Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за проблеми с Галопер 2.5 дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за проблеми с Галопер 2.5 дизел

    Здравейте, регистриран съм отдавна, но рядко пиша във форума, повече чета. От половин година съм собственик на Хюндай Галопер 2, 2.5 дизел (D4BH). От известно време се появиха проблеми. Ще се опитам да ги опиша и да приложа видео. Джипът започна да пали трудно, без значение дали е студен или загрял, а при студен старт оборотите играят. Отново при студен старт, остава да свети лампата за маслото около 15 секунди, това е само при студен двигател и джипа е престоял над осем часа. (Видео 1)
    През зимата до -20 палеше по-добре, наложи се два пъти да ми дават ток но беше на -23 или надолу.
    За да е още по-интересно загуби и мощност след ~2300 - 2500 оборота, при натиснат до ламарината педал не ускорява, при леко отпускане на педала джипа поема, но много мудно. Когато стигне до 3000 оборота спира да ускорява, независимо колко съм натиснал педала. Мъка е да направи 100км/ч на равно, а в баирите влизам с 90км/ч и излизам най-много със 60км/ч. Спирачките са проверени, не задържат.
    До сега съм правил следното: Дюзите - с нови разпръсквачи, горивен филтър - нов, цедката на ГНП - оказа се, че при мен няма, нито на входа, нито на изхода. Свален и почистен маслен радятор, сменено масло+маслен филтър, сменен клапан за масления радятор (едно бронзово над масления филтър, ключ 27). (Снимка 1)
    Профилактиран интеркулер, въздуховоди+нов фълздушен филтър. ЕГР е почистен и работи. Нови предни дискове+накладки и апарати. Сменени ангренажни ремъци, ролки + демферната шайба и трапецовидните ремъци. Сменени са датчик налягане масло и датчик температура на охлаждаща течност.
    Инсталирах манометър за да следя налягането на турбото, от 1800 до 3000об/мин. на втора/трета/четвърта, показва 0.6~0.8 атм. (Видео 2)
    Няма течове на на нафта, масло пуска от капачката и семеринга на коляновия вал, но не оставя петна по земята. Прави ми впечатлени, че не пуши черно при смачкване на педала за газта.
    Търся съвет или насока към човек който е запознат с този двигател. Не искам да се хвърлям на ГНП, а да проверя всички вакум-пътища и клапани преди това, но при човек който знае какво прави. Всеки втори ми обяснява колко недъгав бил този двигател, маломощен, проблемен и скъп за ремонт. Дори едно хлапе дето ремонтира коли, ме убеждаваше, че има ECU и проблема е от там.
    Видео 1


    Видео 2


    Снимка 1

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9a11e76s-480.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:6133959

  • #2
    От: Помощ за проблеми с Галопер 2.5 дизел

    Като начало премери налягането на маслото.Това няма пряко отношение към проблема,но е сериозен дерт.
    Затапи егр за проба.
    Проверка на белезите на Колянов вал ремък горен вал
    Последен куршум,вземи назаем от друг галопер помпата за проба.
    Преди това бих сложил бензин и 2 Т масло в резервоара.
    Турбото мисля е Ок

    При мен пали на студено до 2-3 сек.
    На топло не се чува стартера,само се разклаща мотора-купето ,тоест 1 сек.
    Звука на мотора до колкото можах да чуя е много кофти,освен ако не е от телефона.
    Последно редактирано от Roninn; 27-05-17, 18:29.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за проблеми с Галопер 2.5 дизел

      Компрессия?
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за проблеми с Галопер 2.5 дизел

        Затапих ЕГР и налях бензин+2Т масло. Има леко подобрение, но не върви както трябва. Относно компресията, днес ходих в близкия сервиз, но нямаха подходящ накраник който да навият на мястото на дюзите.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X