Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карбуратор за XR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карбуратор за XR

    Здравейте колеги,някой може ли да ми каже дали за ХР може да се сложи карборатор от друг мотор и какъв.
    [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
    ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

  • #2
    До: Карборатор за XR

    Кажи за каква кубатура XR става въпрос
    MX "KRT".....MX KRECUL RACING TEAM....

    Коментар


    • #3
      До: Карборатор за XR

      извинявам се,става въпрос за ХР 600
      [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
      ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

      Коментар


      • #4
        До: Карборатор за XR

        Не знам защо си решил да си сменяш карбуратора,тъй като при добра настройка на сегашния няма да има нужда от нов.Кажи какво те мъчи,да се пробвам да помогна пък вече ако твърдо си решил да го сменяш и за това ще измислим цяр<ама пиши първо да видим да настроим стария пък после ще видим
        MX "KRT".....MX KRECUL RACING TEAM....

        Коментар


        • #5
          До: Карбуратор за XR

          Ами колега проблема ми е че около клапата на смукача има едно като пръстенче обаче то е счупено и от тази клапа няма ефект защото не уплатнява и е все едно постоянно отворена.И ще се опитам или да присадя нещо или трябва да го сменя карборатора щото тай не може да се регулира,ако ме разбираш за кое ти говоря и ако ти идва нещо на ум пиши.
          [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
          ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

          Коментар


          • #6
            До: Карбуратор за XR

            За по-сигурно ми посочи на снимката къде е повредата,за да разбера за кой детайл става въпрос и да видим какво ще го правим тоя карбуратор!?Само да спомена че тази схема е на карбуратор на XR600R 98-а година
            Прикачени файлове
            MX "KRT".....MX KRECUL RACING TEAM....

            Коментар


            • #7
              До: Карбуратор за XR

              Ами немога да се ориентирам по нея за това реших да ти пратя снимка на самия проблем
              Прикачени файлове
              [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
              ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

              Коментар


              • #8
                До: Карбуратор за XR

                Снимката е с лошо качество но мисля че ще разбереш,ако ти дойде на ум нещо пиши,благодаря ти предварително
                [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
                ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

                Коментар


                • #9
                  До: Карбуратор за XR

                  Първоначално публикуван от Jori Преглед на мнение
                  Ами колега проблема ми е че около клапата на смукача има едно като пръстенче обаче то е счупено и от тази клапа няма ефект защото не уплатнява и е все едно постоянно отворена.И ще се опитам или да присадя нещо или трябва да го сменя карборатора щото тай не може да се регулира,ако ме разбираш за кое ти говоря и ако ти идва нещо на ум пиши.
                  Клапата на смукача има функция като се затвори да увеличи вакума и да може да си засмуче повече гориво когато е студен мотора след като загрее тя трябва да е напълно отворена и няма нищо общо с реглажа на карбуратора. Така че невъзможността да се регулира не е следствие този проблем,освен ако не стои постоянно затворена.Регулировката на празен ход зависи от размера на жигльора и притока на въздух.Идеалната горивна смес се състои от 14,3 части въздух и 1 част бензин.За да се постигне тези стойности или близки до тези на празния ход трябва точния жигльор и добре уплътнена предна част на карбуратора към цилиндъра,за да не смучи въздух.До сега със всичките ми мотори съм имал проблем със празния ход. Карал съм само Хонда и стигнах до извода че отвора на жигльор се износва от потока бензин,който минава през него дълги години. Развиваш гледаш чист пиши на него точния размер,а празния ход не може да се регулира.Сменяш с нов може и правен малко по-малък и регулировките си идват на място.
                  Стефан Дянков

                  Коментар


                  • #10
                    До: Карбуратор за XR

                    Абе проблема ми е не точно в регулировката ами че заради тази клапа няма смукач и не пали като е студен и докато го запаля ми сваршват батериите и за каране нямам сили .Иначе всичко друго си ми е добре даржи си перфектни обороти.
                    [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
                    ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

                    Коментар


                    • #11
                      До: Карбуратор за XR

                      За съжаление тази клапа на смукача се предлага само с целия карбуратор,(това поне проверих),цената в щатско е около 210$ на целия карбуратор(нов) и докато доиде до тук става 420-430лв(според познат който внася от там).Най безболезнения вариант е клапа втора ръка,само че иска много търсене другия вариант е карбуратор от някоя 600-ин кубукова машина със сходен диаметър на дифузора но пак трябва ходене по мъките,ако можеш да си уредиш карбуратор от някой XL,мисля че ще пасне доста добре.
                      MX "KRT".....MX KRECUL RACING TEAM....

                      Коментар


                      • #12
                        До: Карбуратор за XR

                        Колега точно от това се страхувах че няма да може да се направи и ще трябва да търся карборатор,но все пак ти благодаря ако ти попадне някой карборатор пиши.Лека.
                        [SIGPIC][/SIGPIC] Yamaha WR 426
                        ВСЯКО ПАДАНЕ Е ПРЕДПОСЛЕДНО

                        Коментар


                        • #13
                          До: Карбуратор за XR

                          Кажи поне коя година е и поразпитай из Дупнишко там трябва да има>между другото в Яхиново има един Емил дето целия двор и обор е натъпкан с части,само че трябва да поразровя за телефон
                          MX "KRT".....MX KRECUL RACING TEAM....

                          Коментар


                          • #14
                            До: Карбуратор за XR

                            Емо-Яхиново:0888211968
                            Опитай и при Мишо от Лом.Аз си купувям от него части за Ямаха но може да има и нещо за Хонда.Мишо:0897780014
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • #15
                              До: Карбуратор за XR

                              аз имам перфектния карбуратор за теб.обади ми се.ще измислим нещо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X