Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За бирата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За бирата

    Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
    Някои знае ли в момента някоя наша марка бира която се доближава по вкус,качества и трайност с бирите отпреди 30 години ?
    Търся горчивата бира с многото и гъста пяна която засъхваше по стените на чашата и малка трайност (ставаше на парцали след 4-5 дена).
    В момента това което пия не е бира а някаква пикоч,няма значение от марката и рекламата и
    Walnut creek, ще споделя един брадат виц:
    Двама дядовци седят в градската градина и бройкат младите мацки.
    Единият - знаеш ли, имало и евтина виагра, левитра се казва.
    Другият - а, аз знам и по-евтина и по-ефикасна.
    - Каква?
    - Боб с вафли!
    - Хайде бе, кой ти каза, че работи?
    - Едно войниче.

    Сигурно ме разбра....


    Коментар


    • От: За бирата

      Не, не можах . Иначе Тракия беше хубава бира.
      Use since:
      OpenBSD 3.x
      FreeBSD 4.x
      Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

      Коментар


      • От: За бирата

        Последните 2 седмици съм на Каменица и съм страшно доволен и изненадан,мсиля че това ще е моята марка това лято. Препоръчвам !
        Use since:
        OpenBSD 3.x
        FreeBSD 4.x
        Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

        Коментар


        • От: За бирата

          Чак сега попадам на темата .

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          "Легендата разказва", че са последните, които изкупуват хмел и заради тях все още го отглеждат в Клета Майка. "Легендата разказва" също, че се правела... с вода от Дунава което не е вярно разбира се. Вярно е обаче, че има(ше?) в Лом една тръба, от която се излива в Дунава топла смърдяща на бира течност и около нея се лови на въдица най-много риба.
          По времето на твоя Идол ( бум! тряс! челото!) у Лом се правеше с хмел , както и на другите места у Социалистическата ни рОдина . ... и въпреки туй беше ( ломската ) най- големия бълвоч от всичките .
          Тая , червената е от много скоро . А хмела спрЕ да "се гледа" още горе- долу по времето га си бил войник по оня край .
          Ся , дали има хмел у червеното (ако изобщо) и откъде го внасят е ..друга бира .

          Второ . Тая легенда за многото риба покрай сливната тръба си е легенда . Мене питай . Буквално около нея ми мина детството . Друг е въпроса , че отпадъците от производството се вливаха директно у Дунава , ама тогава немаше екоактивисти, а па и смее ли некой да се обади ?! . Хората от квартала със спорадични плахи опити за "ропот" против това се водеха на списък в отдел "Сигурност" , под зоркото око на Градския комитет на Партията ...
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 18-04-18, 16:04.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: За бирата

            ПС.... ааа и един виц от Татово време за ломската бира : Спира един мил`ционер-катаджия у Михайловград кола за проверка .
            Катаджията : пил ли си ? Шифьора : да , една шуменска . Катаджията : Опс ! Дупчиме талона !
            Спира друга кола . Пак : пил ли си ? Оня - да , една софийска . Катаджията : Опааа! Че дупчиме талона !
            ...спира трети . Пил ли си ?" Шофьора - да ,една ломска . Катаджията : Аааа , еее , , аре бегай тогава . У тая алкохол нема , само дунавска вОда ...

            Иначе, на здраве и на кой- к`ва му е на душа !
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: За бирата

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              А хмела спрЕ да "се гледа" още горе- долу по времето га си бил войник по оня край .
              На "масиви" от хмел съм попадал на няколко места в Мамковината, по Самоковско, в СеверозападнаЛата и още някъде, но не си спомням точно даже съм обяснявал на децата ми и на познати какво е това и защо има такива стълбове с жици сред насажденията. Моя възрастна леля беше буквално обсадила вилата с хмел (дал ѝ го някой), едвам го изчистихме есента, беше плъзнал да души дървета, полазил по стени, тераси - ужас. Ако знаех как се прави бира от него, сигурно щях да си "наложа" няколко бурета.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: За бирата

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                На "масиви" от хмел съм попадал на няколко места в Мамковината, по Самоковско, в СеверозападнаЛата и още някъде, но не си спомням точн.
                Имаше покрай ВТърново, Велинград и на много места, но ми се струва, че го зарязаха средата на 80те.
                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                ПС.... ааа и един виц
                ...спира трети . Пил ли си ?" Шофьора - да ,една ломска . Катаджията : Аааа , еее , , аре бегай тогава . У тая алкохол нема , само дунавска вОда ...

                Иначе, на здраве и на кой- к`ва му е на душа !
                Това го знаех : ,,...айде пИкай и карай".
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: За бирата

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Имаше покрай ... Велинград и на много места, но ми се струва, че го зарязаха средата на 80те.
                  Велинград като столица и на хмела (2009 г.)
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: За бирата

                    Ма алмусчето си е арна биричка.

                    Коментар


                    • От: За бирата

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Имаше покрай ВТърново, Велинград и на много места, но ми се струва, че го зарязаха средата на 80те.
                      До Берковица имаше плантация, ама също някъде края на 80-те умря.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: За бирата

                        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                        Ма алмусчето си е арна биричка.
                        И според мен, но явно е въпрос на вкус - виж как я плюват по-горе.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: За бирата

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          И според мен, но явно е въпрос на вкус - виж как я плюват по-горе.
                          Мани ги - всеки има право на лош вкус.

                          Коментар


                          • От: За бирата

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Тъй де . От любимото ти Татово време , до сега : редукция от 20 000 - на 1600 дка. (Макар че за последното число може и да поспоря , понеже чест оминавам от там) .

                            И за къде по- напред тЕя 1600 дка хмел ?!
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: За бирата

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              Мани ги - всеки има право на лош вкус.
                              По-горе ми хвалят "Weihenstephan", а не знаят, че Ломското всъщност е от същия вид. Но какво пише на етикета е много важно, нали?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: За бирата

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Тъй де . От любимото ти Татово време , до сега : редукция от 20 000 - на 1600 дка. (Макар че за последното число може и да поспоря , понеже чест оминавам от там) .

                                И за къде по- напред тЕя 1600 дка хмел ?!
                                Еми, нЕма ги Таатоувите (поклон-тряс) бригадири да го берат. Щото няма машини за "жънене" на хмел.
                                Това някой помни ли го? Първия (май) соц-мюзикъл "Старци берат хмел":

                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X