Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в храстите с Лазар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в храстите с Лазар

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Впрочем, подаването на десен мигач от бавнодвижещо се МПС, като сигнал за следващите го да го изпреварят (с презумпцията, че от позицията на водача му, пътната обстановка е по-ясна) и "светлинният клаксон", са си съвсем легитмни и присъстващи в правилата неща.
    Колегиални са,но всеки сам си преценя ситуацията.Какво означава десният мигач?
    Ще те пусна да ме изпревариш на 100% или предположих,че може да ме изпревариш?
    А най-много обичам,да ме изпреварват и да ми присвяткат отзад все едно съм сляп.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • От: Отново в храстите с Лазар

      За в КМБ, добро решение би било, замяната на непрекъснатата хоризонтална маркировка с бетонни бУрдУри, както в в ускорителя на елементарни частици.....
      Люлинския тунел, де.

      Коментар


      • От: Отново в храстите с Лазар

        Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение

        Може ли на лично да ми кажете марка и модел, че и аз съм замислил да купя.
        Егоист.
        Що на лично бе, и други искаме да си купим, да дава информацията публично.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Отново в храстите с Лазар

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          За в КМБ, добро решение би било, замяната на непрекъснатата хоризонтална маркировка с бетонни бУрдУри, както в в ускорителя на елементарни частици.....
          Люлинския тунел, де.
          Защо , че то туй е само една рисунка на асфалта?
          ... половин София се влачеше с 30 по бул. Европа до “айко” и там “уеко настъпваше” маркировката (двойна непрекъсната) и свиваше у уево за магазина. Андрешковците сега сложили мантинела там...
          И тук е място да се вмъкне типичното продължение “това ли е най-големия проблем, окрадоха държавата, те с една маркировка се занимават”


          Коментар


          • От: Отново в храстите с Лазар

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            ... А най-много обичам,да ме изпреварват и да ми присвяткат отзад все едно съм сляп.
            А те откъде да знаят, че ти няма в същия момент да тръгнеш да променяш посоката на движение, защото си от онези, които нямат навик да гледат в огледалата, или просто не си ги видял поради това, че са ти в мъртвата зона на огледалото?!?

            Още повече, че подаването на светлинен или звуков сигнал в такива ситуации си е предвидено и в ЗДвП.

            чл. 28 ...
            (2) Като допълнителен сигнал при маневра водачът може да използва превключването на светлините, а извън населените места - и звуков сигнал.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Отново в храстите с Лазар

              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
              От там нататък, когато си нацапал гащите не виждам какво има да се възмущаваш, особено за "гоненето по устав" и "а бе само съм настъпил лентата". Всяко едно от предвидените нарушения се санкционират не щото на някой много му се е писало закони, а защото са общественоопасни и представляват реална възможност за увреждане на някой.
              Нещата не са черно-бели както ги описваш.
              Първо, ставаше въпрос за невъзможността да се установи конкретно нарушение, за което те санкционират по подозрение.
              После, и нарушенията се степенуват по сериозност, отделно и според създавана непосредствена опасност в конкретния случай. Просто заглаждането на малките брънки, вместо сериозна работа, е пилеене на ресурс. А специално у нас се прави за да вземат някой лев на ръка, ако може. Като идеш да си платиш 20-те лева глупава глоба за нещо такова, единствената поука която получаваш е, че е по-лесно да дадеш същите пари на място, на полицаите.
              А, че дребните нарушения са общественоопасни, е далеч от истината. Ако го вярваше, самият ти нямаше да правиш никакви нарушения. Истината по въпроса ми стои за подпис от години.

              И докато куки с такъв манталитет се занимават с глупости за да вземат допълнителна надница, истинските джигити на пътя си правят каквото искат, докато накрая направят голяма беля. Това защото нито те, нито полицаите които взимат подкупи от тях, нито адвокатите, които ги защитават от всичко, обжалват актове за правописна грешка и пр, НЕ са цървули.
              И не разбрах за кой точно са последствията от дребните грешки в актовете, заради които те падат в съда? А и като цяло, чудя се дали е така и по цивилизования свят?! Да, предполагам може би служителите им са по-интелигентни, но грешки стават навсякъде, а факта на нарушението не се променя... Може пък да ги пускат като у нас.
              А може и у нас полицаите с паднал в съда акт, да се санкционират и пращат на училище да си доучват. Може, ама лично не ми се вярват и двете неща.

              ПП: За десния мигач и опасността от това... Шофирането не е само правила, има голяма доза усет. Както знам, че някой ще завие преди да е дал мигач, така знам и кой му е зор да ме изпревари и дали може и ще го направи, ако му помогна с десен мигач. Това е общуване, но не е достъпно за всеки, та ако не го схваща някой, по-добре да не прави неща които не разбира.
              Последно редактирано от cecoa1; 03-11-17, 19:35.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Отново в храстите с Лазар

                И тая тема (като повечето в тоя раздел) се превърна в огромна латино- турска драма.
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • От: Отново в храстите с Лазар

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  .....ПП: За десния мигач и опасността от това... Шофирането не е само правила, има голяма доза усет. Както знам, че някой ще завие преди да е дал мигач, така знам и кой му е зор да ме изпревари и дали може и ще го направи, ако му помогна с десен мигач. Това е общуване, но не е достъпно за всеки, та ако не го схваща някой, по-добре да не прави неща които не разбира.
                  Със сигурност има и риск...
                  Реална случка - мъкнем се за прицеп в завои без видимост... Към края на поредния завой шофьорът на прицепа дава десен мигач... Колата пред мен се хвърля в устрем да го изпреварва, а отсреща - друг прицеп...
                  Просто 'нашият' решил да отбие на близката отбивка я за почивка я за да ни пропусне... И е сигнализирал маневра, но твърдо не е искал да покаже, че пътя е свободен...
                  От друга страна - от вчера май врътнах едни 1000км, и съответно - не бързах... Максималната скорост съм я забил на темпомата точно 100км/ч, но от друга страна - съвсем не се моткам при изпреварване - с максимална динамика, и там се случва скоростта да скочи до края на изпреварването с доста, след което обратно слиза до темпомата...
                  До тук добре, обаче някои бързаци като видят как се изстрелва 'тухлата' и започват да се пазят и да не смеят да изпреварят, защото навярно предполагат, че 'черния Жип' току така дава газ и ще им направи изпреварването рисково...
                  Затова при такова темпо често се случва да подам мигач когато изпреварването е удобно - това подтиква доста по-бърз народ, който иначе просто не смее да изпревари..
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Отново в храстите с Лазар

                    Забравих за бавното каране за разглеждане на пейзажа... Допада ми понякога като имам време, но не си го позволявам ако преча на хора, пътуващи за да си изкарат хляба. Просто знам как е и от другата страна, и колко противоречиви цели се мъчат да постигнат едновременно(отнасяйки почти всички негативи заради това).
                    Има си начини, време и места, да се кара за удоволствие и разглеждане на пейзажа, без да се пречи. Стига да ти пука за другия, което рядко се случва.

                    А за десния мигач, казах - общуване - двустранен процес. Т.е. трябва малко барем нещо в главата...и от двете страни.
                    Без да обобщавам, но десен мигач за пропускане, обикновенно не върви с промяна на скоростта.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Отново в храстите с Лазар

                      Сега си мисля, че всеки телефон с GPS може да стане приличен видеорегистратор. Някой ползвал ли е такава програмка, че не съм търсил още?

                      Коментар


                      • От: Отново в храстите с Лазар

                        Да ви светна нещо. Ако обжалвате куките трябва да се разходят до съда. Обикновено пропускат и свестните съдии ги глобяват за което.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Отново в храстите с Лазар

                          https://play.google.com/store/apps/d...m.dailyroads.v
                          https://play.google.com/store/apps/d...an.prime&hl=bg
                          Я вижте кво намерих!

                          Коментар


                          • От: Отново в храстите с Лазар

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Я вижте кво намерих!
                            Това доста видеорегистратори го умеят - записват тракче + видео.
                            Китайците отдавна са го измислѝли. Софтуерът е 3-4 вида, безплатно сваляем.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Отново в храстите с Лазар

                              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                              И правилно не рискуваш. Чудил ли си се някога (ако си обжалвал акт на КАТ), защо винаги има и един документ в папката, където са отразени нарушенията на водача в миналото? Защото това показва склонността му, да не се съобразява с правилата, да нарушава закона и показва и резултата от наказанията, които са му налагани. Демек, не се е поправил. След като точките са ти малко, очевидно не си най-примерния шофьор, с к'во право хулиш държавата, чиновника, полицая и останалите участници в движението, като ти самият си нарушител, който може да остане и без "тапия"? М!? Е такива сте ми любими. Сигурно и другите ти нарушения са маловажни, на едно място минал на жълто, на друго "само си звъннал на жена си" ма без да говорите, само я набираше! И тия боклуци андрешковци те глобяват!? А в едно мнение си успял да вмъкнеш и любимата ми реплика с данъците!
                              А бе Ясене, моля те, като се събирате там и си обсъждате нещо по форума, дай предложение за ново правило. Който спомене какъв велик данъкоплатец е веднага да прикачва справка от НАП с датата на мнението, че е без задължения. Иначе шут...
                              Ами не съм съгласен с написаното, макар че по принцип е вярно.

                              Първо - за нарушенията в миналото - при 80 - 100 000 км годишно за 20 - 30 години са ми се натрупали доста наказателни документи. Колкото и да внимава човек, вероятността да сгреши точно пред палката нараства с изминатите километри. Има шофьори с 1000 - 5000 км годишно, със златен талон, ама да се сравнявам с тях по брой регистрирани нарушения е безпредметно. Все едно да сравняваме абсолютния брой на катастрофите у нас и в САЩ и да си вадим извод, че сме десетки пъти по-добри шофьори от тях, без да отчитаме разликата в броя на шофьорите. За съжаление няма как да се води статистика на нарушенията на даден водач например за 10 000 изминати км.

                              Второ - никога не се сърдя, като ме хванат явно в нарушение - да съм спазвал. Дори обсъждаме и се шегуваме със ситуацията, ако куките са в настроение. Заради гореописания случай, днес, като минах отново през въпросното място, огледах по-внимателно маркировката. В кръстовището и няколко метра след него има добре обозначен "остров" тип "зебра", който със сигурност не съм настъпвал. После обаче, вместо да започне прекъснатата линия на участъка с разрешено изпреварване, около 20 метра продължава непрекъсната линия. Защо / въпреки че вече кръстовището е останало 50 метра назад/ - за мен е загадка.

                              Трето - в слабия дъжд аз едва виждах дали идват фарове в насрещното, камо ли да гледам дали е свършила непрекъснатата линия в участък, за който предварително знам, че изпреварването е разрешено.

                              Четвърто - абсолютно съм сигурен, даже спрях да огледам откъм отбивката, че дори при чудесно време няма как да се види от такова разстояние дали изпреварващия автомобил е настъпил въпросните 20 метра безсмислена непрекъсната линия след кръстовището. Това и аз не мога да кажа дали се е случило, въпреки, че държах волана.

                              Пето - 1 - 2 пъти годишно си вземам справка от НАП за липса на задължения както като физическо лице, така и за фирмата си, даже и на жената вадя. Иначе банката се цигани и не подновява или не отпуска кредитите, необходими за работа.

                              Шесто - това не е първия случай, когато "горя" заради знак или маркировка, поставени не както се очаква. Давам един пример /а те са доста/ - излизам на главен път, има знак стоп, но е поставен поне 5 метра, преди да се покажа на място, от което да виждам вляво и вдясно движещите се по главния път. Знам, че по правилник трябва да спра, после да потегля и отново да спра на място, откъдето вече имам видимост, пет метра по-напред. Естествено, при стопа само почти спирам, но окончателното спиране е на мястото, откъдето мога да огледам главния път. Потеглям, завивам надясно и право на палката. Да, казват, спря, ама на стопа гумата ти още се въртеше, а трябваше да спре да се върти. Куките просто знаят за това място, знаят и какво ще направи всеки нормален човек в такава ситуация и явно използват ситуацията, вместо да се обадят да бъде преместен знака на правилното място. Дежурното им оправдание е, че не те слагат знаците. Формално бяха прави, нормално не бяха. За мое голямо учудване, като погледнах към знака откъм тяхната гледна точка, докато чакам да пишат бумагата, забелязвам, че са пораснали такива огромни бурени, че даже знака не се вижда, а колите до него изобщо. Тоест, реално те нямаха никаква видимост към въпросния знак, какво остава да видят дали ми се е въртяла гумата. Демонстративно извадих фотоапарата и снимах ситуацията заедно с патрулката за доказателство. После, като размислих, осъзнах, че никакво доказателство всъщност нямам.
                              Примери такива мога да дам още, ама имам и друга писмена работа, че както обикновено, денят не стига. Каквито сме ние, такива са ни и полицаите, погледнато средностатистически. Аз обаче не мога да гледам на себе си средностатистически, защото за мен нещата са лични и се дразня.
                              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                              Коментар


                              • От: Отново в храстите с Лазар

                                Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                                ..Аз обаче не мога да гледам на себе си средностатистически, защото за мен нещата са лични и се дразня.
                                Не се коркай, прегледай тая тема Автобусът или колата
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X