Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Когато имаш големи очаквания, имаш и големи разочарования, та реализма понякога помага.
    +1
    Именно това имах предвид по-горе. Автомобила е добър за парите си, но не трябва да се имат очаквания като от 2 пъти по-скъпи марки.

    Коментар


    • #17
      От: Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г

      Големи очаквания може да имаш от GL63 или от TLC200, всичко друго е компромис с нещо.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г

        Първоначално публикуван от geodj Преглед на мнение
        Ха ха . Ицо, това за дюзите и турбината на 75 х. км ми го спести навремето. Карам от три години автомобила споменат от колегата IcoIliev (купих го от него) и не съм имал никакви проблеми, само масла и миналата година подмених някои неща по предното окачване. Като цяло много непрентециозен и безпроблемен автомобил.
        Зависи какви са ти очакванията. Колега, Светли 96, на Санг Йонга кое му е по-добре от на Киата - дизайна или продажбите?
        Не съм, Жоро! Казах ти, че съм сменил 2 турбини, но май не съм уточнявал километри! Дюзите ми ги докараха от Пловдив, май...
        Красивите думи невинаги са истина, а истинските - невинаги красиви!
        0887 301 726

        Коментар


        • #19
          От: Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г

          До колегата Ицо Илиев, да ти кажа на мен също ми се е случвало преди време само дето не беше купена колата чисто нова, а тогава баща ми я имаше същата и аз, с тази разлика , че баща ми ходише в сервиза само да си сменя маслата ) аз съм на мнение че жена, кола и прасе са на късмет, явно това не е била твоята кола. И все пак ти благодаря за мнението, както и на всички участници в темата!
          До колегата тодорВТ, ще те имам на предвид, ако се сетя още нещо да питам, и все пак благодарности и за теб!!

          Коментар


          • #20
            От: Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г

            Първоначално публикуван от IcoIliev Преглед на мнение
            Купих си Кия Соренто 2,5 CRDI през 2007 г. от магазина. Беше най-горното ниво на оборудване - автомат, кожа и малко дребни глезотии. В общи линии само това може да ти предложи тази марка. Беше най-лошата ми покупка на автомобил, а повярвай, доста съм сменил. Смених турбина на около 20 000 км/напомням, че колата бе чисто нова/. На 75 000 км отново смених турбина и добре, че и в двата варианта бе гаранция. Смених дюзи на около 110 000 и слава на Господ, ...........................
            А нещо чипче да си и турвал или нещо да си я напрягал.
            На моето Хюнде са му сложи пауърбох/с всички възможни ТЮВ/МЮВ сертификати/, гаранционно, когато е било на 1000км. На 140000км сменят двигател, без да му признаят гаранцията.
            Та мисълта ми е, че обикновено има някаква причина.

            Коментар


            • #21
              От: Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г

              Най-вероятната причина е,че когато му е давана газ,след това не е изчакал няколко минути на празен ход,турбото да се охлади.Това изчакване на празен ход е много важно за всички турбо автомобили.
              SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

              Коментар


              • #22
                От: Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г

                Първоначално публикуван от svetli96 Преглед на мнение
                ... когато му е давана газ,след това не е изчакал няколко минути на празен ход,турбото да се охлади.
                Глупости,имаше си P-BOX,и то монтиран в магазина в София, откъдето я взех. Затова си важеше и гаранцията - имаше я вписана във фактурата. Той Лъчо си прави гаргара с мен!
                Красивите думи невинаги са истина, а истинските - невинаги красиви!
                0887 301 726

                Коментар


                • #23
                  От: Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г

                  Може и да е имало.Аз казвам,че като се дава газ на всеки турбо автомобил след това трябва да се изчака 1-2 минути на празен ход.Това масово не се спазва и после реват.
                  SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г

                    Първоначално публикуван от svetli96 Преглед на мнение
                    Аз казвам,че като се дава газ на всеки турбо автомобил след това трябва да се изчака 1-2 минути на празен ход.
                    В инструкцията за употреба на всички автомобили, които съм карал досега е пишело за този начин на управление. Да си призная, никога не съм го спазвал, за моя радост не съм имал видими последствия по турбините.

                    Ицо, не се шегувам. Описах случая с моята кола при предишния и собственик. Оставил ми е цялата документална история на колата. Платил е над 1700лв за тая магическа кутийка предполагам още в магазина и на 140000км, по спомен около 10000лв за нов двигател. 99,9% съм сигурен, че е следствие на тая кутийка, която единствено променя цикъла на дюзите.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнение за КИА Соренто 2.5CRDI 2004-05г

                      Несъм привърженик на чип тунинга.Съкратява се живота на турбото и двигателя.Колкото и хубаво да е направен чипа.
                      SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X