Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Маверик/Терано 2 стържене отпред при освободени хъбове.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Форд Маверик/Терано 2 стържене отпред при освободени хъбове.

    Последно къде стои тоя лагер? В шенкелното тяло или в главината?
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #17
      От: Форд Маверик/Терано 2 стържене отпред при освободени хъбове.

      https://www.google.bg/search?q=%D1%8...QxYYx8a_nkpDM:
      В главината
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #18
        От: Форд Маверик/Терано 2 стържене отпред при освободени хъбове.

        От шенкела стърчи едно желязо ,от външната страна са лагерите на главината ,от вътре въпросното лагерче.Та как се върти с изключен хъб?

        Коментар


        • #19
          От: Форд Маверик/Терано 2 стържене отпред при освободени хъбове.

          https://www.google.bg/search?q=шенке...JeyUbUG8Mm7DUM
          На същата страничка е!

          Коментар


          • #20
            От: Форд Маверик/Терано 2 стържене отпред при освободени хъбове.

            Да,объркал съм се.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #21
              От: Форд Маверик/Терано 2 стържене отпред при освободени хъбове.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Я пак си помисли!
              Грешката се получи защото когато имах Паджеро2 Супер селект нали предните полуоски оригинално са си зацепени постоянно. Вследствие на постоянно зацепените полуоски там игления лагер се върти постоянно и се бече износил и имах мн. странни вибрации и шумове при изключено 4х4 т.е. само на заден мост. Да игления лагер е на шенкела и при изключени хъбове е в покой заедно със полуоските ,дифа и кардана освен , ако при това положение не се пробва да се включи 4х4.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • #22
                От: Форд Маверик/Терано 2 стържене отпред при освободени хъбове.

                Здравейте,
                Колега откри ли проблема със стърженето? И аз имам подобно нещо, появява се понякога, а в последно време все по-често. Нещо като стържене или все едно гумата трие в нещо. Няма закономерност кога се появява, и по инерция се случва и на скорост. Когато започне или само спира след известно време или когато намаля, почти спра спира и стърженето. Прегледаха ми предницата, всички лагери и т.н. са здрави, диф. не са разглобявали. Някой ако има идея къде да търся моля да сподели. Първоначално ми смениха карето на предния диф, промяна няма, след това се съмняваха в шайбата която излиза от коляновия вал и от там не било. Едните майстори се отказаха, сега е при друг , но и той не може да открие проблема засега.

                Коментар


                • #23
                  От: Форд Маверик/Терано 2 стържене отпред при освободени хъбове.

                  Иглен лагер(втулка) в главината.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Форд Маверик/Терано 2 стържене отпред при освободени хъбове.

                    Само за инфо да ви кажа какво стана с моето стържене. След като ми смениха раздатката се оказа, че пак не е от нея и стърженето пак се появява. Последно реших да пробвам да заключа хъбовете без да включвам двойното (все едно е с оригиналните капачки). Стърженето веднага изчезна и карах така около един месец. Сега ги отключих отново и си карам на задно със свободни хъбове, стържене няма и така вече около месец.Така и никой не откри истинската причина, но проблема се реши от самосебе си. Въпросът е докога? Явно е нещо с хъбовете или полуоските, но засега нещата се оставят така.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Форд Маверик/Терано 2 стържене отпред при освободени хъбове.

                      Колега, не че съм много разбирач, но това стържене с тресене което описваш ми се е случвало с един включен и един изключен хъб. Или единият ти хъб не изключва съвсем или се замозацпва самичък ?! При мен единият се замоизключваше след около седмица каране на включени и започва да тресе, като ги врътна се оправя, но все пак в Китай са правени един с друг не си приличат имат дефекти. Смени хъбовете или ги свали и огледай, единия е калпав.
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                      X-trail 2.2 Di 2003
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                      Коментар


                      • #26
                        От: Форд Маверик/Терано 2 стържене отпред при освободени хъбове.

                        Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
                        Колега, не че съм много разбирач, но това стържене с тресене което описваш ми се е случвало с един включен и един изключен хъб. Или единият ти хъб не изключва съвсем или се замозацпва самичък ?! При мен единият се замоизключваше след около седмица каране на включени и започва да тресе, като ги врътна се оправя, но все пак в Китай са правени един с друг не си приличат имат дефекти. Смени хъбовете или ги свали и огледай, единия е калпав.
                        Това е възможно. На мен (не на Терано ама пак с китайски хъбове) все левият ми се самовключваше от въртенето. Ако се самовключва наполовина да стърже по зъбите - това е обяснението.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Форд Маверик/Терано 2 стържене отпред при освободени хъбове.

                          Най-вероятно ще е нещо такова ама засега ще карам така защото вече повече от месец не се е появявал този шум. Важното е че открих източника, а колата беше в два сервиза без резултат.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X