Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сваляне на стартер Фронтера Х20 малко помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сваляне на стартер Фронтера Х20 малко помощ

    Днес стартера ми въобще не завъртя,като го почуках с една тръба и дадох контакт нещо изщрака само първият път и после пак нищо.Спрял съм на кофти място и ще са наложи да го свалям сам,но над него е направо змиярник от кабели и маркучи .Ще работя с опипване и искам да знам освен кабела който е на една гайка има ли още нещо което да откача от токовете.Самия стартер като легна под колата виждам че се държи на един болт отдолу,предполагам че има още един отгоре.Друго ще трябва ли да демонтирам за да го сваля в почти полеви условия.Благодаря ви предварително.

  • #2
    От: Сваляне на стартер Фронтера Х20 малко помощл

    Махни поне единия кабел от акумулатора.

    Коментар


    • #3
      От: Сваляне на стартер Фронтера Х20 малко помощл

      Да ще ги сваля и двата.

      Коментар


      • #4
        От: Сваляне на стартер Фронтера Х20 малко помощл

        Лесно е и отгоре,ако си караш гедоре.Само си разкачи кабелите на акумулатора и на стартера.Не знам обаче за какво ще го сваляш ,ако нямаш части или резервен стартер.Аз си карам в гората един отремонтиран винаги.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Сваляне на стартер Фронтера Х20 малко помощл

          На един километър съм от човек който рециклира стартери и генератори,каква ирония,той не ги сваля и монтира само поправя.

          Коментар


          • #6
            От: Сваляне на стартер Фронтера Х20 малко помощл

            Започна да вали,зарязвам я до утре,с късо рамо и гедоре ще стане и от горе,само долния болт ще развия от долу,благодаря ви.

            Коментар


            • #7
              От: Сваляне на стартер Фронтера Х20 малко помощл

              Освен дебелия кабел който се държи от гайка има и още един. Може да е на малка обувка за болт(по-гадния вариант), или на обикновена "женска" обувка. С този кабел "казваш" на стартера, че искаш да започне да върти.
              Понякога вече освободения стартер не може да се измъкне навън, може да се наложи разкачане на нещо друго.
              Не знам как е на фронтерата, но на бензиновото терано е малък кошмар да се сваля стартера.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Сваляне на стартер Фронтера Х20 малко помощл

                Видях го малкия кабел обувка за болт е, като спре да вали го почвам,ще си взема и столче да стъпвам че се изгърбих,а за капак има и един водач на кабела който е крив и гедорето не влиза в болта,абе ще е приключение но няма начин.

                Коментар


                • #9
                  От: Сваляне на стартер Фронтера Х20 малко помощл

                  Най-напред пробвай да дадеш накъсо двата дебели болта на включвателя. С ключ, отвертка, или каквото и да е метално. Понякога успява да запали, така ще имаш шанс да се добереш до гараж, сервиз, или въобще до място с повече удобства за ремонт.
                  Не забравяй да изключиш от скорост преди това.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сваляне на стартер Фронтера Х20 малко помощ

                    Стартера се сваля по лесно през предна дясна гума.Сваляш я ,сваляш и гумения предпазител на купето и той е пред теб.
                    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                    0895шест29410 .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сваляне на стартер Фронтера Х20 малко помощ

                      Малко късно пиша но,свалих го с доста мъки,и смених четкодържателя който излезе 24 лв,за работа не ми искаха нищо,човека ми е приятел но му оставих 20 кинта.Благодаря ви на всички.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X