Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в храстите с Лазар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отново в храстите с Лазар

    дано ги не налазат кърлежи в тоз расталак
    Черно, мирише и разваля характера!

    Коментар


    • #17
      От: Отново в храстите с Лазар

      Проблема се състои в това, че държавата иска да бори закононарушенията с.... със закононарушения! Никакъв позитивен ефект няма да има от това. До сега най-адекватен на МВР поста май беше Вучков, от както прибра на куцо и сакато актовете и спряха да се крият по храстите нещата уж тръгнаха добре... ама сега.. айде наново и 10г. да се върнеме назад.

      Коментар


      • #18
        От: Отново в храстите с Лазар

        Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
        дано ги не налазат кърлежи в тоз расталак
        Това не е възможно.

        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
        ... айде наново и 10г. да се върнеме назад.
        Явно и други неща са се върнали назад, това е само проявление.

        Коментар


        • #19
          От: Отново в храстите с Лазар

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Това не е възможно.
          Що, да не са гнусливи?
          Черно, мирише и разваля характера!

          Коментар


          • #20
            От: Отново в храстите с Лазар

            Аз нещо не схванах - радари в храстите и корумпирани полицаи, или камери в храстите и хора с тях колкото да са оператори? Щото едното е корупция, а другото глоби със снимки по пощата, без никой да те спира. У немско е предимно втория вариант, работи си добре...вече имам няколко писма...
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #21
              От: Отново в храстите с Лазар

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              При новите хрумвания около катастрофите и нуждите от радикални мерки срещу джигитите, се появяват и шедьоври:

              "Премиерът нарече фонда на камерите по пътя „заминал“ и каза, че до десет дни те трябва да се сертифицират. Той изрази и недоумение и злоупотреба с опазването на гражданските права табелите по пътя, които предупреждават за камери.

              Според него, като видят табелата, шофьорите намаляват, а после рязко дават газ и ето ти произшествия на пътя..."

              Та стегайте се, Лазар от храстите ви дебне!

              Тук имам интересен въпрос: Как крутите мерки ще вразумят, примерно, джигитът предприел забраненото изпреварване от последния случай с трите жертви и тримата ранени?

              Джигити ли? Тука джигити няма, има една камара комплексирани посерковци дето тате им купил/дал кола да идат до другото село.Тия същите джигитчета да видиш как спазват закона от до като идат в Гърция на плаж или в Германия на бачкане.Скрити камери и радари, включително монтирани и в "цивилни" коли, по турски тертип също цивилни коли в трафика и пост няколко км напред да спира джигитчета, при водач с над 0,5 промила конфискация на МПС и едно мобилно звено анти корупция да държи катаджиите на тръни, толкова ни трябва и за нула време сме държавата с най малко ПТП в Европа.

              Коментар


              • #22
                От: Отново в храстите с Лазар

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Аз нещо не схванах - радари в храстите и корумпирани полицаи, или камери в храстите и хора с тях колкото да са оператори? Щото едното е корупция, а другото глоби със снимки по пощата, без никой да те спира. У немско е предимно втория вариант, работи си добре...вече имам няколко писма...
                Нали не си предстсвяш тук отведнъж да приложат направо работещото решение?

                Коментар


                • #23
                  От: Отново в храстите с Лазар

                  Как очакваш пожарникар да даде умно предложение за автомобилния транспорт?
                  Любенов е казал част от нещата... Към тях може да се добави: ПЪЛНА РЕВИЗИЯ на поставените знаци, и облекчена обратна връзка от гражданите за нередности по маркировка и инфраструктура с незабавна реакция...
                  Защото не може да стоят знаци отпреди 30-40 години, на които отдавна е отпаднала необходимостта (освен за Лазар де - той обича да стои точно зад такива знаци)... Или да има сгрешена маркировка, 'ама докато не се изтрие - нищо не можем да направим' и така си стои година (хубаво е, че ползват калпави бои, та лесно се изтриват )..
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отново в храстите с Лазар

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    ...ПЪЛНА РЕВИЗИЯ на поставените знаци
                    Размечтахме се нещо. Да не би да има регистър на пътните знаци?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отново в храстите с Лазар

                      Има май в комисийките - събират се периодично да решават кой знак къде и как да е поставен... Но поне моят опит сочи, че в комисийките работят или полу или пълни идиоти (или любители на комисионните), защото се стараят да сложат колкото се може повече, но по-неясни знаци...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отново в храстите с Лазар

                        Комисийките решават за конкретен знак. Протоколите от работата им сигурно се пазят някъде.

                        Ама отделно поддържан списък на знаците с вид, местоположение, дата на поставяне и основание за поставянето НЯМА.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отново в храстите с Лазар

                          Добре, като се обадиш за изчезнал знак реагират веднага - би трябвало да имат тази информация дали на мястото е имало знак...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отново в храстите с Лазар

                            Мистерия. Може би ровят в протоколите.

                            Впрочем не знам въобще има ли процедура за премахване на знак.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отново в храстите с Лазар

                              По нормативни документи собственикът на пътя е задължен да има регистър на пътни знаци с дата на поставяне, местоположение, вид, материали, състояние, производител и т.н. Регистри на пътни знаци някъде има, някъде не. По общините е абсурд да има.
                              По РПМ има, но колко е актуален...?
                              Процедурата за премахване на знак е същата като при поставяне.


                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Мистерия. Може би ровят в протоколите.
                              Или ровят в streetview.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отново в храстите с Лазар

                                А я кажете тия скрити камери като са в противоречие с конституцията как ще се произнесе съда, щото един път вече ги спря и се произнесе че трябва да има уведомителни знаци. Нали никой няма право да те заснема без твое знание, иначе се оборва на първото дело тоя акт със скритата камера

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X