Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 47

Тема: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

Място
    София
    Публикации
    56
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

Нека да отворим отделна тема само за този модел и в нея да споделяме всичко за него
    Kia Sorento JC -2,4 i, 16V

Място
    София
    Публикации
    56
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: KIA Sorrento JC- 2,4 бензин

При всички ли е забавено спадането на оборотите? Успял ли е някой да открие виновника за това?

Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

смисъл като я изрежеш на място ли, аз не съм забелязъл такова нещо при мен. единствено имам проблем, че като я изрежа на място вдига до 5хил. оборота, а понякога и до 6 хил.

Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

Място
    София
    Публикации
    56
    Точки (при гласуване)
    8

Ускоряваш. Натискаш съединителя да превключиш, като съответно отпускаш газта. Вместо да смъкне веднага оборотите, леко ги повишава и след това спадат. Преди Киата имах Шкода Фабия и го правеше същото. Оправи се със смяна на прекъсвача, който се намира на педала на съединителя. Питах в Колос, отговориха, че го нямат и трябва да се поръча и се отказах.

Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на marinrr Преглед на публикациите
    Ускоряваш. Натискаш съединителя да превключиш, като съответно отпускаш газта. Вместо да смъкне веднага оборотите, леко ги повишава и след това спадат. Преди Киата имах Шкода Фабия и го правеше същото. Оправи се със смяна на прекъсвача, който се намира на педала на съединителя. Питах в Колос, отговориха, че го нямат и трябва да се поръча и се отказах.
    днес го забелязах и аз, но по-късно през деня пък изчезна 😊

Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

да попитам колко Ви е разхода на газ моят е 20л. градско

Място
    София
    Публикации
    56
    Точки (при гласуване)
    8

13-14 л/100 км, без значение градско или не. Дъщерята като кара( има книжка от два месеца) го смъква на 12л/100 км. Градското е в София на много къси разстояния. Предполагам и това има значение, защото се добавя и консумацията на бензин. Засичах зимния период- за цялата зима добавката е 1,4 л./ 100 км. бензин. Не знам дали някой си е правил тази сметка. Сега засичам лятната консумация на бензин преди превключване.

Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

13-14 л/100 км, без значение градско или не. Дъщерята като кара( има книжка от два месеца) го смъква на 12л/100 км. Градското е в София на много къси разстояния. Предполагам и това има значение, защото се добавя и консумацията на бензин. Засичах зимния период- за цялата зима добавката е 1,4 л./ 100 км. бензин. Не знам дали някой си е правил тази сметка. Сега засичам лятната консумация на бензин преди превключване.
    ти направо ме уби 13-14 газ аз под 20 немога да го смикна както и да карам и става въпрос за Русе където трафика е в пъти по-малът от този в София сега ще сменя двете бубини и кабели на свещите и ако не смъкне разхода незнам на къде да я хващам

Публикации
    17
    Точки (при гласуване)
    0

Привет и от мен. При мен това с оборотите го няма ако превключвам до 3к оборота, но ако реша да я смачйам ги задържа между смяната на скорости. Разхода на газ ми е 18л на 100км градско, извънградско още не съм я засичал. Газовата я монтирах скоро, а тя е ГИ италианска А. Е. В с OBD комуникация и адаптация, редуктор Томасето, рейка бърза на А. Е. В. Струва ми се висок този разход, но ще изчакам малко да омекнат мембраните ли там квото е. Като ходих да я видят след 500км пробег казаха и ми пиказаха геафика която била 1:1 с тази на бензина, но ме съмнява таз работа. Незнам къде да ида да я проверят, а ми се ще някой капацитет в ГИ да я види, пе 5години гаранция, а да не могат да я настроят не ми е опция.

Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

това 13-14л на 100 става въпрос на газ

Публикации
    17
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на koceto1101 Преглед на публикациите
    да попитам колко Ви е разхода на газ моят е 20л. градско

Скоро монтирах ГИ италиански А. Е. В с OBD и в момента ми дава 18л на 100км градско. И на мен ми се струва бая при полижение, че на бензин ми даваше 13л градско. За оборотите при мен са нормални ако превключвам до 3к оборота, ако я настъпя над тях ги задържа, все си мисля, че това идва от TPS-а. Ще пробвам да изчистя дросела и ще сваля и проверя TPS-а.

Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

за газ ли говорим такъв разход

Място
    София
    Публикации
    56
    Точки (при гласуване)
    8

Да. Бутилката ми събира 24-25 литра. Свършва между 170 и 180 км. Важно е да се има предвид и бензина, който е изразходен в този период. Описал съм за зимния период колко е бил. Но 18-20 ми се струва доста.

Място
    София
    Публикации
    56
    Точки (при гласуване)
    8

Да. Бутилката ми събира 24-25 литра. Свършва между 170 и 180 км. Важно е да се има предвид и бензина, който е изразходен в този период. Описал съм за зимния период колко е бил. Но 18-20 ми се струва доста.

Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

аз гледах характеристика на Соренто дават го 14,8 бензин на 100 в градски условия
    Последно редактиран от CarTest™ ; 20-06-17 в 20:24

Публикации
    17
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на koceto1101 Преглед на публикациите
    аз гледах характеристика на Соренто дават го 14,8 бензин на 100 в градски условия
    Така е да, но аз я покарах известно време на бензин и ми даваше 13л на 100км градско. С монтажа на ГИ очаквах +20% увеличение което би трябвало да е 15-16л газ на 100км.Като имам време ще ида да питам дали могат да откапат OBD комуникацията и да я настроят да работи автономно за да видя ще има ли разлика и каква ще е. С каква уредба си ти с тоя разход 14л на 100км градско в София?

Място
    София
    Публикации
    56
    Точки (при гласуване)
    8

Romano- и то втора ръка. Свалих я от служебното ни Пунто, на което му замина мотора. Естествено с някои нови части, но и не искам да разбирам за подробностите- имам си доверен сервиз, на който мога да разчитам. Газаджията според мен не е върл специалист, но или е уцелил настройките, или е голям късметлия. В началото ми беше странно, че и на извънградско е същото. Преди да я газифицирам, като я засичах, градско ми гореше над 13, а извънградско над 10. Да не би на мойта да и и има нещо- вашите също ли са толкова мудни?
    Да вземем да се съберем някъде, за да споделим наживо!
    В събота в Копривщица Дачия имат мероприятие, което мисля да посетя.

Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

аз съм от Русе 😊 май ми е бая далече Копривщица

Публикации
    17
    Точки (при гласуване)
    0

Ами на бензин, си скача доволно, на газ има моменти в които ми се трува мудна.

Място
    София
    Публикации
    56
    Точки (при гласуване)
    8

Моята на бензин и газ върви почти еднакво. Не мога да направя кой знае каква разлика. Но сравнена с предишната ми въшка, си е мнооого мудна.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 25-11-14, 08:09
  2. Отговори: 88
    Последно мнение: 03-09-12, 08:58
  3. Mercedes-Benz W123 бензин или Peugeot 505 бензин
    От mini_mania във форум Реставрация и нашият опит - Автомобилни проекти
    Отговори: 33
    Последно мнение: 12-04-12, 08:31
  4. ПАДЖЕРО 2 3.0 Бензин или ФРОНТЕРА Б 2.2 16В Бензин?
    От mitkoXT във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 11
    Последно мнение: 29-12-11, 16:18

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •