Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща в село

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къща в село

    Здравейте, решил съм да закупя парцел в регулация в село Поповица, област Пловдив. Искам да построя къща приблизително 110кв/м от който 2 спални по 10-15кв/м, 2 бани по 5,кв/м 1 баня 10кв/м и искам хола трапезарията и кухнята да са преходни и останалата плщ да е за тях и къщата да е на един етаж.. Въпроса ми е: След закупуването на парцела какво трябва да направя преди да намеря фирма или да намеря фирма която да ми изготви всички документи и да построй обекта? Каква е и цената на квадрат от фирмата за груб строеж и до ключ горе долу? Каква е цената на къщата до груб строеж с основата и покрива + окабеляване и да се прекара ток вода.. Благодаря!

  • #2
    От: Къща в село

    Много въпроси и доста от тях с нееднозначен отговор.Най-доброто е да намериш фирма,която ще се заеме с нещата цялостно - от ПУП и проект до разрешение за ползване (аз така направих)Иначе е голямо ходене по мъките и все ще пропуснеш нещо,а те си знаят пътеките и изискванията.Цената на квадрат зависи от много неща - като почнеш от фирмата и свършиш с това какви материали ще ползваш (тухли,итонг,термопанели и т.н.)Имай предвид,че дори еднотипни материали варират доста в цената в зависимост от качеството.Цена на къщата за груб строеж не може да ти каже никой докато не се изготви проекта и не се направи количествена сметка.Моята до това ниво излезе към 100'000 лв - по проект 285 кв с терасите и гаражите - основа,стени,покрив,без кабели и дограма.За ток и вода - по съответния ред в енергото и във ВиК. Там също може да се очакват изненади - било недостатъчна мощност в близкия трафопост,ако вече има такъв,било липса въобще на такъв.За водата също - при мен се оказа,че няма изграден водопровод на мястото,където ВиК ми планираха да се включа.Та така,запаси се с търпение и пари
    Успех в начинанието!
    o888 37 63 69

    Коментар


    • #3
      Благодаря заз информацията, не съм запознат и дори незнам точните въпроси който искам да задам все още за това искам да се информирам А разрешенията от ВиК и EVN стройтелната компания ли се занимават или аз трябва да ходя по мъките

      Какви матеряли е по добре и каква е разликата в цената.. итонг или тухла?
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-05-17, 09:18.

      Коментар


      • #4
        От: Къща в село

        Моят съвет е да направиш къщата на база принципите на пасивните нискоенергийни къщи.
        За пример,според техният стандарт годишните разходи за отопление и вентилация на 100кв.м. са 220лв.

        Един японски климатик в комбинация с рекуператор е достатъчен за цялата къща.
        Има фирми които изграждат такъв тип къщи,консултирай се с тях.

        Коментар


        • #5
          От: Къща в село

          Кой са тези фирми може ли да ми кажете някоя да погледна. Благодаря!

          Коментар


          • #6
            От: Къща в село

            Другият ми съвет е забрави за тухли и бетон.
            Направи я с метална конструкция,но не тип американска с тънкостенни профилчета.

            Ако не искаш мазе я вдигни над терена на пилоти,така ще спестиш пари и време от наливане в бетонни основи.

            Коментар


            • #7
              От: Къща в село

              Не е ли по добре за България да е тухла и бетон заради зимата ?

              Коментар


              • #8
                От: Къща в село

                Първоначално публикуван от NikolaGaydov Преглед на мнение
                Благодаря заз информацията, не съм запознат и дори незнам точните въпроси който искам да задам все още за това искам да се информирам А разрешенията от ВиК и EVN стройтелната компания ли се занимават или аз трябва да ходя по мъките

                Какви матеряли е по добре и каква е разликата в цената.. итонг или тухла?
                За фирмите - за Пловдивско не съм запознат,порови в гугъл,харесай си 3-4,иди на място да разговаряш с тях и си избери.
                За EVN и ВиК - ако се договориш с фирмата,те ще свършат всичко,от теб се иска пълномощно за извършване на услугата и да си платиш,естествено
                За материалите - първо си избери дали ще е масивна,дали сглобяема,оттам ако е на тухли,какви (аз ползвах винербергер поротерм),ако е на термопанели,какви,с каква изолация и т.н.
                o888 37 63 69

                Коментар


                • #9
                  От: Къща в село

                  Започвам лека полека да си подреждам нещатата в главата И аз мисля с тухли ще бъде най-добре, за покрива си нямам представа кое е по добре и да има ли плоча под него?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къща в село

                    Първоначално публикуван от NikolaGaydov Преглед на мнение
                    Кой са тези фирми може ли да ми кажете някоя да погледна. Благодаря!
                    Не мога да препоръчам конкретна фирма,потърси в Гугъл.

                    Първоначално публикуван от NikolaGaydov Преглед на мнение
                    Не е ли по добре за България да е тухла и бетон заради зимата ?
                    Точно заради зимата направи стените да са изолация а не да направиш стени и след това да ги изолираш.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къща в село

                      Ще прегледам благодаря. А за покрива идей?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къща в село

                        Колега, на 5-6км. от Поповица в посока Асеновград имам за продаване двор с двуетажна къща, която е по-добре да се събори, щото мангалите я разграбиха преди 10-15г., но тогава времената бяха такива.
                        Къщата е в центъра на селото, зад "Културния дом" , със стопанска постройка и кладенец, а има и канализация.
                        Та, ток, вода и канал има, и трябва само да построиш каквото искаш, без да вадиш никакви документи.
                        Пиша тук, защото не знам дали имаш право на лични.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къща в село

                          Много ''негри'' има по съседните села за това съм се ориентирал там, и на жена ми баба и има къща там и ми харесва селото Благодаря ти за предложението все пак.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къща в село

                            Първоначално публикуван от NikolaGaydov Преглед на мнение
                            ... Въпроса ми е: След закупуването на парцела какво трябва да направя преди да намеря фирма или да намеря фирма която да ми изготви всички документи и да построй обекта? Каква е и цената на квадрат от фирмата за груб строеж и до ключ горе долу? Каква е цената на къщата до груб строеж с основата и покрива + окабеляване и да се прекара ток вода.. Благодаря!
                            Рибата още в морето, ти вече си сипал олиото в тигана. Първо (още преди да купиш парцела) виж как стоят нещата с регулацията, защото може да се наложи да се занимаваш с изработване на ПУП (подробен устройствен план) преди да можеш изобщо да почнеш да проектираш. Като са ти наред нещата, трябва да вземеш виза за проектиране (не трябва да е необходима, ако правиш ПУП) и тогава вече да видиш с проектанти какво и как може да се построи на конкретния парцел. С ВиК и ЕВН, общо взето, не е кой знае какво ходене по мъките, ако наблизо има ток и водопровод. Пускаш си на двете места документите като собственик на имота, плащаш съответните такси и чакаш да им мине съответния срок. По принцип спазват сроковете. После зависи вече какво ще ти кажат за възможностите за свързване. Ще е лошо, ако трябва да ти теглят жици и водопровод отдалеч, или пък ако се окаже, че трафопостът в селото вече няма капацитет да захрани нови абонати.

                            Какво ще струва строеж трудно може да се каже, преди да имаш конкретен парцел, с конкретен проект и количествени сметки. Зависи с какви материали ще я правиш, кой и откъде ще ти ги кара и т.н. Т.е. неизвестните на етапа, на който се намираш, са твърде много, за да може някой да ти даде по-конкретен и смислен отговор.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къща в село

                              За едноетажна къща по-добре е да се забрави за тухли и бетон!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X