Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бедна смес на газ (и на бензин?)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бедна смес на газ (и на бензин?)

    Здравейте,

    Карам Ярис 99' набор, 1SZ-FE двигател, 1.0, като имам EasyGasGreen Fast система от февруари 2015. След 30к км (този март) ми изгоряха клапаните на 2 цилиндъра, сега са сменени и с новите карам от около 1000-1500 км. Изпарителят не знам какъв е, рейката е валтек като още не е чистена, надявам се скоро да я закарам за проверка.

    Проблемът е, че след като посетих газаджията след смяната на клапаните, според него имам бедна смес на бензин. Чек енджин лампата след това светваше няколко пъти, но само на газ и само когато колата е загряла и съм на място (на светофар примерно). След като покарам малко на бензин изгасваше. Грешката е бедна смес P0171.

    Закарах колата на диагностика, като отчитам моя грешка евентуално, че преди диагностиката не покарах 30ина км на бензин само - не знам дали това е повлияло на резултатите.

    Записаната грешка е долу и е при каране на газ. Случи се точно на светофар при спряла кола.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170503_210545.jpg
Прегледи:1
Размер:347.9 КБ
ID:6133879


    А самата диагностика, дадоха ми листче с принтирани данни, изглежда така. Предполагам е правена на бензин, а не на газ.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170503_210604.jpg
Прегледи:1
Размер:541.4 КБ
ID:6133880

    От сервиза ми казаха, че са почистили дросела (бил доста мръсен) и сега колата била доста по-добре. Няма лошо, но тя и преди не беше зле на бензин, върви си нормално, особено с новите клапани и с вече нормална компресия.

    Наскоро пътувах до Родопите, радвайки се, че чека не е светнал още, но един ден спирах да се ориентирам нещо и той пак светна (на следващия ден пак, отново бях на място). След кратко каране на бензин и двата пъти изгасна след това. Може би си въобразявам, но в 2 или 3 от 5-те случая, когато светва чека, е при наклон надолу (третият път беше силно казано полунаклон, но май търся под вола теле в случая).

    Виждате ли нещо, което на графиката да подсказва проблем на бензин? Или да търся причината в газовата рейка и/или изпарителя? Или другаде?

    Благодаря и поздрави!

  • #2
    От: Бедна смес на газ (и на бензин?)

    Температурен датчик на входящия въздух ?Много обърква нещата,ако е прецакан или се сменява или се лъже!Дава информация за образуването на въздушно -горивната смес в плюс или минус съотношение въздух-гориво.Даже и студена спойка може да му сбръка работата .За електрончик си ,но практик ,не компютърен четец ,четенето на данни го може всеки.Малко обаче могат да ти правят диагностика с телефона стоейки на метри от колата!Търси добър практик!Успех!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Бедна смес на газ (и на бензин?)

      Ако, всичко от таблицата и графиката е реално ..
      Не виждам проблем с температурния датчик за входящ въздух!
      Виждам само неработещ катализатор или .. липса на такъв.
      Другото е, ниско показание на дебитомера, вероятно е за смяна.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        От: Бедна смес на газ (и на бензин?)

        Газовата има ли адаптация по обд? Тва за катализатора е вярно, скоро може и да започне да мрънка, че е под границата на ефективност. Като гледам къде са избягали тримовете нищо чудно и от някъде след дебитомера да ти смуче въздух. Напръскай с обезмаслител за спирачки или нещо подобно лесно запалимо по маркучи и гарнитури по всмукателния колектор на запален мотор и слушай за промяна наоборотите.

        Коментар


        • #5
          От: Бедна смес на газ (и на бензин?)

          Да де ,проблема обаче е от тия дето изчезват,показват се и е кофти че го прави само на газ,може и да е газовата.Иначе колко коли са без катализатор?Имах подобен проблем и се оказа спойка при въпросния датчик ,чека светне ,изгасне .Датчика добре,проблема обаче около него и трудно се открива по принцип,заигравка е.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Бедна смес на газ (и на бензин?)

            Започни с смяна на дебитомера и провери дали не смуче въздух от някъде след него .Бедна смес на бензин може и да дава от запушени инжектори или недостатъчно налягане и дебит на бензиновата помпа .При грешка в температурен датчик обикновено колата работи на богата смес в повечето случаи , а най лесно се познава сутрин на студен двигател , колата глъхне при рязко подаване на газ .

            Коментар


            • #7
              От: Бедна смес на газ (и на бензин?)

              При ползване на газов инжекцион, ламбда сондата, ако отчита нисък волтаж около 0,1 волта, дали това ще влия негативно при работата на газ? Съмнява ме, че заредих калпава газ, защото колата предърпва, гасне на празен ход, мани си оборотите на празен ход, не върви, не иска да ускорява, при изкачване на баир също не върви и предърпва. Ама ме притеснява ламбда сондата да се габарка. На бензин си работи коректно и разходът също е нормален
              Поздрави

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X