Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компрометирана аларма на WJ/WG

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Компрометирана аларма на WJ/WG

    Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
    Здрасти , купи от някоя морга модула в пасажерската врата + двете дистанционни от донорът и си готов колата ще приема само тези дистанционни и никакви други . За ключа е по сложно там си трябва техника да се изтрият всички въведени ключове и да се въведе твоят отново + един чисто нов !!!
    Успех !!!
    Здравейте колеги, обръщам се към Еди Рангелов. С едно дистанционно съм и направих точно това от цитата.....купих друг модул за пасажерската врата + две дистанционни, монтирах модула и пробвах. Новите дистанционни отключват и заключват джипа, но алармата постоянно работи - светлините мигат, сирената работи и червеното око на таблото мига. Не мога да я спра от новите дистанционни. Върнах стария модул със старото ми дистанционно и алармата спря. Явно нещо друго трябва да се направи. Моля за съвет!
    Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
    O8867З7I78

    Коментар


    • #17
      От: Компрометирана аларма на WJ/WG

      Някъде във форума имаше описание как се обучават дистанционните при налично работещо старо .
      Алгоритъма не го знам понеже не ми се е налагало !
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • #18
        От: Компрометирана аларма на WJ/WG

        Алекс Маринов е описал подробно как се обучава ново дистанционно от старо... но за да може новото дистанционно да работи със стария модул, а аз смених модулите. Еди ще ти звънна в удобно време или ще те посетя в София.
        Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
        O8867З7I78

        Коментар


        • #19
          От: Компрометирана аларма на WJ/WG

          Не се ли сменя и модула под кормилото на ВеДжея?
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #20
            От: Компрометирана аларма на WJ/WG

            Незнам даже какъв модул има там! Фактически незнам дистанционното освен модула в пасажерската врата, какво още управлява??? Деди ако знаеш подскажи ми, та да купя и него?
            Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
            O8867З7I78

            Коментар


            • #21
              От: Компрометирана аларма на WJ/WG

              Модула в пасажерската май не е целия филм с алармата при наще кошници. Модула във вратата май трябва да се обучи към колата. И аз го мислих това за смяна на модула с дистанционните, ама по чуждите форуми си пише, че не става само така. Най-добре да се обучат дистанционните към текущия модул. Това извадка от чужди форуми де, ама със сигурност някой трябва да знае.

              Иначе, ако някой има едно излишно дистанционно след подобна процедура, с удоволствие ще го отърва от него.
              Последно редактирано от McNicko; 25-07-17, 10:44.
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #22
                От: Компрометирана аларма на WJ/WG

                Забравих да спомена, че след като смених модула, двигателя се стартира и работи нормално и алармата спира да пищи. Угася ли двитателя, след известно време алармата започва да пищи, без значение дали колата е отключена или заключена.
                Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                O8867З7I78

                Коментар


                • #23
                  От: Компрометирана аларма на WJ/WG

                  Знае ли някой от къде мога да си купя дистанционно и къде да отида да ми го обучат. Имам два ключа, но само едно дистанционно.
                  Миналата седмица ходих да ми го "лекуват", че не искаше да отключва. Контактната повърхност, която е нанесена на целофана се беше изронила - залепиха ми фолио и сега си работи нормално. Ключарят каза, че за това дистанционно не може да ми помогне...
                  Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                  Коментар


                  • #24
                    От: Компрометирана аларма на WJ/WG

                    Понеже никой не взе отношение по въпроса на AAF с второто дистанционно, отново ще споделя това което направих по една идея на Еди Рангелов. Купих нов модул за пасажерската врата с двете му оригинални дистанционни и смених стария модул с новия. Какво се случи след това??? Новите дистанционни заключват колата и активират алармата. При отключване обаче, алармата остава активирана и като отворя врата, се задейства. Поставям ключа и го завъртам до положение преди стартиране и алармата се деактивира. Стартирам колата и тя си работи нормално. Паник бутона на първото дистанционно също работи и си изпълнява функцията. Ако някой може да помогне със съвет, какво още да се направи за да се деактивира алармата с дистанционните, както е редно а не със стартовия ключ???

                    P.S. Направих опит със старото дистанционно от стария модул да деактивирам алармата но не става. Исках да пробвам дали няма и друга платка нейде в колата, която да се командва от радиосигналите на дистанционното но няма такава.
                    Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                    O8867З7I78

                    Коментар


                    • #25
                      От: Компрометирана аларма на WJ/WG

                      Savador, явно този вариант не свършва работата коректно. Става ми ясно, че за сега няма да се сдобия с второ дистанционно, но поне съм с два ключа...

                      Хм, както се оказа, моето е "бял кахър".

                      Има ли изход от следната ситуация: Кумецът си изгуби единствения ключ с единственото дистанционно на WJ-я. В момента има един джип като недвижимо имущество. На него му е работна кола и няма особено значение, дали има аларма и/или централно заключване с дистанционно. Необходимо е да пали и да върви. Може ли да се направи нещо, че да се дективира перманентно аларма, имобилайзер и чипа в ключа, че да тръгне?
                      Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X