Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръка относно смяна на масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръка относно смяна на масло

    Колеги ,здравейте искам да ви питам в момента карам с 5в40 на тотал и не ми харчи масло мотора е М52 на БМВ .Един майстор вчера ми подметна и ми каза ,че как още карам този стар мотор с това масло.При тези стари двигатели било редно да се сложи 10в40 за да уплътнява по-добре мотора и сутрин при палене било по-добре ,че било по-гъсто ако мотора имал луфтове .Според вас как да постъпя да продължа да си сипвам 5в40 или да минавам на 10в40.Откакто съм го сложил за 8000км не съм доливал масло да продължавам ли да му слагам тотала?

    П.с. Един приятел ми предложи едно английско масло GRANVILLE било внос от англия и било много добро някои да е ползвал това масло?

  • #2
    От: Препоръка относно смяна на масло.

    Този му викаш майстор, защото не му знаеш името, нали? И не си носиш колата при него за ремонт???

    Карай си синтетиката и си свиркай. Щом не го пипа и щом не го гори не го сменяй! Няма разлика при 5W-40 и 10W-40 при топло състояние на двигателя, а си задай въпроса, колко време ти е студен двигателя...
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Препоръка относно смяна на масло.

      Няма двигател да се оплакал от хубаво масло. Не го знам тоя мотор, но щом този вискозитет и марка му понася, карай си с него.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: Препоръка относно смяна на масло.

        Не ,не я карам при него за ремонт ..Значи продължавам с пълната синтетика

        Коментар


        • #5
          От: Препоръка относно смяна на масло.

          Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
          Не ,не я карам при него за ремонт ..Значи продължавам с пълната синтетика
          Нямаш основание нито марката,нито вискозитета да сменяш,нито тоя да го наричаш майстор!
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #6
            От: Препоръка относно смяна на масло.

            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            Няма двигател да се оплакал от хубаво масло. Не го знам тоя мотор, но щом този вискозитет и марка му понася, карай си с него.
            Е как така ?! Виж, че "майстора" се учудва как така мотора е още здрав като се кара с по-хубаво масло !

            Колега, тоя твоя майстор къде викаш е учИл за такъв ?

            P.S. Аз не съм очарован от TOTAL по наблюдения в/у работата на доста автомобили, но това е лично мнение.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Препоръка относно смяна на масло.

              Щом за 8 х.км. не е доливал, сега погледнах тоя двигател е доволно дърт, няма причина за смяна на марка и вискозитет. И аз има предразсъдъци към някои марки, но някои двигатели с едни работят добре, с други не толкова. Та щом е добре, да си продължава така. Майсторите си знаят едни и същи неща и толкова. Аз карам моите с 10W40, не се оплакват, ама няма да откажат пълна синтетика. Ама не мисля да се втелявам чак толкова, пък и събират по 6-7 литра.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: Препоръка относно смяна на масло.

                Карай с 5W40.Мойто (бившето) 320I M52B20 съм го карал само с 5W40,като го продадох беше на 330 000 км. с такова масло и нито го гореше не съм му и доливал само смяна на 7-8000 км.
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръка относно смяна на масло.

                  Аз също съм доволен от Тотал 5в40.Слагам го на 2.7 cdi 163 коня.От смяна до смяна не доливам.Ама моят двигател е на малко км все пак.Иначе тоя "майстор" не е никакъв майстор с тия съвети дето ти дава.Много ясно,че щом не ти бара 5w40 няма да слагаш 10w40.Плюс,че с 5w40 зимата няма да ти тракат толкова повдигачите и е по-добре с него.
                  SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръка относно смяна на масло.

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Е как така ?! Виж, че "майстора" се учудва как така мотора е още здрав като се кара с по-хубаво масло !

                    Колега, тоя твоя майстор къде викаш е учИл за такъв ?

                    P.S. Аз не съм очарован от TOTAL по наблюдения в/у работата на доста автомобили, но това е лично мнение.

                    Колега препоръчай ,някое друго масло като марка при следващата смяна да го сложа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръка относно смяна на масло.

                      Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
                      Колега препоръчай ,някое друго масло като марка при следващата смяна да го сложа.
                      А защо държиш да сменяш марката? Не виждам никакви причини.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръка относно смяна на масло.

                        Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
                        Колега препоръчай ,някое друго масло като марка при следващата смяна да го сложа.
                        Има доста читави марки, но не искам нищо да препоръчвам, щото повечето хора са безпричинно пристрастни и темата ше се оплеска.

                        ... ма щом си БМВеист салагай Бардал, че нали му се кефите.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръка относно смяна на масло

                          ... ма щом си БМВеист салагай Бардал, че нали му се кефите.
                          Бе,не съм БМВеист,повече съм пристрастен към Мерцедесите,но си викам да сменя малко да видим как е положението там Благодаря все пак

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръка относно смяна на масло

                            Първоначално публикуван от dabeda Преглед на мнение
                            Бе,не съм БМВеист,повече съм пристрастен към Мерцедесите,но си викам да сменя малко да видим как е положението там Благодаря все пак
                            Ми тогава слагай Mobil.
                            Не съм ползвал, но следващата смяна ще съм с 0W40, и може би ще е такова.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръка относно смяна на масло

                              на 23 годишен мотор слагам 5W50 и всеки момент чакам да ми се разсьрди и маслото и майстора,последния ми се хили обаче,но е прав,че тия мотори им дреме с какво масло ги караш
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X