Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрически проблем при включване раздатка на Musso.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електрически проблем при включване раздатка на Musso.

    Дойде време и аз да пусна подобна тема (за душевна чикия на Гагич ).

    В неделя ходих до Разбоишкият манастир, и заради некви баирчета карах на бавни, които изключих на асфалта като, естествено, лампите на таблото изгаснаха.
    С ръчни хъбове съм и въобще не съм ги включвал.
    На асфалта почна прогресивно и пропорционално на скоростта дрънчащо звънтене като от разбитият ми преден кардан, който обаче, не би трябвало да се върти.
    Почна едно спиране и оглеждане дали се върти кардана от хора дето не знаят кое е гумата на джипа, та трябваше аз да залягам и нЕкъф шнорхел да го мърда напред-назад.
    За да направим последното го изгасих, което след тръгването от манастира не бях правил.
    При потеглянето вече всичко си беше наред и въобще не обърнах внимание на проблема.

    Вчера пак ходих до манастира, но джипа беше пълен с техника и със смачкани пружини, и преди да почнат баирите с обратни завои реших да мина на бавни.
    Да ама нищо не щеше да светне на таблото.
    Това се случва по нощИте, а бях и с още хора и нямах време да си играя, и продължих така с риск да си запаля съединителя.
    Докато сваляха боклуците си играех с копчето и забелязах, че като го оставя включено, върна ключа и после пак дам на контакт, лампите за 4х4 и Low светват. 4х4 се включи, но за Low лампата понякога мига повече от минута, а в случая не спираше, и нямах време да чакам.
    Разтоварихме всичко и баира след манастира не беше проблем, а и почна да вали, та предпочетох по-бързо да се изнасяме от там.
    Въпреки, че лампата за 4х4 не светеше, предният кардан се вътеше, и на равното го спрях с връщане на контакта.

    Проблема явно е в управлението, но нямам никаква идея къде да го търся.
    Знам, че има схема за самодиагностика, но никога не съм я правил защото не знам как.

    Давайте акъл какво да правя или некви телефони да ви звъня, пък ако някой е в/около София да идвам да пиеме кафета и/или да ми зима парите.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Електрически проблем при включване раздатка на Musso.

    Соти 0885 47 74 40.
    Питай и дедо Владо

    Коментар


    • #3
      От: Електрически проблем при включване раздатка на Musso.

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Соти 0885 47 74 40.
      Питай и дедо Владо
      НЕма да стане.
      Трябва някой който е технически грамотен и е имал Мусо.
      Проблема е в тоците и/или компа, и не искам да откривам топлата вода, за това питам.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Електрически проблем при включване раздатка на Musso.

        На раздатката има позиционер с няколко кабела,който дава информация за управлението на мотор-редуктора.Там трябва да се огледа за скъсани кабели,кабелните букси или контактите на позиционера.

        Коментар


        • #5
          От: Електрически проблем при включване раздатка на Musso.

          Кламер на 2 и 6 пин и гледаш миганията. Но по скоро проблема е механичен.При проблем с датчици и тн. двете лампи светят едновременно ,един вид чек.

          Коментар


          • #6
            От: Електрически проблем при включване раздатка на Musso.

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            НЕма да стане.
            Трябва някой който е технически грамотен и е имал Мусо.
            Проблема е в тоците и/или компа, и не искам да откривам топлата вода, за това питам.
            На китаеца от намокряне на буксите се включваха и двете ламби Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1204.jpg
Прегледи:2
Размер:355.2 КБ
ID:5755210...и нищо не действаше .
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #7
              От: Електрически проблем при включване раздатка на Musso.

              Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
              На раздатката има позиционер с няколко кабела,който дава информация за управлението на мотор-редуктора.Там трябва да се огледа за скъсани кабели,кабелните букси или контактите на позиционера.
              Наясно съм, Колега, но от смяната на съединителя преди три години не съм поглеждал нищо.
              Беше планувано да сваля, профилактирам и смажа моторчето за да не клеясва, но явно събитията изпревариха плановете. Също така ще огледам буксите и ще им смажа контактите, щото като ми сеняваха съединителя със сигурност не са го направили а аз все го отлагам за следващият път като съм на подемник.
              В неделя и вчера добре си понакиснах шасито в гьоловете по пътя, та може и в контактите да е проблема.

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              Кламер на 2 и 6 пин и гледаш миганията. Но по скоро проблема е механичен.При проблем с датчици и тн. двете лампи светят едновременно ,един вид чек.
              Лампите си светят нормално. При контакт светват и двете за няколко секунди и изгасват.
              Като включвам на 4х4, което може и да е в движение, светва и лампата за ABS-а, и винаги се е случвало почти без забавяне и на момента.
              Бавните, обаче, винаги са се включвали много бавно, като понякога лампата Low премигва повече от минута, като при изключване е също така, като разбира се това задължително е с натиснати съединител и спирачка.
              Не знам дали е нормално, но е страшно изнервящо.

              Колега, къде се намират тия пинове ?
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 26-05-17, 22:00.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Електрически проблем при включване раздатка на Musso.

                На диагностичната букса до бушоните в коша.А бавното включване точно за механичен проблем говори.

                Коментар


                • #9
                  От: Електрически проблем при включване раздатка на Musso.

                  Утре ще пробвам. Благодаря !

                  ... а ако остане време ще сваля (по-скоро ще ми го свалят) и моторчето на раздатката докато ми слагат бъмп-тампоните на задният мост (които съм направил преди три години ) защото вчера щях да си прецакам амортисьорите които са от TLC 100 и са си прилична цифра, но се надявам, че все пак не съм успял.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Електрически проблем при включване раздатка на Musso.

                    Да докладвам.

                    Все още съм в сервиза в който си сложих бъмпстоповете, и използвах подемника за да напръскам връзките на едната букса за моторчето на раздатката.
                    Всичко се оправи, та даже и бавните ми почнаха да се включват бързо.

                    Благодаря на всички писали за съветите !

                    Тези дни ще сменявам тампони на стабелщанга и рейка (които съм купил преди две години ), и ако може ще профилактирам моторчето на раздатката, като мисля да опиша и наснимам процедурата за улеснение на другите с подобен проблем.

                    Още веднъж благодарности на всички !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Електрически проблем при включване раздатка на Musso.

                      Да ти кажа че машините със механично включване свършват ...карам последната Тойота Хайлукс / модел 2015/ със механично включване ....колегите от ВиваКом вече са с новата Тойота която е с копчета.
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #12
                        От: Електрически проблем при включване раздатка на Musso.

                        Ами аз предпочитам копчета и удобен и уютен салон със секви шукарии дето да тръгват с поглед а не с ръчкане, но пък и джипа го ползвам за всичко. Ако е само за в гората е друго.
                        Когато всичко е изправно и работи без да спира безпричинно, няма значение дали е просто или сложно.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X