Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Santa fe 2007-2009 / дизел или бензин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai Santa fe 2007-2009 / дизел или бензин?

    Здравейте! Пред голяма дилема съм. Много харесахме с половинката санта фе-то. Хвърлихме се на бензин, защото старите коли са били все на газ. В сервиза на Хюндай обаче при преглед на една, която щяхме да купим ни казаха, че този двигател 2,7 не носи на газ-прецакват се клапаните. Решихме да гледаме дизел-2,2 , 155 к.с. Там се оказа , че се разваляли съединител, демпферен маховик или нещо такова. Извинете за невежеството, но от дизел нищо не разбирам. Та въпросът ми е какво бихте избрали и въобще има ли смисъл да се рискува с един от двата вида или просто да минем на друга марка? Просто това чудо много отговаря на търсенето ни и на бюджета

  • #2
    От: Hyundai Santa fe 2007-2009 / дизел или бензин?

    Дизела е с демферен маховик,който е скъп.По-добре търси автомат.По-приятен е за каране и е здрав.
    SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai Santa fe 2007-2009 / дизел или бензин?

      Моят дизел автомат го взех преди два месеца и стартирах с 3000лв. торк конвъртър, иначе дизела е приятен но разхода на автоматика не е малък ако си свикнал на газ. 9 извънградско и 13-15 тежко градско. И вече почвам да се замислям че няма да го издържа колкото и да ме кефи, просто имам по над 1000км градско на месец.

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai Santa fe 2007-2009 / дизел или бензин?

        Не си ли се замислил за газо-дизел . От субарския форум има един симпатяга, който съм виждал да газифицира влекач . Не съм запознат какви могат да са последиците за мотора, но ако те кефи колата и ти се експериментира според мен не е лош вариант.
        КТМ ExC 500

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai Santa fe 2007-2009 / дизел или бензин?

          Това с газо-дизел не го виждам. Колега автоматика е добра идея, по двигателя може някоя дюза да се обади. Успех с търсенето, не е лесно намиране на читав автомобил.
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • #6
            От: Hyundai Santa fe 2007-2009 / дизел или бензин?

            Здравейте, колеги. И аз съм пред същата дилема. Имам дизелов 2.2 155к.с., който е от вкаран от познат, а другият е бензинов ( по обява 190 к.с. ), преедполагам 2.7 и със заводска газ (уж). Та съществува ли нещо такова при тях като заводска газ, въобще ? и кой би бил по-добрият вариант според вас ?

            Коментар


            • #7
              От: Hyundai Santa fe 2007-2009 / дизел или бензин?

              Моят е с ръчни скорости 2.2 150кс. Аз стартирах с 2000лв дем. маховик и съединител. Разхода не е като на колегата при 140-150 около 9, с 90 около 6, днес от Пловдив до Хисар и обратно ми даде на компа 5,9. Но при тежко градско е ужасно с тези скорости, 2-ра е много къса на 2000об не може да минеш на трета. По-добре ако имаш много градско е автомат.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X