Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горивата на VM Petroleum

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Горивата на VM Petroleum

    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
    А по каква логика оскъпява, магазин и кафе в обекта?.
    Цените на продуктите вътре изобщо не са ниски. Доста хора виждам си правят срещи по станциите. Даже смея да твърдя че кафето по повечето е на порядък по-добро от доста квартални заведения.
    Оскъпява го така нареченият - service. Това,че ти е направено културно,ново, чисто + WC. Плащаш си за масрафа с по-високите цени.

    Коментар


    • От: Горивата на VM Petroleum

      И заплатите на служителите също, а те не са един или двама. За целта ти трябват поне 6 души, които си имат разходи за РЗ и осигуряване.Ако заведението не е от ранга на ОМВ или Шел с подобна посещаемост,въпреки високите цени на храните инапитките няма вариант да избие заплатите на персонала и съпътстващите ги разходи.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • От: Горивата на VM Petroleum

        Забравяте един мноooooooooго тънък момент.
        Ако се наслагат толкова много допълващи услуги в една бензиностанция то времето което прекарва всеки един зареждащ скача поне двойно.
        има нужда и от допълнителни паркоместа иначе ставе задръстване.
        Типа услуга на Магарешки е тип бързо хранене на конвейр
        колкото по бързо зареждаш и се махаш толкова печалбата е по голяма и цената може да се изтъни още.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • От: Горивата на VM Petroleum

          Над 10 г. съм се занимавал с барове и кафенета. Стоките вътре не са на себестойност че да се избиват заплати от горивото. Кафето е по 2 лв. ,закуски тип"баничка" по 2,50. Водата и безалкохолното са с доволна надценка. Обикновенно касиерките които ти вземат парите,топлят сандвичи,правят кафета,цигари,продават билетчета... Просто са с една повече на смяна+ чистачка да речем.
          Даже съм сигурен че оборота и печалбата от заведението самостоятелно, може да учуди доста хора. Поне при ОМВ с прилична локация.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Горивата на VM Petroleum

            Мда... вчера зареждам на бензиностанция срещу!! марешки - газта е 0.85....Карам си по магистралата и гледам - газта е 1.11..
            Та за тия стотинки, които са четвърт лева !!!! на литър, има за какво да се замисли човек. Или няма за какво - знае ли човек?

            26 стотинки разлика са си една разлика...

            Коментар


            • От: Горивата на VM Petroleum

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Забравяте един мноooooooooго тънък момент.
              Ако се наслагат толкова много допълващи услуги в една бензиностанция то времето което прекарва всеки един зареждащ скача поне двойно.
              има нужда и от допълнителни паркоместа иначе ставе задръстване.
              Типа услуга на Магарешки е тип бързо хранене на конвейр
              колкото по бързо зареждаш и се махаш толкова печалбата е по голяма и цената може да се изтъни още.
              Днес отново заредих на същата бензиностанция. Имаше 2-ма които са персонал по колонките. Единия младеж, а другия мърляв разпасан човечец на възраст близо до пенсия.
              Мен ми се падна пенсията. Казах му 95. А то пита "до горе ли?" На всички колонки имаше автомобили. Имаши 2 касиерки, но едната скучаеше. Явно по-бавно се зарежда, а по-бързо се плаща.
              А на лукойл-а на разклона до село ми се е случвало сутрин само моята кола да е на колонките и да чакам 10-15 минути единствената касиерка да продава билетчета на някакъв Зарвул, който ги търка още на касата, печели 2 лв., после допълнителен билет, после 10 лв, после още 2 допълнителни... и най-накрая плати само 8 лв.
              Днес тези 35 л., които ги заредих при Марешки по 1,89 лв, ако ги бях заредил на Лукойла до село на 2,17 всеки може да сметне разликата, че е повече от 8-те лв. за 15 минути търкане.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Горивата на VM Petroleum

                Първоначално публикуван от _ninja_ Преглед на мнение
                Я кажете впечатления от бензинът 100 октана, че да зареждам ли цял резервоар в София, за проба? Мислех и да надумкам 50 литра преди тръгването ни за чужбина другият месец.....
                Проблема не е в октана, а в 7% етилов алкохол в безоловния бензин. Щом напълниш резервоара с 50 л безоловен бензин ще имаш 3,5 л етанол в горивната система. Понеже караш на бензин/газ нова Dacia Logan MCV II сега е топло и бързо ще минава на газ на дълъг път. Консумацията на бензин ще е минимална и навсякъде има газ. Колата ти е Euro 6b т.е. Al-двигател и по горивната система има доста алуминий и негови сплави за олекотяване на автомобила. Следва бавна реакция между алуминия и етанола т.е. корозия особено ако има вода (а то няма как да няма щом има хигроскопичен етанол) и в нея хлорни йони. Бензина в резервоара не трябва да се задържа повече от 4 месеца... При мен от началото на ноември до момента изгарям тези 50 л и още имам да горя. Карам на дълги разстояния и консумирам газ. Колкото и икономична да е Дачията на газ то безоловния бензин трябва да бъде пресен в резервоара т.е. принудително да се включва да консумира бензин. Всички бензини които съм проверявал в лабораторията си имат 7% биоетанол, леки фракции до 130 оС и тежки фракции над тази температура като керосин и др. За мен не е важна цената, а какво има в бензина и как това се отразява на горивната система.
                Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                Коментар


                • От: Горивата на VM Petroleum

                  Вече Повече от една година зареждам моят автомобил с бензин А-95 и рядко А-100 на VM Petroleum. Винаги догоре. Доволен съм засега от качеството на горивото. Разлика във вървежа, между обикновен А-95 на Лукойл и на VM Petroleum, аз поне не усещам. Идентичен разход, при идентична динамика на автомобила. Според мен, разликата в цената си заслужава. С А-100 колата е малко по-пъргава, но е безсмислено да се зарежда високооктанов бензин, освен при пътуване на дълъг път. Дори след като Марешки повиши цените на продаваните в неговата верига бензиностанции горива, си заслужава да се пазарува от там. Че високооктановият бензин на ВМ петролеум, стъпва на цена по-ниска от обикновения А95 на Лукойл.
                  За жалост, монополът с горивата в България е непобедим.
                  https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                  Коментар


                  • От: Горивата на VM Petroleum

                    КЗК глоби със 175 437 лв. сестрата на Марешки

                    Големите започват да си връщат.

                    Коментар


                    • От: Горивата на VM Petroleum

                      Да бе. Що на мен не ми върнат така?

                      Само за 175 хиляди цяла седмица ще е по телевизията.

                      Коментар


                      • От: Горивата на VM Petroleum

                        Вчера заредих нафта на ВМ в Бургас една малка бензиностанция с две колонки на 50 метра в дясно от първото кръгово . Колата до София си вървеше съвсем нормално като с гориво от всяка друга бензиностанция . Днес ще допълня да сметна приблизителния разход .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Горивата на VM Petroleum

                          Каква е цената сега на Марешки, дизела?
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • От: Горивата на VM Petroleum

                            Е па глобиха го, трябва да я е дигнАл.

                            Коментар


                            • От: Горивата на VM Petroleum

                              Завчера в Пловдив беше на 2.09, колкото и през последния месец.

                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: Горивата на VM Petroleum

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Вчера заредих нафта на ВМ в Бургас една малка бензиностанция с две колонки на 50 метра в дясно от първото кръгово . Колата до София си вървеше съвсем нормално като с гориво от всяка друга бензиностанция . Днес ще допълня да сметна приблизителния разход .
                                Това с какъв автомобил и кой двигател?

                                Иначе и аз съм сипвал на модерен дизел и понякога няма разлика във вървежа но понякога има.
                                Стигнах до извода че има разлика между различните им бензиностанции в различни периоди и повече не правя експерименти за 5-6 ст. Разлика.


                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X