Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изкарване на С категория

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изкарване на С категория

    Здравейте колеги, утре започвам курса, но забравих да попитам инструктора, и сега не ми дава мира. След като изкарам курса, ще започна работа като шофьор на самосвал, трябва ли веднага да изкарам и професионална компетентност, или мога само с С категорията да си работя? Самосвала е с тахо-шайба

  • #2
    От: Изкарване на С категория

    Без професионална компетентност въобще няма да те назначат .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Изкарване на С категория

      По скоро ще има проблели с даи

      Коментар


      • #4
        От: Изкарване на С категория

        По-скоро и двете, аз не бих пуснал шофьор без необходимите документи. Правили са ми административна проверка на документи 1 година назад. Отдавна играта не е само на пътя и само в момента.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Изкарване на С категория

          Сега не искат ли изкарване на ПК преди предаване на първата книжка? При нас имаше задължение за психотеста - въпреки, че при подновяване на книжка не ти го искат, за първоначалното получаване на книжка бе задължително да изкараш и тази програма... (да, за обществена работа е задължително да имаш и валиден Психотест)
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Изкарване на С категория

            Не, поне до скоро не беше. Аз сменях категории без професионална компетентност.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: Изкарване на С категория

              Със сигурност можеш да изкараш Ц категория без ПК. Някои го правят за да ползват големи кемпери.

              Коментар


              • #8
                От: Изкарване на С категория

                То за кемпер не ти трябва и валиден психотест, но изрично го изискваха при подаването на документи за издаване на първоначалната 'С' категория (качвах се към нея от В)... При подмяна на книжката не ми искаха вече психотест...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Изкарване на С категория

                  Преди повече от 20 години психотестът си беше задължителен. Сега има С, ама нямам компетентност. Т.е, за работ не става
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изкарване на С категория

                    Категорията ти трябва за да можеш да управляваш съответното МПС, компетентността ти е нужна, когато то се ползва за работа. Най-общо в курса за компетентност те учат на неща свързани с работата, работно време, укрепване на товари, задължения и отговорности при обществен превоз на пътници и товари и пр.
                    Психото го искат, щото се предполага, че управлението на голямо МПС е по-трудно, а и по-опасно, за което искат да видят дали си достатъчно умен за да се научиш да го караш, и достатъчно отговорен за да го правиш внимателно.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изкарване на С категория

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Категорията ти трябва за да можеш да управляваш съответното МПС, компетентността ти е нужна, когато то се ползва за работа. Най-общо в курса за компетентност те учат на неща свързани с работата, работно време, укрепване на товари, задължения и отговорности при обществен превоз на пътници и товари и пр.
                      Психото го искат, щото се предполага, че управлението на голямо МПС е по-трудно, а и по-опасно, за което искат да видят дали си достатъчно умен за да се научиш да го караш, и достатъчно отговорен за да го правиш внимателно.
                      И двете отдавна са само дай едни пари, и ето ти свидетелството.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изкарване на С категория

                        Да, "психо" е задължителен за курса, но не и при подмяна на книжката, за това е достатъчно само медицинско. Което е малко нелогично, предвид че за трийсет години може да съм изперкал три пъти. ПК е изискване за постъпване на работа.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изкарване на С категория

                          Психото също както и ПК са задължително изискване при извършване на обществен превоз...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изкарване на С категория

                            То за психото имаше вариации. По едно време го искаха на пътя. После май само при проверка на работодателя... Сега не знам как е, но последно в градския транспорт ни искаха да имаме валидно психо.
                            Отделно че и картончетата му бяха различни, и срока на валидност...май даже имаше и безсрочно в един период, за хора до определена възраст...

                            По едно време, точно при смяната на картончетата, ми се наложи за година и нещо да ходя два-три пъти да го изкарвам, като едното беше за каране на такси, но на практика се правеха почти същите тестове.

                            Тук в Германия също правих нещо подобно на психо, но го бяха включили към медицинските тестове при постъпване на работа.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изкарване на С категория

                              За работещи по професията срока на психото е 3г.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0598.jpg
Прегледи:1
Размер:273.8 КБ
ID:5755494
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X