Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на двигател Santa fe 2.2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на двигател Santa fe 2.2

    При каране ми започна едно тракане от двигателя.Едно мнение,второ и накрая се оказа ,че трябва нов колянов вал и балансиращи валове,ама можело да не паснат ,ако ги намеря и направо да търся цял двигател без главата.Няма такива по моргите,ни двигатели ,ни валове ,майстора вика че нови валове ще ми стъпят на 5 бона.Та дайте мнения за ремонта,частите,морги,нови ли ,втора ръка ли?Санта Фе-то е 2.2 дизел 155 к.с-2007год.

  • #2
    От: Ремонт на двигател Santa fe 2.2

    Първоначално публикуван от ivaylo676 Преглед на мнение
    При каране ми започна едно тракане от двигателя.Еднмнение,второ и накрая се оказа ,че трябва нов колянов вал и балансиращи валове,ама можело да не паснат ,ако ги намеря .....
    Ще паснат, стига да намериш читав КВ!
    Лагерите на КВ се водят "номинален размер" и са на няколко групи. Групата се определя по белези на КВ, блока и биелата. Тоест, намираш си КВ, и по белезите си поръчваш съответния номинален размер лагери. Подобно е положението и с буталата.
    Ако не намериш читав КВ се правят цигании - ремонтни размери куче марка, гилзи на цилиндрите, разстъргване и накрая колата става само за продаване!

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на двигател Santa fe 2.2

      За това ли майстора ми вика,абе колянов и балансиращи,после вика нищо не вземай ще зацепя балансиращите и накрая рече НОВ ДВИГАТЕЛ.Всичко от главата надолу,ама това няма намиране.Та да питам джипа си върви,набира добре,само се чува тракането от ДВ .Та мисълта мие ,може ли майстора,нещо да не е компетентен

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на двигател Santa fe 2.2

        Да пиша ,че ми направиха Санта фе-то във Виликар.Вярно постоя доста време там ,но се оказаха две от буталата и сегменти.Нищо общо с казаното от първия "баш"майстор.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X