Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в храстите с Лазар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в храстите с Лазар

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    ...не са руснаци
    Да бъдеш руснак винаги е било и ще си остане въпрос на избор. Все едно, придържайте се към темата.

    Коментар


    • От: Отново в храстите с Лазар

      То не само за руснак така. Въпреки това е ясно какво имам предвид.
      Сори за спама, просто тук му видях подписа и така.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Отново в храстите с Лазар

        Тъкмо реших да пиша и гледам Бобката ме изпреварил. Таа мисленето не се очаква да се прави. Очаква се да се спазва закона! Колкото и да е колегиален водача пред мен, ако нямам видимост, Е няма да тръгна да изпреварвам. Има отбивки на определени места дето щом па толкова е колегиален шАфьора може да отбие. Ма практиката ми показва, че това твърде рядко се случва. Най-много с мАтора да си позволя лукса да изпреваря.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • От: Отново в храстите с Лазар

          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
          Тъкмо реших да пиша и гледам Бобката ме изпреварил. Таа мисленето не се очаква да се прави. Очаква се да се спазва закона! Колкото и да е колегиален водача пред мен, ако нямам видимост, Е няма да тръгна да изпреварвам. Има отбивки на определени места дето щом па толкова е колегиален шАфьора може да отбие. Ма практиката ми показва, че това твърде рядко се случва. Най-много с мАтора да си позволя лукса да изпреваря.
          Мдаа, прав си, братче..
          Изпреварвания - майната му - толкова му акъла, възможностите, потенциала.

          Ама ако аз изпреварвам - ами нали аз съм на топа на устата?
          Чак пък толкова да бързам - досега не съм имал такива поводи..

          И понеже имам едни примери от далечните ми младежки години - с масура на мотора на мах, и само по осовата линия, отивах до морето за двайсетина минути по-бързо, отколкото яваш с колата..

          Само спирането за цигара убива цялото бързане, та няма смисъл...

          Ама то всеки си знае, де.

          Коментар


          • От: Отново в храстите с Лазар

            Причини да се бърза има най-различни. Понякога са много по-важни от закона и нараненото его на някой участник в движението.

            Коментар


            • От: Отново в храстите с Лазар

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Преди много години и аз разсъждавах като теб . ...

              ....та аз си имам принцип : нямам ли достатъчна видимост и не съм ли уверен - не изпреварвам , ако ще "колегата" пред мен не само да мига , ами и да ръкомаха през прозореца . Щото не знам на какъв акъл е и какво "мисли" .
              Да си припомним, че приказката тръгна от там дали десният мигач е нарушение и това е което коментирам. А иначе май казах, че си трябва мислене и преценка. Десният мигач не е нищо повече от покана. Дали ще се възползваш от нея си е въпрос на личен избор.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Отново в храстите с Лазар

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Мдаа, прав си, братче..
                Изпреварвания - майната му - толкова му акъла, възможностите, потенциала.

                Ама ако аз изпреварвам - ами нали аз съм на топа на устата?
                Чак пък толкова да бързам - досега не съм имал такива поводи..
                Топът е дървен, ма има закон и поп.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Отново в храстите с Лазар

                  Кой говори за рискови изпреварвания и т.н.?!
                  В доста от случаите подавам десен мигач на прав участък - просто голяма част от хората си мислят, че ще се впрегна и ще тръгна да им преча да изпреварването ускорявайки...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Отново в храстите с Лазар

                    Ти не нарушаваш закона, може и аварийни да пуснеш. Пинизът е следващия те урко да не затрие всички.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Отново в храстите с Лазар

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Пинизът е следващия те урко да не затрие всички.
                      Вероятността, следващият да е Урко, не е по-голяма (нито по-малка) от тази, даващият десен мигач да е Урко. Урко си е Урко и с мигачи, или без мигачи, даже без никой друг на пътя може да се шибне в дърво (може да се шибне навсякъде и без дърво).
                      Урко е частен случай и тук за него не става дума (щото то и смисъл няма).
                      Законът и правилникът, обаче, са задължителни - за това става въпрос.
                      Мисленето пък е универсално, а за това даже и не може да става въпрос.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Отново в храстите с Лазар

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        ...
                        Законът и правилникът, обаче, са задължителни - за това става въпрос.
                        Мисленето пък е универсално, а за това даже и не може да става въпрос.
                        Кое от двете? Тук се разделихме на спазващи закона немислещи и други.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Отново в храстите с Лазар

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Тук се разделихме...
                          А, ваша си работа.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Отново в храстите с Лазар

                            И аз не винаги изпреварвам при подаден десен мигач. Зависи как ще преценя ситуацията. На познат път обикновенно е по-лесно. Но при всички случаи оценявам положително добрата воля от другата страна.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Отново в храстите с Лазар

                              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                              а предстои да определят кой колко ще плаща за гражданска евентуално според нарушенията.
                              Е то това би трябвало да е за дкп-та и протокол от кат, като за първия тип установяването на вината от самите участници попълнили протокола по дифолт е без стойност за застрахователните компании. Та ще видим точно как ще го измъдрят законотворците, но гарантирано няма да им се получи от първият път.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Отново в храстите с Лазар

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                На познат път обикновенно е по-лесно.
                                Познат непознат все тази - по завойчести такива се кара бързо наполовина по ГПС

                                По лесно е през нощта - следиш отразените фарове на насрещното движение и предсказваш след завоя какво иде.
                                Имало и разни радари ли що ли дето засичат запален двигател от голямо разстояние - с тях най лесно се изпреварвало.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X