който е 4.7 литра и над 200 коня автомат във Варна ми гори 20-22 на сто. Мисля че нещо настройките ви на газовите не са адекватни.
    Поздрави!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #62
      От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
      Колеги извинете за спама, попаднах случайно на тази тема, но тези разходи на газ които цитирате са ужасно високи за тази кубатура. Грандът ми който е 4.7 литра и над 200 коня автомат във Варна ми гори 20-22 на сто. Мисля че нещо настройките ви на газовите не са адекватни.
      Поздрави!
      Колега, при положение, че по каталог я дават да гори 14,8л бензин градско, колко да гори на газ? То има колеги които казват, че им горят по 12л газ градско.

      Коментар


      • #63
        От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

        То и на Гранд 4.0 му дават повече бензин в Autodata, което съм сигурен, че е невярно. За 4,7 не смеят да напишат[emoji3]!

        Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
        Марин Райковски

        Коментар


        • #64
          От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

          Днес закарах Сорентото във фирмения сервиз да Romano на ул. Първа Българска Армия. Причината: след едноседмичен престой без каране газовата се побърка и започна да глъхне и какво ли още не. Оказа се, че настройките са на автоматичен режим, което се оказва неподходящо. Срещу 50 лв. ми беше отделено доста внимание. Остава да има и положителен резултат, но това времето ще покаже. Ще споделя като имам наблюдения.

          Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
          Марин Райковски

          Коментар


          • #65
            От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

            Поредната заигравка: вчера Киата умря. Пали за три- четири секунди и гасне. Оттам на репатрак и при майстора. С неподходяща диагностика и малко лотария решихме да пробваме първо с датчика на разпределителния вал. Е, уцелихме от първия път. Срещу 112 лв. за оригинален от Вили кар, драмата приключи бързо.

            Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
            Марин Райковски

            Коментар


            • #66
              От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

              Намокри се нещо и вие ли вие. Ролка на ремъка за хидравлика и компресор. За една година и няколко дни. Смених само лагера с възможно най- скъп-SKF....10 лв. Да видим колко ще изкара.

              Изпратено от моят Redmi 5 с помощта на Tapatalk
              Марин Райковски

              Коментар


              • #67
                От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

                Първоначално публикуван от marinrr Преглед на мнение
                Намокри се нещо и вие ли вие. Ролка на ремъка за хидравлика и компресор. За една година и няколко дни. Смених само лагера с възможно най- скъп-SKF....10 лв. Да видим колко ще изкара.

                ...

                Аз, където е предвидено, сменям само лагер. Но е важно точно какъв вид е лагера, който слагаш. Не е само да пасва по размер. Има разлики в капачките, съчмите, сепараторите, дори и във фабричната грес. Добре е, като се свали стария лагер да се погледне в каталога какъв точно е и да се търси същия по вид, макар и на друг производител.

                Относно скъпите и евтините - за бившата Кия купих за ролката на климатика SNR от официалния представител - Триера. Изкара 1000 км. След което взех върло китайско менте за към 3 лв, което след 10000 км си беше наред, но продадох колата.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #68
                  От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

                  Лагерите в ремъчните ролки са С3, та като сменявате само тях, ползвайте такива.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #69
                    От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

                    С3 взех, но май не е от него. Продължава да се чува нещо, което ме дразни, но тепърва ще наблюдавам още.

                    Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
                    Марин Райковски

                    Коментар


                    • #70
                      От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

                      Смених и двата ремъка и вече всичко си дойде по местата.

                      Изпратено от моят Redmi 5 с помощта на Tapatalk
                      Марин Райковски

                      Коментар


                      • #71
                        От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

                        Интересно!
                        Това в Германия, а при нас?

                        Изпратено от моят Redmi 5 с помощта на Tapatalk
                        Марин Райковски

                        Коментар


                        • #72
                          Раздатката умря! Търся втора употреба- модел 3С200- с автоматичен режим на 4х4!
                          Марин Райковски

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X