Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за cherokee 2,5 TD или 2,1 TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за cherokee 2,5 TD или 2,1 TD

    Прочетох много неща и знам,че бензинов е по-добре но просто има много слабо предлагане и мисля да направя избора между тези 2. Моля за съвет кой е по-добрия вариант за offroad. Благодаря предварително

  • #2
    От: Съвет за cherokee 2,5 TD или 2,1 TD

    Разбира се, че по-мощният 2,5 е за предпочитане. И двата са трошливи, особено когато са в джипка, но поне италианския има повече мощност. За офроуд определено си трябва мощност
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за cherokee 2,5 TD или 2,1 TD

      И двата са трошливи като ги напънеш на магистрала.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за cherokee 2,5 TD или 2,1 TD

        Колега едва ли ще го карам често по магистрала,ще се ползва главно за offroad.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за cherokee 2,5 TD или 2,1 TD

          2,1 е по-безпроблемен. Другият е печално известен.
          2,1 е Рено, два проблема има - привод на маслената помпа и евентуално да спука глава, но това не е задължително.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за cherokee 2,5 TD или 2,1 TD

            ... а пък като строшиш 2.1 можеш да го замениш с неубиваемия му бензинов събрат 2.2

            Не че досега съм виждал някой да направи това като хората.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за cherokee 2,5 TD или 2,1 TD

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ... а пък като строшиш 2.1 можеш да го замениш с неубиваемия му бензинов събрат 2.2

              Не че досега съм виждал някой да направи това като хората.
              И ако трябва да вади разпределителния вал ше трябва да маха радиатор и/или да реже маската.

              ... но пък идеята ми хареса.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за cherokee 2,5 TD или 2,1 TD

                Първоначално публикуван от Ясен
                ... а пък като строшиш 2.1 можеш да го замениш с неубиваемия му бензинов събрат 2.2
                Ако не се лъжа Чоко http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=12343 беше правил някакви опити в тази насока но съм загубил развитието на нещата.
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за cherokee 2,5 TD или 2,1 TD

                  2,1 идва май малко слаб,възможно ли е да се понадуе малко естествено да си се кара без проблеми и страх да не се счупи ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за cherokee 2,5 TD или 2,1 TD

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    И ако трябва да вади разпределителния вал ше трябва да маха радиатор и/или да реже маската.

                    ... но пък идеята ми хареса.
                    Някой да вади РВ? То стигнало ли е до там на тия години ,нали !Мотор се вади за ремонт!
                    Пък Ясен е прав , че става да се куплира с 2.2 бензин.Неубиваем на тия години е , като полунедоубит.С неголям разхд се ремонтира , монтира се с газова и ...да стиска Чирока.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за cherokee 2,5 TD или 2,1 TD

                      Какъв е тоя бензинов 2.2 за Чероки знам,че имат 2.5 ама 2.2.Иначе 2.1 не е хубав,слаб е,пука глави,но е по- надежден от 2.5 на vm
                      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за cherokee 2,5 TD или 2,1 TD

                        На Рено.Както и 2,1 ТД.Монтира се още от времето на ...Еспас 1.Кутията лепи , като дупе на цукало и има около двадесет коня отгоре.И Рено 18.Този Черок се сглобява в Англия.Според аватара ти почват да ги сглобяват , когато си тръгнал на училище. Първите Wranger са с този мотор - 2.1ТД.А с 2.2 бензин няма , защото
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за cherokee 2,5 TD или 2,1 TD

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Някой да вади РВ? То стигнало ли е до там на тия години ,нали !Мотор се вади за ремонт!
                          Пък Ясен е прав , че става да се куплира с 2.2 бензин.Неубиваем на тия години е , като полунедоубит.С неголям разхд се ремонтира , монтира се с газова и ...да стиска Чирока.
                          Май не си правИл R21 2.2 ! (за по-неграмотните пояснявам, че няма "?" щото в изречението няма въпрос)

                          Мотор може и да се вади, ама ако има кой да плаща, а пък ако си го правиш и сам, гледаш да се кривИш по-малко. Поне аз де.
                          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 24-05-17, 02:09.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за cherokee 2,5 TD или 2,1 TD

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Ако не се лъжа Чоко http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=12343 беше правил някакви опити в тази насока но съм загубил развитието на нещата.
                            Бая време го кара след това. После го продаде вървящ.

                            Първоначално публикуван от rammzess Преглед на мнение
                            2,1 идва май малко слаб,възможно ли е да се понадуе малко естествено да си се кара без проблеми и страх да не се счупи ?
                            Той и без да е надут не е връх на надеждността. Не и след като 250 хиляди километра е влачил дъртия индианец.

                            Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                            Какъв е тоя бензинов 2.2 за Чероки знам,че имат 2.5 ама 2.2.Иначе 2.1 не е хубав,слаб е,пука глави,но е по- надежден от 2.5 на vm
                            Бензинов 2.2 на Чероки няма заводски. 2.1тд обаче освен на Чероки се слага на куп други коли (Рено 18, 21, Еспас 1 и 2, Трафик и някои други от други марки), а същите коли имат вариант с изключително държеливия бензинов 2.2 който се куплира на същата трансмисия и на същите лапи и имаш да му оправиш само тоците после. Той има по-голяма мощност и по-голям въртящ момент в почти целия работен диапазон на 2.1тд. Мисля че е малко по-мощен и от 2.5 на Чероки.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за cherokee 2,5 TD или 2,1 TD

                              за 2.1 горе доло ми станаха ясни нещата а за 2.5 тд има ли вариант да се преправи неща за да се премахне проблема с прегряването.Благодаря за отговорите

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X