Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нуждая се от помощ - светна ми "чек-ът"...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нуждая се от помощ - светна ми "чек-ът"...

    Здравейте, дайте ми, моля, съвет, на какво може да се дължи светването на "чек енджийн"? При това, когато светне, звукът на двигателя се променя - става по-шумен и трака по-силно. Колата е Нисан Терано 2, 2,7 ТДИ, R20, 2000г. Имам чувство, че и мощността е редуцирана, но не ми се е случило да карам извън града, за да проверя. В града колата се движи все още нормално, като изключим тракането...
    За втори път заредих гориво от бензиностанция Марешки в Пловдив. Първият път всичко беше нормално. Сега като че ли нафтата не мирише на нафта, а на някаква гранясала мазнина. Докато зареждах ме лъхна тази смрад. Не знам дали това с чека може да се дължи на калпаво гориво. Температурата на двигателя си е в нормата.

    Моля, по-опитните и компетентни колеги във Форума да кажат...

  • #2
    От: Нуждая се от помощ - светна ми "чек-ът"...

    Имал съм подобен проблем на Терано 3.0 ТДИ.Заредих с червена нафта,веднага светна чека,взе да губи мощност и да пуши.Лошата нафта беше 10 литра веднага долях още 10 хубава нафта от лукойл и сипах добавка Redex (тя е за два резервоара но.аз сипах цялата).След това газ до към 4000 rpm го поцедих малко и като отприщи все едно някой го ритна отзад.Изгорих лошата нафта с добавката и от тогава само хубаво гориво и периодично си сипван Redex,но по предписанието на етикета.
    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

    Коментар


    • #3
      От: Нуждая се от помощ - светна ми "чек-ът"...

      Умна дюза вероятно.
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #4
        От: Нуждая се от помощ - светна ми "чек-ът"...

        И на мен ми се е случвало да светне и на следващото палене няма проблем. Ако все пак продължи да свети го закачи на диагностика. Тя ще те насочи къде е проблема. Иначе другото е проба грешка, някой път излиза скъпо. Проблема може да не е от едно място. Колега според мен не е от горивото 3.0 може да прави проблеми но 2.7 нямат такива проблеми.
        Последно редактирано от Cekatta; 24-05-17, 06:43.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X