Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водна стена и зелена стена за дома.Идеи за реализация.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Водна стена и зелена стена за дома.Идеи за реализация.

    Понеже от известно време ми се въртят различни идеи за дома та реших да обсъдим и тези със вас.
    Ще се радвам ако има собственици на такива в домовете си да споделят идеи и снимки.
    Аз все още се чудя кое къде да направя и как,но за незапознатите ще сложа разни снимки от нета да се ориентират.

    1.ЗЕЛЕНА СТЕНА

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9ed49194e0d7853c438801dbefee22b19db07262.jpg
Прегледи:1
Размер:108.2 КБ
ID:6133976 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic-2.jpg
Прегледи:1
Размер:112.3 КБ
ID:6133977

    Снимки има достатъчно много в нета.Има и едни много готини пластмасови модули за стена продавани от различни фирми,но така и не намерих конкретна цена за тях.Ще ми се да го направя с готовите за да губя по-малко време,но ако цената е космическа ще се радвам,ако се появят идеи за алтернативни идеи и направи си сам.Очаквам включване от ваша страна.


    2.ВОДНА СТЕНА


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07_maistorplus_waterfall-wall.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:6133978 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:48.2 КБ
ID:6133979


    И тук както варианти има хиляди.Идеи в нета пак така.
    За този тип стена обаче смятам,че най-финансово оправдано е да действам сам.
    Още не съм решил дали да ползвам стъкло или огледало за гръб.
    Както и не съм потърсил идеи за набавяне на помпа и останалите материали за целта.
    В процес на проучване съм.
    Ако има собственици на подобни красоти моля не се стеснявайте да ги споделите с нас.
    Като дойде моят ред обещавам и аз да направя същото.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

  • #2
    От: Водна стена и зелена стена за дома.Идеи за реализация.

    Зелени стени не съм правил,но водни стени и фонтани съм правил ,покрай заниманията с всякакви водни системи.Мога да съдействам с познания ,ако имаш нужда.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Водна стена и зелена стена за дома.Идеи за реализация.

      Ще се възползвам от знанията ти с удоволствие.
      Например каква помпа трябва да се търси.Удобно ли е да ползвам ппр тръба на която да монтирам нещо като дюзи или е достатъчно само да я разпробия без да слагам такива.
      Варианти за дюзи мога да измисля всякакви.Монтажа им на ппр тръбата не е проблем.
      То в общи линии ще има значение дали ще сълзи по стената или ще тече равномерно.
      Другото е да подбера например огледало с подходящ размер.Там не ми е ясно има ли проблем с водата и продължителното мокрене.
      Може и неръждаема ламарина да се ползва,но сумата според мен за конструкцията ще удари поне 500лв в най-добрият случай и то за размери 2/1м.
      Маркучите и другото ще го измисля,но приемам идеи всякакви разбира се.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: Водна стена и зелена стена за дома.Идеи за реализация.

        С ултразвукови дюзи може да се направи водна мъгла,но колегата който е в по час може да ти каже дали ще ти свършат работа за някакви ефекти.

        Коментар


        • #5
          От: Водна стена и зелена стена за дома.Идеи за реализация.

          В горната страна на стената мини корито идеално нивелирано с по-ниска предна част в зоната на стичане към стената,може и от дебелостенна ПВЦтръба.Стичащия ръб трябва да е много прав.Друго улесняващо условие за равномерно стичане е лек наклон от вертикала при монтаж на стена ,ако искаш водната елена да е максимално плътна.Зависи каква стена ще си правиш ,гладка ,с камъни,дърво.Помпа шадраванна потопяема с необходимия ти воден стълб 3-5 метра,потопена в долен събирателен обем който също може да не е голям и да е отведен в друг обем за помпата ,ако помпата не може да се събере в него,въпрос на конструкция и виждане.Принципа е този с леките тънкости.От долния обем качваш в горния с ппр 20 да кажеме ,като не е лошо горе водата да влезне от две равномерни точки в обема странично ниско долу,обема ще са напълни и ще почне да стича равномурно през предния точно направен ръб,който може да се направи и от някакъв профил който да търпи регулиране.В долния обем можеш да вкараш скрито лед осветление някъде в сухата част сранично,ефекта е убийствен,може и лед лента за сухо.С каменна стена става много готино ,защото имитира природна форма,а и не изисква плътно стичане на.водата,само не трябва да има остри ръбове защото се получават водоскоци и пръска,губи се вода ,а и е кофти ако е вътре.Дървените степи също са готини ,оставят се със стара вода да зеленясат след това се слага малко химия за басейни,което е
          препоръчително за всички варианти на стена.Регулирането на потоците се осигурява с кранове ,които се притварят до толкова ,че да не товарят помпата ,само за регулиране ако се наложи в минимални граници.Наклона -денивелация от вертикал ,в минимални граници.също е важен.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X