Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръка относно смяна на масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Препоръка относно смяна на масло

    Я го питай майстора си, като е дърт, луканка кльопа ли? Или я дава на младите, а той плющи само сух хляб...

    Слагай си хубавото масло, и си карай колата.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      От: Препоръка относно смяна на масло

      Много зависи от маторя,има мотори дето са капризни на масла има и такива дето няма да осетиш разлика м/у
      5w30 и 10w40 примерно.

      Коментар


      • #18
        От: Препоръка относно смяна на масло

        Аз на 16 годишна кола слагам 5w20, с такова дойде от завода, с такова се кара до ден днешен. Колкото сложа, толкова точа при смяната. Дали да не сменя мотора? Или да и ръгна 20w50, че да оплътни стаия мотор?
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #19
          От: Препоръка относно смяна на масло

          Аз имам Mobil1 15W50,не си казал - не сме я напълнили до капачката ма после аз карам,да се отпуши
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Препоръка относно смяна на масло

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            ... после аз карам,да се отпуши
            Ей, добре че нямат книжки моите братя.

            Иначе мога да ви кажа че на хубаво масло 5W40 и ужаската не възразява. Също не възразява и на 5W20 ама само веднъж съм сипвал че изпадна на промоция. Нямаше разлика нито с налягане, нито със звуци някакви, нито с мощност, нито с разход на масло.

            Коментар


            • #21
              От: Препоръка относно смяна на масло

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ей, добре че нямат книжки моите братя.
              ...
              Ше земат, ше земат !

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ...
              Иначе мога да ви кажа че на хубаво масло 5W40 и ужаската не възразява. Също не възразява и на 5W20 ама само веднъж съм сипвал че изпадна на промоция. Нямаше разлика нито с налягане, нито със звуци някакви, нито с мощност, нито с разход на масло.
              ТОлку ли не се намерИ майстор да те светне, че Ужаза си е измислен за М10Д, а лятото може и с 16, та да "уплътнява" по-добре ?!
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Препоръка относно смяна на масло

                Колеги само аз ли се прекар..м с BMW Twin Power Turbo,което не само,че не е вече на Кастрол,а на Шел ами и според БМВ става за всичките им двигатели?Че и на е39 бензиновите(изключае алпина и разни други) дето не знаят и какво е турбо пък камо ли twin scroll го слагах.
                Последно редактирано от geshev2000; 02-06-17, 18:21.

                Коментар


                • #23
                  От: Препоръка относно смяна на масло

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ...на 5W20 ама само веднъж съм сипвал че изпадна на промоция...
                  Каква е пък тази промоция? За всичко 5w20 под 20 лв./литъра, моля сигнализирай, ако има промоция?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Препоръка относно смяна на масло

                    Че беше под 20лв/л е сигурно ама не съм убеден че мога и сега да го намеря за толкова. Просто смених маслата на всичките таратайки в рамките на 2 седмици и от дистрибутора решиха че съм сервиз.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Препоръка относно смяна на масло

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Че беше под 20лв/л е сигурно ама не съм убеден че мога и сега да го намеря за толкова. Просто смених маслата на всичките таратайки в рамките на 2 седмици и от дистрибутора решиха че съм сервиз.
                      Е, то не ми е притрябвало веднага. Просто ако някой пак реши, че си сервиз, обади се.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: Препоръка относно смяна на масло

                        хубаво.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Препоръка относно смяна на масло

                          Колеги,а какво ви е мнението за 5в50? Днеска ми похвалиха едно масло комма било много хубаво.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Препоръка относно смяна на масло

                            5W50 е добър вариант ако раздаваш газ, или искаш "да си вържеш гащите".
                            Поне 5-6 години ползвах Selenia Touring за всичките си коли и го препоръчвах на приятели, та си купувах по кашон с 20 кена (щото е само в метални кенове по литър), ама баш като трябваше да сменявам маслото на джипа имах само 5-6, а беше края на юли, и доставките от Италия щяха да са най-рано след месец и нещо (който работи с италианци знае защо ), та смених марката, пък и малко изтЪних от цената, че съм с 10л. .

                            За Сомма-та, ми доста приятели карат с нея, щото е най-евтината на пазара (за което и са ти я "похвалили" ), но аз не мога да имам доверие на масло, чиято цена на 10W40, на варел към мен, е малко повече от минерална вода "Девин" в разфасовки по 1.5л.

                            ... ма сЕки сам си преценя.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Препоръка относно смяна на масло

                              В какъв смисъл да си вържа гащите.Може да взема и мобил или мотул,не ми е проблем.Да,не вземе да го сложа това 5в50 и да затегне мотота от него.Газ,не раздавам ,не съм състезател,които да цеди 6-7 хил.оборота само от време на време

                              Коментар


                              • #30
                                От: Препоръка относно смяна на масло

                                5w50 колко яко стега? Имам един стелаж да залепя...
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X