Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компрометирана аларма на WJ/WG

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Компрометирана аларма на WJ/WG

    Здравейте скъпи колеги и колежки.

    Преди шест месеца, неизвестно лице или лица ми отвориха колата.
    Задигнаха ми разни неща, изчезнаха и тази вечер са се върнали отново.
    Странното е, че днес, когато заварих колата, беше с изключена аларма.
    Всички врати бяха отключени, навсякъде беше тарашено, пак липсваха разни дреболии и започва да ми става едно досадно.
    След първото проникване, реших да издърпам кабелите и металните пръти от ключалката на шофьорската врата. Тогава си помислих че са влезли от нея врата.
    Сега са влезли от пасажерската врата(предполагам- съдейки по следите). Според моята логика, явно имат начин как да заблудят алармата ми.
    По принцип, когато си паркирам колата до нас, не я заключвам с дистанционното а с копчето на една от вратите. Това също активира алармата.
    Сега си задавам въпроси какво да правя:
    1.Да сменям колата.
    2.Да сменям централното.
    3.Да сменям дистанционни.
    4.Да сменям адреса.

    Вече съм объркан. Незнам колеги, дали сте имали подобен лош късмет, но да ви кажа, чувството, някои непознат, да ти нахлуе в личното пространство - е много лошо!!! Не го пожелавам на никои!
    Ако можете да ми съдействате по някакъв начин за да си направя колата малко по сигурна от към заключване, ще съм Ви много благодарен.
    It's a JEEP thing, something you won't understand!

  • #2
    От: Компрометирана аларма на WJ/WG

    Да не би да е имала трети ключ? Алармата щатната ли е, или допълнително монтирана? Ако е допълнително монтирана - бих почнал от смяна на алармата..
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Компрометирана аларма на WJ/WG

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Да не би да е имала трети ключ? Алармата щатната ли е, или допълнително монтирана? Ако е допълнително монтирана - бих почнал от смяна на алармата..
      Алармата е оригиналната. Само с един ключ и едно дистанционно съм.
      Обмислям да сменя модула на алармата с друг(ако е възможно). За да имам поне други две дистанционни. Относно ключалката ми...тя е откачена, барабар с кабела на четеца за чипа в заготовката на ключа. колата се отключва само от дистанционното. Заключвам я от копчетата на вратите.
      It's a JEEP thing, something you won't understand!

      Коментар


      • #4
        От: Компрометирана аларма на WJ/WG

        Първоначално публикуван от durtiq666 Преглед на мнение
        ... колата се отключва само от дистанционното. Заключвам я от копчетата на вратите.
        Не се ли заключва от дистанционното? Как си сигурен тогава, че изобщо се включва алармата?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Компрометирана аларма на WJ/WG

          А вторият ключ къде е? Какво разбираш под 'заключвам от копчетата на вратите'? Имаше keyless entry ?
          Тази система би трябвало да работи през ключа, а не през дистанционното... На тези джипове отделно дистанционно нали означава допълнително монтирана аларма?
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Компрометирана аларма на WJ/WG

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Не се ли заключва от дистанционното? Как си сигурен тогава, че изобщо се включва алармата?
            Създадох си навик, да я заключвам от копчето на една от вратите. Правил съм си експеримент като заключа всички врати чрез бутона на вратите, и дистанционното. Да речем оставя една врата отворена и заключвам останалите чрез копчето на дистанционното или една от предните врати. Влизам през нея врата, затварям я и алармата започва да си работи. Ако мръдна, издишам или вдишам по дълбоко, алармата се задейства.



            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            А вторият ключ къде е? Какво разбираш под 'заключвам от копчетата на вратите'? Имаше keyless entry ?
            Тази система би трябвало да работи през ключа, а не през дистанционното... На тези джипове отделно дистанционно нали означава допълнително монтирана аларма?
            Нямам втори ключ и дистанционно. Имам това което е на снимката. Дистнационното си беше оригинално, понеже на гърбът му има сериен номер.
            Единствено смених пластмасовата заготовка на дистанционното, понеже на оригиналната, гумата която представлява бутоните, се беше изпокъсала и вътре се бе натрупала мръсотия и не правеше добър контакт с платката. Сега е с нова батериа и нова заготовка. Старата заготовка също е черна.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170530_172422.jpg
Прегледи:1
Размер:50.8 КБ
ID:5755472
            Според "думите" на стария собвтеник, бил я закупил от по предния собственик с един ключ и едно дистанционно.
            It's a JEEP thing, something you won't understand!

            Коментар


            • #7
              От: Компрометирана аларма на WJ/WG

              Първоначално публикуван от durtiq666 Преглед на мнение
              Създадох си навик, да я заключвам от копчето на една от вратите. Правил съм си експеримент като заключа всички врати чрез бутона на вратите, и дистанционното. Да речем оставя една врата отворена и заключвам останалите чрез копчето на дистанционното или една от предните врати. Влизам през нея врата, затварям я и алармата започва да си работи. Ако мръдна, издишам или вдишам по дълбоко, алармата се задейства.





              Нямам втори ключ и дистанционно. Имам това което е на снимката. Дистнационното си беше оригинално, понеже на гърбът му има сериен номер.
              Единствено смених пластмасовата заготовка на дистанционното, понеже на оригиналната, гумата която представлява бутоните, се беше изпокъсала и вътре се бе натрупала мръсотия и не правеше добър контакт с платката. Сега е с нова батериа и нова заготовка. Старата заготовка също е черна.[ATTACH=CONFIG]916360[/ATTACH]
              Според "думите" на стария собвтеник, бил я закупил от по предния собственик с един ключ и едно дистанционно.
              Здравей колега!Имах подобен проблем+източване на горивото,на два пъти.Проблема се разреши,благодарение на една мини камера,монтирана така,че да хваща почти цялото купе отвътре,и подстъпа,към резервоара.Жертвата се хвана,пет дни,след монтирането на камеркатаЗа по-нататък мисля,че няма нужда да обяснявам,как се развиха нещата

              Коментар


              • #8
                От: Компрометирана аларма на WJ/WG

                Монтирай и аларма с пейджър или имаше някакви модули със сим карта и те известява на телефона какво се случва с колата.
                Какво и да сложиш да е в тих режим,тоест колата да не писка.
                След това чакаш деня в който ще получиш сигнал и решаваш сам или с полиция ще се оправяш с тях.

                Ако не ти се чака сложи нещо интересно за тях в колата като примамка да дойдат по бързо рибетата.

                Коментар


                • #9
                  От: Компрометирана аларма на WJ/WG

                  На първо място бих минал през някой с умен софтуер, за да се изтрият всички останали ключове и дистанционни, освен наличния...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Компрометирана аларма на WJ/WG

                    Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                    Монтирай и аларма с пейджър или имаше някакви модули със сим карта и те известява на телефона какво се случва с колата.
                    Какво и да сложиш да е в тих режим,тоест колата да не писка.
                    След това чакаш деня в който ще получиш сигнал и решаваш сам или с полиция ще се оправяш с тях.

                    Ако не ти се чака сложи нещо интересно за тях в колата като примамка да дойдат по бързо рибетата.
                    Работя по тая схема. За жалост се налага да се чака.

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    На първо място бих минал през някой с умен софтуер, за да се изтрият всички останали ключове и дистанционни, освен наличния...
                    Много пари искат за това нещо. Обадих се на три местенца, на първото казаха 120, във Фиат-Крайслер ми обявиха цифри 150 паунда за първия час - след това с вазелин по 75 на час, а на третото ми обявиха че могат да го свършат, само срещу 300 паунда-при което ги попитах дали имат температура. Гледах че се продават такива джуджафки за 50 до 70 паунда. Но дали ще ми свършат работа е друг въпрос.
                    It's a JEEP thing, something you won't understand!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Компрометирана аларма на WJ/WG

                      Първоначално публикуван от durtiq666 Преглед на мнение
                      .....Гледах че се продават такива джуджафки за 50 до 70 паунда. Но дали ще ми свършат работа е друг въпрос.
                      Едва ли....
                      Но от друга страна - сам знаеш, че автомобила се продава поне с два комплекта ключове и дистанционни... А в момента навярно вторият комплект не е деактивиран - т.е. 'собственикът' им има пълен достъп до автомобила ти (включително и да го запали и замине нанякъде)...
                      Няма гаранция, че точно този човек пипа, но все пак на твое място бих почнал със 'затваряне на широко отворените врати' една по една, и чак след това да започна да влагам средства в допълнителни осигуровки...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Компрометирана аларма на WJ/WG

                        Първоначално публикуван от durtiq666 Преглед на мнение
                        Работя по тая схема. За жалост се налага да се чака.


                        Много пари искат за това нещо. Обадих се на три местенца, на първото казаха 120, във Фиат-Крайслер ми обявиха цифри 150 паунда за първия час - след това с вазелин по 75 на час, а на третото ми обявиха че могат да го свършат, само срещу 300 паунда-при което ги попитах дали имат температура. Гледах че се продават такива джуджафки за 50 до 70 паунда. Но дали ще ми свършат работа е друг въпрос.
                        Здрасти , купи от някоя морга модула в пасажерската врата + двете дистанционни от донорът и си готов колата ще приема само тези дистанционни и никакви други . За ключа е по сложно там си трябва техника да се изтрият всички въведени ключове и да се въведе твоят отново + един чисто нов !!!
                        Успех !!!
                        Еди Рангелов : 0885 088 444
                        Няма незаменими има незабравими хора !!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Компрометирана аларма на WJ/WG

                          Докато намеря евтино решение за изчистване на не нужните ключове и дистанционни, реших да си взема един заглушител на радио вълни. Ще го лепна с магнит някъде под колата и ще го оставя активиран до момента в които реша да си използвам колата.
                          It's a JEEP thing, something you won't understand!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Компрометирана аларма на WJ/WG

                            Дано ти е застархована колата.Иначе павето не се влияе от заглушителя на радиовълни.
                            Пътят е целта.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Компрометирана аларма на WJ/WG

                              Риск печели, риск губи.
                              It's a JEEP thing, something you won't understand!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X