Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изкарване на С категория

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Изкарване на С категория

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    С хубавото много бързо се свиква .
    В час ли си с дигиталните тахографи?! Голяма част от цирка е заради тях. Правилата за работното време и цялостната документация около работата.
    А за самото каране, само с интуиция ще си интересна гледка в съвременен камион.
    Много неща са се променили от 1632 до сега. И не всички са само хубави, но така и да изброявам, всичко ще излезе бял кахър. Лошото е, като не ти ги е изброил някой нещата и ти идват като изненада... Не че се учат на курса де...
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #62
      От: Изкарване на С категория

      И аз се захванах с изкарването на "С" категория. Изненада ме факта, че трябва да придобия и професионална компетентност, след като вече съм изкарал за "ръководител на транспортна дейност". Това не е ли да се учат отново едни и същи неща или аз нещо не схващам?
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #63
        От: Изкарване на С категория

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        В час ли си с дигиталните тахографи?! Голяма част от цирка е заради тях. Правилата за работното време и цялостната документация около работата.
        А за самото каране, само с интуиция ще си интересна гледка в съвременен камион.
        Много неща са се променили от 1632 до сега. И не всички са само хубави, но така и да изброявам, всичко ще излезе бял кахър. Лошото е, като не ти ги е изброил някой нещата и ти идват като изненада... Не че се учат на курса де...
        Това с дигиталните тахографи е голям цирк,като ти го кажат на курса почти нищо не си разбрал или запомнил.
        Ако не ти обясни някой колега,става голяма каша и големи проблеми!
        Стига сме плашили колегата,нека изкара С пък после и другото.
        По мои наблюдения,след няколко години няма да има професионални шофьори.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #64
          От: Изкарване на С категория

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          ...след няколко години няма да има професионални шофьори.
          В какъв смисъл?
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #65
            От: Изкарване на С категория

            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
            И аз се захванах с изкарването на "С" категория. Изненада ме факта, че трябва да придобия и професионална компетентност, след като вече съм изкарал за "ръководител на транспортна дейност". Това не е ли да се учат отново едни и същи неща или аз нещо не схващам?
            Че няма да учиш нищо или поне нищо друго е ясно. Но на теория, не си учил укрепване на товари и някои глупости около самото шофиране.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #66
              От: Изкарване на С категория

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              В час ли си с дигиталните тахографи?! Голяма част от цирка е заради тях. Правилата за работното време и цялостната документация около работата.
              А за самото каране, само с интуиция ще си интересна гледка в съвременен камион.
              Много неща са се променили от 1632 до сега. И не всички са само хубави, но така и да изброявам, всичко ще излезе бял кахър. Лошото е, като не ти ги е изброил някой нещата и ти идват като изненада... Не че се учат на курса де...
              Като гледам последните години повечето проблеми на колегите идват от бюрокрацията а не от техниката и работата . Дигитален тахограф на живо не съм виждал те навлязоха през последните няколко години и в България още са доволно редки . На мене ми изтече професионалната компетентност и не съм я подновявал щото от както спряхме камаза няма какво да карам . Няколко пъти ми се е налагало да подкарам други камиони карам си ги на свой риск . Вчера дойде един пернишки МАН скрападжийска машина контейнер с щипка нямаше нищо освен талон а шофьора не знам дали и книжката си носеше
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #67
                От: Изкарване на С категория

                Дигиталните тахографи навлязоха още 2006г.И ич не са рядкост!Големите транспортни фирми обслужващи запада са се с такива!И според мен са много по пазещи шофьора от шайбестите!Колко шайби съм фърлЯл 2005-2006 нема да казвам!В началото и тях можеше да ги лъжеш с магнит ама от 2008 производителите се усетиха и започнаха да правят кожуха на датчика им от пластмаса!И магнит - нъцки!То реално магнита помагаше да минеш граница като Калотина или Капитана!Макар че при обстойна проверка те хващат!
                Пр.комп. ти трябва ако работиш като шофьор на всичко дето е над 3,5т.То и всичко дето е над 3,5т е с тахограф!За психото не знам вече че от три години съм слязъл от камионите!
                Картата за Д.Т. ми е валидна до 2018 ама ич и не смятам да я подновявам.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                0888854582
                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                Коментар


                • #68
                  От: Изкарване на С категория

                  Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                  И аз се захванах с изкарването на "С" категория. Изненада ме факта, че трябва да придобия и професионална компетентност, след като вече съм изкарал за "ръководител на транспортна дейност". Това не е ли да се учат отново едни и същи неща или аз нещо не схващам?
                  Двете неща имат общо само по името. Едното е да управляваш транспортна фирма, включващо и контрол на документацията и шофьорите. Другото е за водач, укрепване на товари, разполагането им в ППС, часове за работа и почивки и т.н. Лично мнение - при наличие на компетентност за ръководител, не виждам защо да не получаваш и такава за водач. Но пък едната е срочна, другата пожизнена. Въпреки, че много ми е интересен и с удоволствие бих присъствал/карал ПК за водач, да речем в Германия. Със сигурност ще науча нещо ново и полезно. Но тук е само проформа.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #69
                    От: Изкарване на С категория

                    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                    ...Едното е да управляваш транспортна фирма, включващо и контрол на документацията и шофьорите. Другото е за водач, укрепване на товари, разполагането им в ППС, часове за работа и почивки и т.н. ...
                    Че какъв ръководител на транспортна фирма може да е някой, който не знае това, което са длъжни да знаят подопечните му шофьори? Освен, че трябва да знае всичко, което и те знаят, му се вменява отговорност да проверява дали го изпълняват, както и да планира кой, как, за колко време, с какъв автомобил и какво оборудване може да свърши някаква работа. За мене това е просто още един начин за "стригане на вълна" /на пари/ от овчето стадо, което си мълчи. Точно същото е и лиценза за товарни превози, който не ти дава право да използваш за собствени нужди собствената си механизация, ако не "снесеш" за лиценз. А глобите са едни "хубави", даже се чудя защо не вземат да ги направят направо по един милион за нарушение, белким отведнъж да закърпят бюджета
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • #70
                      От: Изкарване на С категория

                      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                      Че какъв ръководител на транспортна фирма може да е някой, който не знае това, което са длъжни да знаят подопечните му шофьори? Освен, че трябва да знае всичко, което и те знаят, му се вменява отговорност да проверява дали го изпълняват, както и да планира кой, как, за колко време, с какъв автомобил и какво оборудване може да свърши някаква работа.
                      В идеалния случай, хората се развиват професионално в последователност позволяваща им да имат опит от първо лице за задълженията на своите подчинени.
                      Щото иначе само си мислят, че знаят всичко за работата на подчинените си.

                      Та, интересно като сега изкарваш книжка, от къде точно знаеш нещата за които сам твърдиш, че един ръководител трябва да знае?!

                      А лиценза за който говориш си е съвсем логичен и в полза на налагане на правилата и лоялната конкуренция.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #71
                        От: Изкарване на С категория

                        Здравейте момчета, благодаря за помощта. Още в четвъртък изкарах психото, на листовките допуснах около 6 грешки и на машината 3 грешни направих, до колкото разбрах от изпитващия като казваше. Важното е, че го взех успешно. След 1 час инструктора ми звъна, че удостоверението ми е готово. Отидох и си го взех. Сега започнах да уча правилника, прочетох около 10 страници и реших, да се пробвам вече на листовките. Инструктора ми каза, че е хубаво да решавам от "Avtoizpit.bg" , но там качели отговорите на въпросите са объркани? В учебника, пише едно, а като го отбележа на листовката после ми излиза, че е грешно? Прочетох, че наскоро колеги са изкарвали категория С, та вие от там ли решавахте?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0976.jpg
Прегледи:1
Размер:176.7 КБ
ID:5755715Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0975.jpg
Прегледи:1
Размер:204.1 КБ
ID:5755716

                        Коментар


                        • #72
                          От: Изкарване на С категория

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          В идеалния случай, хората се развиват професионално в последователност позволяваща им да имат опит от първо лице за задълженията на своите подчинени.
                          Щото иначе само си мислят, че знаят всичко за работата на подчинените си.

                          Та, интересно като сега изкарваш книжка, от къде точно знаеш нещата за които сам твърдиш, че един ръководител трябва да знае?!

                          А лиценза за който говориш си е съвсем логичен и в полза на налагане на правилата и лоялната конкуренция.
                          Поради отличната икономика в БГ, хората се налага да разбират от всичко. И не е сигурно, като се занимаваш с определен отрасъл , че след 5 години ще си в него. Може да ти се наложи да учиш други отраслови особености.
                          На лиценза кое му е логичното - заради 50 курса в годината, още една торба документи и задължения. И защо, щото камиона бил над 12 тона. А като си с по-малък сякаш е нещо различно. Едва ли има друга държава, където един камион се движи по две различни наредби - Н-8 и 33, като двете се изключват взаимно. И по последната след 5 години някой прочете закона за счетоводството, та смени един срок, че пак си противоречаха. Това не им попречи да ми ударят акт за 200 лв. И не е една фирма това, гаранция има много други "изгорели"
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #73
                            От: Изкарване на С категория

                            Поради лошата икономика в Германия, вчера заместник началника на местния ни гараж (около 200 души персонал), се наложи да поработи цял ден като обикновен шофьор. Нито му е сефте, нито се затруднява, нито някакви други притеснения има. Същото се отнася и за половината работещи в администрацията ни, разни по-дребни началници. Това щото всички тези хора, са тръгнали в професионалното си развитие от долу нагоре. И хем могат да заместят всеки, хем разбират персонала който ръководят по-добре, и съответно са по-добри ръководители.

                            В България от един парашутист ръководител (те мнозинството са такива) в държавна фирма, ми беше съвсем нагло заявено, че моите проблеми в работата не го интересуват, той ако искал да станел шофьор щял да стане, а аз ако искам да стана ръководител. Това в смисъл да изпълнявам и съвсем глупавите разпореждания, независимо дали е възможно или какво ми коства това.

                            Дали тия разлики помагат за различията в икономиките(Европа на две скорости ) не знам. Знам с кой ми се работи и с кой определено НЕ!.

                            ПП: И не само аз знам, сега тия бившите ми в България, се молят на хората да работят за тях, а някога беше обратното. И това без да има изменения във възнаграждението, което все още е сравнително конкурентно, както и други придобивки.

                            ПП2: И смяната на браншовете е в резултат предимно на шуробаджанащината, и води до ниско ефективни кадри-парашутисти. Щото бранш почти никой не сменява с друг, в който да почне от първи клас.
                            Последно редактирано от cecoa1; 03-06-17, 18:20.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #74
                              От: Изкарване на С категория

                              Едва ли ще ти подейства успокояващо, и при частниците има големи... куриози, да речем. Живи и здрави!

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              .

                              В България от един парашутист ръководител (те мнозинството са такива) в държавна фирма, ми беше съвсем нагло заявено, че моите проблеми в работата не го интересуват, той ако искал да станел шофьор щял да стане, а аз ако искам да стана ръководител. Това в смисъл да изпълнявам и съвсем глупавите разпореждания, независимо дали е възможно или какво ми коства това.

                              ...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Изкарване на С категория

                                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                                Едва ли ще ти подейства успокояващо, и при частниците има големи... куриози, да речем. Живи и здрави!
                                Е, аз за това давам за пример държавната фирма. А като е собствена, въобще пък и не можеш да отговориш на подобни спецове.(За разлика от моя случай - с две приказки го докарах до ръба на нервна криза, пред подходяща публика... но историята не е за тази тема).

                                А причината да се взимат некадърници и в частните фирми, е именно шуробаджанащината, връзки и подобни, което се обуславя от същата на по-високите нива. Казано просто, няма лоялна конкуренция - като фирмата ти печели всички поръчки и търгове, на които участва, все тая дали надолу са некъдърници... И обратното - и най-читавата фирма и персонал, не вършат работа ако нямат необходимите връзки за да се класират. И така отпада естествения подбор по цялата верига.
                                Така се сменяват и областите на дейност - когато се сменят областите в които са връзките. И така надолу по веригата - до вчера си бил ръководител транспортна дейност, днес може да ръководиш производство в хранително-вкусовата промишленост, а утре ако се наложи и в текстилната, строителство и пр. Та как да няма куриози, да ти нарежда някой, който си няма реална представа от нещата, но държи да изтъква его и да избива шефски комплекси, е сигурен вариант за цирк, преминаващ в цяла комедия, макар и с елементи на драма за някои от участниците.
                                Не че не може и по-другояче, но не всички го могат. И обикновенно кадърните хора не им се налага да участват в подобни циркове.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X