Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

    Здравейте колеги,

    имам нужда от ремонт на задния мост на един Ситроен Ксара.

    Виждам обяви на сервизи дето ремонтират мостове и дават гаранция.

    Някои от вас ремонтирал ли е някъде и къде ?
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

    Звънни ми на тел. от профила.

    Коментар


    • #3
      От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

      Научих за някаква автоморга в София дето внасяли коли само от Италия там се намирали читави части свалени предимно от ударени коли в Италия,
      някой да има идея коя е и телефон нещо.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #4
        От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

        Аз ги рециклирам с гаранция 1год. или 10000км. иначе пробега на такъв мост до ревизия е 80000км., която е задължителна според предписанието на производителя.

        Коментар


        • #5
          От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

          Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
          Здравейте колеги,

          имам нужда от ремонт на задния мост на един Ситроен Ксара.

          Виждам обяви на сервизи дето ремонтират мостове и дават гаранция.

          Някои от вас ремонтирал ли е някъде и къде ?
          Аз, на тротоара пред нас.
          И съм съвсем сериозен.
          За да не обяснявам ето ти едно филмче:

          Задния мост не съм го свалял, защото осите ми не бяха наранени, смених само лагерите и втулките (80-100 лв.). Ако са уморени е хубаво да смениш и торсионните щанги (около 180 лв.) Те са белязани едната е с една маркировка, другата с две маркировки.
          До там се стигна след много питане и предлагане на майстори, пълнене с течен метал, наваряване, слагане на гресьорки и цени от 600 до 1200 лв през 2009-та година. Не се навих на нито едно от горните, купих си необходимите части и за 5 часа бях готов, в сервиз им отнема
          3-4 часа.
          Ако решиш сам да го правиш е важно първо да откачиш амортисьорите и така да вземеш на удобно за теб място разстоянието между носачите и самия мост. После да ти е лесно зацепването. Ако не ти паснат зъбите ще завъртиш половин зъб да ти пастнат, това няма да се отрази на височината.
          Всъщност аз ремонтирах по този начин:

          Дали сам или в сервиз ще го правиш, само не се връзвай на безумни цени и гореописаните мурафети. (Макар, че в първото филмче са сложили гресьорки.)
          Хем има части, хем не е нещо сложно.
          Последно редактирано от didogen; 25-05-17, 19:11. Причина: оправяне на линкове
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #6
            От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

            Не си достатъчно в час за да даваш съвети в тази тема. Ксарата е с доста по-различен мост от берлингото и ремонта пред блока е доооста по-труден.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #7
              От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

              Не знам достатъчно ли съм в час, но поне не бъркам мостовете на ZM и пикасо.
              Иначе така ми казаха и първия път.
              Последно редактирано от didogen; 25-05-17, 22:45.
              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

              Коментар


              • #8
                От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                Не си достатъчно в час за да даваш съвети в тази тема. Ксарата е с доста по-различен мост от берлингото и ремонта пред блока е доооста по-труден.
                От сервиза в които питах ми казаха че,мостовете на Ситроен Ксара Пикасо и на Берлинго/Партнер за еднакви едно към едно.
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #9
                  От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                  Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                  Аз, на тротоара пред нас.
                  И съм съвсем сериозен.
                  За да не обяснявам ето ти едно филмче:

                  Задния мост не съм го свалял, защото осите ми не бяха наранени, смених само лагерите и втулките (80-100 лв.). Ако са уморени е хубаво да смениш и торсионните щанги (около 180 лв.) Те са белязани едната е с една маркировка, другата с две маркировки.
                  До там се стигна след много питане и предлагане на майстори, пълнене с течен метал, наваряване, слагане на гресьорки и цени от 600 до 1200 лв през 2009-та година. Не се навих на нито едно от горните, купих си необходимите части и за 5 часа бях готов, в сервиз им отнема
                  3-4 часа.
                  Ако решиш сам да го правиш е важно първо да откачиш амортисьорите и така да вземеш на удобно за теб място разстоянието между носачите и самия мост. После да ти е лесно зацепването. Ако не ти паснат зъбите ще завъртиш половин зъб да ти пастнат, това няма да се отрази на височината.
                  Всъщност аз ремонтирах по този начин:

                  Дали сам или в сервиз ще го правиш, само не се връзвай на безумни цени и гореописаните мурафети. (Макар, че в първото филмче са сложили гресьорки.)
                  Хем има части, хем не е нещо сложно.
                  Аз също разгледах това онова в нета и стигнах до заключението че,не е толкова сложен ремонта но не ми се открива топлата вода.

                  Затова отворих тази тема ако има някой в България да се занимава професионално с ремонта на задни мостове на френски автомобили да науча от Вас за него да ми свърши работа като хората.

                  Нещо като тази фирма в Полша например: https://www.youtube.com/watch?v=gCaMrw2dk_s

                  И цените им никак не са лоши ама са ми далеч а и полския език не ми е сабост.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                    Питай във фирмен сервиз. В Ситроен Габрово даваха доста сносна цена, утре мога да питам. Питай ги за цена на ремонта с техни части и с твои. На лично ще ти пусна марката да не става реклама.
                    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                      Обади се на ето този господин:
                      Георги се казва и работи в едно село край Варна - Здравец се нарича.
                      Специализиран е само на окачвания на френски кочини опа автомобили.
                      Прави ми заден мост на Пежо 206 и вече 5 години не е мръднал
                      нула8седем8234954
                      Господина е коректен и ти казва какви лагери колко струват и колко изкарват според джeба.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                        Пикасото е с по здравият мост !! ксарата е с оси влизащи в самият мост, което е по трудна за правене..
                        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                          Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                          Здравейте колеги,

                          имам нужда от ремонт на задния мост на един Ситроен Ксара.

                          Виждам обяви на сервизи дето ремонтират мостове и дават гаранция.


                          Някои от вас ремонтирал ли е някъде и къде ?
                          www.facebook.com/beniu.karamochew?fref=ts
                          Пиши едно съобщение на този човек, вземи му телефона и се разберете. Само с това се занимава. До сега не съм чувал някой да се оплаче поне от региона пък ти е и близо (става дума за Горна Оряховица).
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                            www.facebook.com/beniu.karamochew?fref=ts
                            Пиши едно съобщение на този човек, вземи му телефона и се разберете. Само с това се занимава. До сега не съм чувал някой да се оплаче поне от региона пък ти е и близо (става дума за Горна Оряховица).
                            Точно при него ще карам колата , утре в 9,00 часа сутринта имам уговорка.

                            Научих от един приятел от Горна Оряховица за него.

                            Човека се казва се Беню - 088седем 221 63четири.

                            Разговарях с него,говори убедително.
                            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                            Място и хора към които да принадлежи ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къде рециклират надеждно задни мостове на Ситроен Ксара Пикасо ?

                              Далече си иначе ортака 20 години такива мостове рециклира .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X